Volejbal Ostrava
Chceš se stát hráčem našeho klubu?

Chceš nám pomáhat jako trenér mládeže?

Chceš podpořit náš klub a stát se naším sponzorem?
Abstrakt


                                      Tak už neváhej a PŘIHLAS SE!

                                Napiš nám na info@volejbalostrava.com !
Abstrakt
Zájemci volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde

Druhá liga mužů odstartovala Muži

Druhá liga mužů odstartovala

Dnes, v poslední zářijový den, byl na pěti místech zahájen nový ročník druhé národní ligy mužů ve volejbale.

Náš univerzitní tým Volejbal Ostrava – Slávie OU zahájil cestu soutěží v Ostravě – Porubě proti domácímu týmu VSK VŠB – TU Ostrava. Já jel ale tentokrát s druhým naším týmem Volejbal Ostrava s.r.o. do cca 160 km vzdálených Bučovic, kde nás přivítal v areálu ZŠ místní TJ Sokol Bučovice. Jednalo se o šlágr kola, když několikanásobný vítěz soutěže se utkal s ambiciózním nováčkem. Zajímavostí je, že oproti poháru, který jsme odehráli před čtrnácti dny si oba naše celky své soupeře prohodily.

Cestu do Bučovic zahajujeme srazem v Avionu Ostrava v 7:10. Jedno auto ve složení: Marek Tomáš, Dan Rohel, Filip Zvolenský, Petr Holiš a Kuba Štefko. Na palubě druhého auta jsou Vláďa Brus, Dan Holiš, Matěj Štika a Pavel Bariš. Cesta probíhá v poklidném tempu a něco málo před tři čtvrtě na devět jsme na místě. Je čas a tak na chvíli vyrážíme na bučovické náměstí, kde v místní pekárně něco malého zakousneme. Poté už míříme zpátky do haly na předzápasovou rozcvičku. Oproti poháru nám chybí tentokrát úderný smečař Roman Kozák a zkušený blokař Vojta Malínek.

premiérové první foto týmu Volejbal Ostrava s.r.o. v 2. lize mužů:


Bučovicím schází naopak blokař Pepa Mlčuch (člen realizačního týmu českých volejbalistek). I přesto najdeme v domácím celku zajímavá jména: nahrávač Ivan Duda, libero Jiří Bence či Filip Auer. Nejnovější posilou je u domácích Michal Přikryl, který přišel před začátkem soutěže z extraligového Zlína. Je deset hodin a zápas před zraky zhruba deseti diváků může začít.

(nás bylo dnes jen 8, zato bučovických pro střídání příjemných 12 hráčů)


TJ Sokol Bučovice – Volejbal Ostrava s.r.o. 3:1 (15, 23, - 23, 22)

Esa: 10:11 Chybné servisy: 10:21 Bloky: 13:5

Úvod do zápasu nám vůbec nevychází, když začínáme s přílišným respektem a poněkud křečovitě a nabízíme soupeři luxusní náskok 7:0. Při prvním klasickém oddechovém čase prohráváme 8:2. Poté 16:6 a naše hra nevypadá na to, že bychom se mohli dočkat nějakého úspěchu v našem prvním setu v soutěži. Časem si však na halu s jedním s nejmenších stropů, co jsem kdy viděl, zvykáme a odehrajeme s favoritem dvojutkání další tři vyrovnané sety, ve kterých se už za svůj výkon nemusíme vůbec stydět.

