Volejbal Ostrava
Chceš se stát hráčem našeho klubu?

Chceš nám pomáhat jako trenér mládeže?

Chceš podpořit náš klub a stát se naším sponzorem?
Abstrakt


                                      Tak už neváhej a PŘIHLAS SE!

                                Napiš nám na info@volejbalostrava.com !
Abstrakt
Zájemci volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde

Desetisetová bitva na jihu Moravy a 4 body z Drásova Muži

Desetisetová bitva na jihu Moravy a 4 body z Drásova

Jelikož se nám nepodařilo přesvědčit soupeře a přeložit tento dvojzápas z důvodu zdravotní indispozice některých našich hráčů na pozdější termín, tak v sobotu 15. 12. nás od 10:00 čekalo poslední dvojutkání v tomto kalendářním roce 2018.

Cestu do takřka 200 km vzdáleného Drásova jsem zahájil odjezdem pár minut po šesté hodině z centra Ostravy. Poté míříme na tradiční sraz se zbytkem k ostravskému Avionu, kde se rozdělíme do aut a můžeme tak vyrazit. Jako už tradičně jsme vyrazili s dostatečnou časovou rezervou na to, abychom stihli kvalitně posnídat po cestě na již klasickém místě. Cesta probíhá v poklidu a něco před devátou hodinou jsme na místě. Osobně jsem se do Drásova těšil více, než na jakýkoliv jiný výjezd s naším týmem (vzhledem k tomu, jak to tam probíhalo vloni, kdy jsem schytal pár nadávek apod.). Tak jsem to bral z fanouškovské stránky více prestižněji. Letos to však bylo jiné. Samozřejmě lidé mě tam poznávali, ale jednotlivé rozhovory probíhaly v přátelském duchu. Hala byla na první zápas velmi dobře zaplněna. Družstvo Drásova se moc personálně asi nemění. Tento tým, který zatím v tabulce okupuje bramborovou pozici doplnil v tomto soutěžním ročníku na ostravsku známý hráč Ondra Mach. Moje prognóza byla následující: Samozřejmě jsem nás bral jako favorita dvojutkání. Zároveň jsem však tušil, že to nebude úplně jednoduché.

Naše základní lajna byla pro první zápas následující: na nahrávce Martin Procházka, útočné trio: Dan Holiš, Honza Rodek a Kuba Štefko, blokařské duo: Dan Gramel a Filip Zvolenský a na liberu Dan Rohel.

VS Drásov – Volejbal Ostrava s.r.o. 2:3 (26, 22, -26, - 22, -13)

Esa: 12:8 Chybné servisy: 28:17 Bloky: 14:9.

V prvních třech rozehrách pokazíme podání a 2 naše smeče míří mimo 3:0. Domácí také pokazí poprvé svůj servis. Následuje první eso dne v podání Holiše 3:2. Servis Drásova v první sadě není moc efektivní. Šest chyb na set je podle mě hodně. Brzy si získáváme dvoubodový náskok 6:8. Ten v pohodě udržujeme, ba dokonce navyšujeme na čtyři 11:15 velmi kvalitním útokem v podání všech našich hráčů. Time out Drásov. Ten domácím prospěje a stahují na 15:16. Nám na chvilku odejde příjem a domácí dominují v prvním setu i na bloku 19:19. Jsme o bod dole na 21:21 a na 22:22 vyrovnáme útokem Štefka a kousek ode mě z publika někdo prohlásí: Ten je šikovný 😊. Se štěstím srovnáme Holišem i na 24:24. Následující rozehru k nelibosti domácích přisoudí rozhodčí našemu týmu 24:25 (time out Drásov). Dlouhou rozehru ukončí domácí hráč číslo 4 Balík 25:25 – time out Ostrava. Eso Drásova (první v zápase) 26:25 a druhý time out Ostrava. Domácí hráč z vyložené pozici napálí svůj útok naštěstí pouze do sítě 26:26. My vzápětí pokazíme servis a sadu ukončí znovu domácí Balík 28:26 = 1:0 na sety.

Na začátku druhého dějství si získáváme mírný bodový náskok. Na 5:8 postupně upravují Zvolenský a po něm Holiš. Drásovští však šesti body při nepříjemném podání Havlíka otáčí stav na 11:8. Je tu další bodová série, tentokrát ale v našem podání 11:12.  A do třetice pro domácí 15:12. My snížíme Štefkem a naopak útok domácích končí na anténce 15:14. Drásov eso 17:14. U nás zaskóruje podáním Holiš a po jeho dalším servisu, kdy domácí nepřijmou kvalitně srovnává Rodek na 17:17. Dvoubodový rozdíl je po smeči domácího Pospíšila 21:19. Tento náskok si už v koncovce pohlídají a druhou sadu stejně jako tu první zakončí domácí Balík 25:22 = 0:2.

