Volejbal Ostrava
Chceš se stát hráčem našeho klubu?

Chceš nám pomáhat jako trenér mládeže?

Chceš podpořit náš klub a stát se naším sponzorem?
Abstrakt


                                      Tak už neváhej a PŘIHLAS SE!

                                Napiš nám na info@volejbalostrava.com !
Abstrakt
Zájemci volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde

Dan Rohel – naše volejbalové libero Muži

Dan Rohel – naše volejbalové libero

V našem dresu zatím odehrál čtyři soutěžní zápasy (dva pohárové a dva druholigové). Pro dnešní rozhovor jsem vyzpovídal nové libero týmu Volejbal Ostrava s.r.o. Daniela Rohela.

1. Jaké byly tvoje volejbalové začátky?
S volejbalem jsem začínal asi v 10. letech. Taťka kdysi volejbal hrával a mamka chtěla, abychom se sestrou měli koníčky, a tak jsem měl jejich plnou podporu.

2. Mohl bys nám popsat tvoji prozatímní volejbalovou kariéru ?
Začínal jsem v TJ Sokol Frýdek – Místek s trenéry Šnajdrem a Drastichem, který postupem času spadl pod ŠSK Beskydy, kde jsem do konce juniorského věku hrál pod Ivanem Pelikánem. Zahrál jsem si pod hlavičkou ŠSK v mládežnických extraligách. Poté jsem okusil extraligu ve VK Ostrava a po dvou letech jsem ze studijních důvodů skončil. Teď se k volejbalu zase vracím.

3. Je známo, že jsi studoval nedávno ve Finsku. Mohl bys nám popsat, co jsi studoval a jak si tam trávil volný čas ?
Strávil jsem jeden rok ve studentském městě Lappeenranta. Studoval jsem double degree program ve strojírenství. Ve volném čase jsem cestoval, pracoval na projektu pro jednu finskou firmu a užíval si svobodu ve sportu. V žádném případě jsem nechodil po klubech a nepil jsem alkohol.

4. Co finština? Dokázal bys prohodit pár slov s již bývalým smečařem Kladna Hietanenem ?
Ve studijním plánu jsem finštinu měl, avšak po prvních dvou hodinách jsem se vrátil nohama na zem a nechal to na studijním přepsat na němčinu. Holt, finština je hodně práce za málo koláčů. Pár slov bych tudíž neprohodil, ale nebylo by to asi ani třeba. Finové totiž umí skvěle anglicky.

5. Finsko neboli země tisíce jezer, je sportovní země. Měl jsi možnost navštívit v okolí nějaké hokejové zápasy či nějaké jiné zajímavé sportovní akce?
Na hokej jsem se podívat byl, ale později během roku jsem začal dávat přednost mnohem důležitějším hokejovým zápasům (na kluzišti za domem s kamarády). Dojem z těchto zápasů byl pro mne mnohem intenzivnější. Pokud jsme tedy zrovna nedostali na frak od osmiletých Finů.

6. Jak se zrodilo tvoje angažmá v celku Volejbal Ostrava s.r.o.
Ozval se mi manažer klubu Martin Procházka, že mu vypadl Krtek (Petr Dohnal). Do volejbalu jsem zpět nechtěl, ale nakonec mi začal chybět a já souhlasil.

7. Znal si nynější spoluhráče, než si přestoupil k nám do týmu?
Znal jsem skoro všechny. Volejbalový svět je malý.

8. Ambice do následujícího ročníku 2017 / 2018. Osobní – Týmové.
Osobní – hrát tak, aby mě to opět bavilo. Týmové – hrát tak, aby to bavilo všechny. Když nás to baví, tak tomu dáme víc. Když tomu dáme víc, tak výsledky přijdou.

9. Jak Dan Rohel nejradši tráví volný čas?
Sportuje, studuje, cestuje, miluje hraní, nepije. Někdy s kluky z pilátes zajdeme na šálek kakaa a přitom zobeme chia semínka.

10. Máš nějakou volejbalovou přezdívku a jak jsi k ní přišel?
Moje volejbalové přezdívky se přestaly používat, když jsem přestal hrát volejbal, takže teoreticky teď žádnou nemám. I když Vláďa Brus by možná doplnil…

Je něco co bys chtěl vzkázat čtenářům webu / fanouškům klubu?
Mějte se rádi a buďte veselí. Winter is coming…

Děkujeme Danovi za rozhovor a přejeme mu a celému týmu hodně štěstí -  třeba už teď o víkendu. smiley
7.10.2017 od 10:00 a 14:00 (začátek druhého zápasu může být změněn)
VSK VŠB – TU Ostrava – Volejbal Ostrava s.r.o.
kde: sportovní hala Ostrava – Poruba.Připomínám, že můžete podpořit i náš univerzitní tým. Ten hostí 7.10.2017 od 09:00 ve SH Polanka nad Odrou celek VS Drásov.