Dan Holiš podal dnes výborný výkon na útoku:


Zároveň zjišťujeme, že rozhodčí na jihu Moravy jsou při posuzování situací kulantně řečeno velmi „svérázní“ a tak nějak nám ve dvou koncovkách taky moc nepřejí. A to jsem ještě zaslechl, že dnešní dva panové patří rozhodně k tomu lepšímu. Ve čtvrtém setu za stavu cca 13:9 pro domácí je zápas přerušen, kvůli zmatkům v postavení u domácího celku. Rozhodčí jsou z dané situace docela zmatení – nejdříve mění stav na 12:10. Situace je vyhrocená. Domácí lavička soptí, což vyústí v málo u volejbalu vídanou -  červenou kartu patrně domácího trenéra Zbyňka Čížka a změnu stavu na 12:11. Rozhodčí a někteří Bučovičtí si stěžují, že pro mé bubnování se mezi sebou vůbec neslyší a dávají mi na vědomí, že se jim to nelíbí. Naopak s některýma prohodím pár slušných vět a fandím nadále. Situace se po necelých deseti minutách uklidní a zápas se v klidu dohraje.

Atmosféru zápasu dokumentuje video: (tím že mám tradičně u sebe buben, tak je zřejmé kdo měl v hale domácí prostředí. wink)


Po zápase se jdou oba týmy občerstvit polévkou do místního bistra. Prý je to tady už taková tradice. Dneska byla gulášová. Místní provozovatel bistra je slušný pán, ale na hosty tak trochu morous a každého účtuje navíc zajímavým způsobem (za stejné věci platí každý jinak).

Ale už je 13:22 a druhý zápas může začít.

TJ Sokol Bučovice – Volejbal Ostrava s.r.o. 3:0 (20, 18, 23)
Esa: 7: 9 Chybné servisy: 13:17 Bloky: 7:4

V první setu se držíme jen do stavu 10:10. Ve druhém do stavu 7:5. Třetí set vypadá z počátku daleko hůře než předchozí dva. Domácí rychle vedou 16:9 a zápas vypadá, že směřuje rychle ke svému konci. My se však nevzdáme a ještě zabojujeme a dotáhneme na 20:18. Domácí si však koncovku pohlídají a zaslouženě dnes i v druhém zápase vítězí 3:0. K zisku šesti bodů jim sportovně na dálku gratuluji. Dnes byli na hřišti přece jenom o trochu lepším celkem. Nicméně si myslím, že jsme nemuseli při troše štěstí odjíždět bez bodového zisku.smileyKrátký pohled trenéra Marka Tomáše:
Mrzí mě, že jsme nezískali ani bod. Přijely jsme určitě s vyššími ambicemi. Bohužel jsme zaplatili „nováčkovskou daň“. Nerad bych se vymlouval na to, že nám dnes chyběli někteří hráči. Někteří kluci dnes taky nastoupili s menšími zdravotními komplikacemi. Moc se mi nelíbila naše hra v obraně. Mohli jsme být aktivnější hlavně při čapání lehčích balonů. Myslím si, že na útoku a servisu jsme se domácím ale vyrovnali. Rozdíl však dnes vidím hlavně ve větší vůli po vítězství u Bučovic.
Něco po čtvrté jsme dojeli ve zdraví domů do Ostravy.

A alespoň ve zkratce, jak hrál dnes náš druhý = univerzitní tým?VSK VŠB TU – Ostrava -Volejbal Ostrava – Slávie OU 3:1 (22, 17, -21, 23) a 3:1 (-20, 23, 22, 17).
Sestava Volejbal Ostrava – Slávie OU: Smetana, Šugar, Kupka, Adámek, Rodek, Holý, Bartůněk – Zděblo (dnes týmu citelně chyběli Richard Mauler a Dalibor Pudich)Další výsledky dnešního kola 2. ligy mužů:

Napajedla – Šlapanice 1:3 a 0:3
Holubice – Nový Jičín 3:0 a 3:1
Drásov – Hlučín 3:2 a 3:1
 

A jaké zápasy nás čekají v následujícím 3. a 4. Kole (7. 10. 2017):

10:00 a 14:00
 VŠB - TU Ostrava – Volejbal Ostrava s.r.o. (Sportovní Hala Ostrava – Poruba)
9:00 a 13:00
Volejbal Ostrava – Slávie OU – VS Drásov (Sportovní hala Heleny Salichové – Polanka).

Budeme rádi, když nás přijdete povzbudit!!! laugh