První dva body možná posledního setu prvního zápasu vybojují domácí 2:0. My odpovíme dvěma bodovkami Gramela. Té první předcházel parádní zákrok Rohela v poli 2:2. Štefko srovná na 5:5. Je tady bodová série. Špatný útok Řeháka + blok Zvolenského + bodovka Holiše a eso Rodka 6:10 time out Drásov. Čtyřbodový náskok udržuje Holiš 9:13. My nedokážeme odztrátovat servisy Hokla a o nadějný náskok brzy přijdeme 13:13. Jsme ale ti, co vždy musí dorovnávat jako Zvolenským na 17:17. Domácí trenér provede klasické dvojstřídání. Když je zablokován Štefko a domácí přidají páté eso v setu, nevypadá to s námi příliš dobře 22:19. Holiš sníží dělovým útokem a domácí se naopak vyhazují 22:21. Jedno zkažené podání na obou stranách 23:22. Pospíšil zajištuje domácím první matchbally 24:22. Holiš 24:23. Blok Gramela nebo Rodka srovná na 24:24. Domácí zablokuji 25:24. Další dva zkažené servisy 26:25. Zvolenský využije přesné nahrávky na střed od Procházky 26:26. Další rozehru, kdy oba týmy předvedly řadu pěkným obraných úderů v poli, ukončí se štěstím Rodek a aby toho štěstí nebylo tak následující servis Štefka končí o pásku esem a je tak sníženo po setu 26:28 a na 2:1.

Ve čtvrtém setu začínáme kvalitním servisem Procházky a Holiše 1:3. V útoku teď boduje dobře hrající Rodek. Ten vzápětí přidá i přímý bod ze servisu 5:8. Po útoku Štefka to vypadá nadějně 5:10. Zvolenský udržuje konzistentní rozdíl 6:11. Jenže jako v předchozí části zápasu máme problém přijmout podání hráče číslo 2 Hokla 10:11. Nejlépe na síti zareaguje Štefko a po špatném domácím příjmu i Zvolenský 14:16. Na domácí straně se začíná prosazovat Mach, ale domácí nám sami pomáhají (pokud se nepletu čtyřmi zkaženými servisy za sebou) 20:20. Blok Zvolenského na 22:24 a vypadá to na pátý rozhodující set. Další rozehru ukončí Rodek 22:25 = 2:2 a první čtyři sety tak končí stejným počtem uhraných míčů na obou stranách.

Úvod poslední možné sady je vyrovnaný. Vedeme 6:8 (z toho čtyři body zkaženým servisem domácího celku). Drásovští teď blokařsky zastaví Štefka 11:10. Poté však rozhodčí pískne domácím sako a smeč Pospíšila končí pouze v síti 11:12. Eso Gramela 11:13. Další bod uhrajeme následně přes Holiše 11:14. Třetí matchball Ostravy využije Štefko 13:15 = 2:3 a obrat je dokonán.

Porada mezi zápasy:


Po skončení prvního zápasu kolem čtvrt na jednu se zkoušíme se soupeřem domluvit na tom, aby druhý zápas začal co nejdříve. V Drásově je ale asi tradicí, že druhý zápas musí začít (pokud se v ten den nic jiného nehraje) přesně ve 14. hodin! Pauzu jsme jako domácí tým a stejně jako v loni využili k posezení v jednom místním sklípku nad velmi dobrou polévkou. A já osobně jsem nepohrdl ani místní cukrárnou.
Do druhého zápasu jsme byly nuceni sestavu obměnit (Filip Zvolenský už do druhého zápasu nemohl nastoupit). Na pozici blokaře se tak posunul Honza Rodek a na smečařský post Dan Rohel. Hráli jsme tak bez libera. Domácí trenér naopak oproti prvnímu duelu posílá na hřiště z větší části sestavu novou.

VS Drásov – Volejbal Ostrava s.r.o. 2:3 ( -25, -21, 15, 19, -11)

Esa: 11:6 Chybné servisy: 15:12 Bloky: 5:8.

Ze začátku tlačíme kvalitním servisem Procházky 1:4. Domácí otáčí na 7:5. My si, ale po dvou esech Štefka bereme vedení zpět 7:9. Oba týmy se i nadále tahají o každý bod 13:13. Po bodech Štefka a Holiše máme menší náskok 14:16. Ten se však do koncovky po kvalitním servisu Havlíka přesune na stranu domácích 20:18. Ti vedou ještě i 23:21. My snížíme postupně Holišem na 24:23 aby následně srovnal stav míčů Rodek 24:24. Koncovku uhrajeme blokem Holiše a následuje nedorozumění v poli u domácího mužstva 25:27 = 0:1.

I v začátku druhé sady si vypracujeme menší náskok 3:5. Domácí následně při podání Pospíšila vyhrají pět výměn v řadě 8:5. Na pošesté odstrátuje Holiš 8:6. Následně zablokujeme Gramelem a přidáme servis o pásku v podání Rodka a je vyrovnáno 9:9. Na naší straně vidíme obrovskou bojovnost. Dokonce si při podání Rohela vybojujeme solidní náskok 11:15. V pohodovém tempu ztrátujeme a stejně jako v České Třebové přidá i nejmenší Dan blok 15:20. Dobře útočíme i přes naše blokařské duo 18:22. Set končí blokem Holiše 21:25 = 0:2!

Ve třetí sadě si hned ze začátku vybuduje Drásov dvou až tříbodový náskok 9:7. Poté přidají eso na útoku další body přes spolehlivě hrajícího Macha 12:7. My snížíme blokem Gramela na 12:9. Jenže hned jak snížíme, tak na domácí znovu hned odskočí 15:9. Podaří se nám ještě body Štefka a Rodka snížit na rozdíl tří bodů 16:13. To je od nás pro tyto minuty všechno. Třetí set tak vyhraje domácí Drásov o propastných deset bodů 25:15 = 1:2.
Rozhodující náskok si ve čtvrté sadě vypracuje domácí tým od stavu 13:12. Ten postupně roste na 19:14 až na 25:19 = 2:2. I ve druhem zápase tak o vítězi rozhodne zkrácená pátá sada.

Do pátého setu vstoupí lépe domácí 6:3. Domácí v síti + dvě bodovky Holiše 6:6. Ten společně se Štefkem přesouvá vedení na naši stranu 7:9. Blokařsky se v pravou chvilku prosadí Procházka 8:11. Náskok si dokonce zápasu už pohlídáme 11:15 = 2:3. Poslední míč dne uhrajeme při podání Gramela. Jeho podání soupeř špatně přihraje. Toho využije Holiš a na hřišti tak může propuknout nefalšovaná radost našich kluků.Dnešní zápasy končí něco málo před šestnáctou hodinou. Do Ostravy jsme dorazili v pořádku po 18. hodině.

Pro zajímavost, náš soupeř VS Drásov nastoupil v této sestavě: Balík, Brídl, Havlík, Hokl, Jelínek, Kubernát, Lavička, Mach, Olšar, Pospíšil, Řehák, Uher.

Závěr:

V sobotních zápasech na palubovce Drásova se ukázala velká bojovnost a psychická odolnost našich kluků! yes Otočili jsme první zápas ze stavu 0:2 a 22:24 na 3:2. Navíc jsme ovládli asi i trochu nečekaně i druhý zápas. Čtyři body jsou tak příjemným rozloučením s rokem 2018. wink

Ostatní výsledky kola (15.12.2018):
Česká Třebová – Šlapanice 3:2 a 1:3.
Olomoucko – Nový Jičín 3:2 a 3:1.
Holubice – Morávka 3:0 a 3:0.
Lanškroun – Blue Volley Ostrava 1:3 a 1:3.

Tabulka:
1. Holubice 57 b 2. Volejbal Ostrava s.r.o. 44 b 3. Morávka 36 b.

Tipovací soutěž:
Na poslední letošní dvojutkání druhé ligy mužů ve volejbale VS Drásov – Volejbal Ostrava s.r.o. tipovalo na našem klubovém facebooku celkem 52. lidí. Výsledek 2:3 a 2:3 bohužel nikdo neuhádl a ceny se tak přesunují na další kolo.devil

Program:
Příští utkání odehrajeme 12. ledna 2019 od 10:00 v Holubicích. Dočkají se domácí první bodové ztráty v soutěžním ročníku?  Nastoupí vtomto zápase po novém roce i náš Riči, jak  to slibuje? Já pevně věřím, že ano 😊.