Volejbal Ostrava
Chceš se stát hráčem našeho klubu?

Chceš nám pomáhat jako trenér mládeže?

Chceš podpořit náš klub a stát se naším sponzorem?
Abstrakt


                                      Tak už neváhej a PŘIHLAS SE!

                                Napiš nám na info@volejbalostrava.com !
Abstrakt
Zájemci volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde

I v druhém derby úspěšnější náš celek Muži

I v druhém derby úspěšnější náš celek

Dva naprosto odlišné zápasy mohli sledovat v sobotu 26. 1. 2019 od 09:00 diváci na Jízdárně (hala mládeže na Gajdošově ulici) v Ostravě.

Hrajeme v hale, která je minimálně za mě nejošklivější, jakou jsem během osmnácti let (co se pohybuji kolem volejbalu) navštívil. Tomu se však nelze ani divit, jelikož byla otevřena už v roce 1975 a od té doby tam prakticky asi nikdo nic zásadního do rekonstrukce a údržby neinvestoval. Minulou sobotu však hostila v pořadí již třetí a čtvrté druholigové derby obou ostravských týmů. Pořadatel byl domácí klub Blue Volley Ostrava, jenž bojuje o postavení v první polovině tabulky. Oproti tomu naši kluci, pokud se nestane něco nepředvídatelného, skončí na 95% na druhé pozici.

Oba týmy šly do zápasu v devíti. Na domácí straně samozřejmě nechyběl Radek Šoltys. Jelikož má první liga přestávku před play off, mohli jsme si klást otázku, kdo domácí celek tentokrát z Beskyd posílí? Nakonec to byla trojice: Drozd, Míšek, Pospíšil. My (tentokrát výjimečně až trenéra Kubu Zvolánka) jsme byli komplet. Tým tak trénoval dneska nehrající manažer Martin Procházka ve slušivé mikině (o tom si však zde můžete přečíst v jiném samostatném článku).
Připomeňme si, že v prvním měření sil v říjnu na naší palubovce jsme vyhráli 3:1 a 3:0. Tato sestava, co nastoupila v sobotu, byla však o dost silnější. I přesto jsme byli (jak podle mě tak i podle většiny tipujících v naší tipovačce) velkým favoritem tohoto dvojzápasu.

Blue Volley Ostrava – Volejbal Ostrava s.r.o. 0:3 ( -18,-18,-23)

Line up:
BVO Ostrava – Dihel, Mukařovský, Míšek, Pospíšil, Krempanský, Drozd – Cyron.
Volejbal Ostrava s.r.o. – Holiš P. Holiš D. Pudich, Gramel, Zvolenský, Štefko, - Rohel.
Úvod první sady je naprosto vyrovnaný a ani jeden z týmů si nevybuduje větší než dvoubodový náskok 7:7. My se chytneme blokem Gramela. Ten boduje i v následující rozehře na útoku a když k tomu přidáme první eso zápasu Dana Holiše, tak to vypadá na rozhodující náskok 9:12. Náskok udržujeme, ba navíc se postupně rozrůstá už na pět po parádním jednobloku Peti Holiše 13:18. Set si dohrajeme v poklidu přes naší hlavní útočnou trojici a po dvaceti minutách ovládneme první set 18:25 = 0:1 na sety.

Ze začátku druhého setu hned dvakrát zaúřadujeme jak přímým bodem tak i blokem 2:4. Důležitý blok přidá i Zvolenský 7:10. Domácí tým si vůbec neví rady se servisem Pudicha či Dana Holiše 13:18. Řadou pěkných zákroků v poli se blýskne i libero Rohel. Set máme pod kontrolou. Ten končí stejným stavem jako set první 18:25 a shodou okolností taky za dvacet minut. Vedeme 0:2!

Na začátku třetí sady můžeme vidět jeden dělový servis za druhým v podání D. Holiše. Ten vystaví parádní blok i na Šoltyse, jenž už je taky na hřišti 0:4. Zápas máme pod kontrolou 6:10. Jenže příjde naše slabší chvilka, kdy se nedokážeme prosadit na útoku 13:13. V koncovce se k dobrému výkonu rozehrává Pudich 15:19. Náskok trvá 19:23. Domácí sníží Šoltysem a středem přes Dihele 21:23. Šoltys naštěstí kazí servis a máme tři matchbally 21:24. Blue Volley ještě první dva odvrátí, ale napotřetí je to 23:25 a po hodině a pěti minutách si připisujeme další tři body do tabulky za výhru 0:3.Vzhledem k tomu že v hale následuje utkání první ligy juniorů. Tak nás čeká minimálně dvouhodinová pauza.

Blue Volley Ostrava – Volejbal Ostrava s.r.o. 3:2 (25,-23,-23,18,11)

V základní sestavě domácích nastupuje Šoltys a Provazník místo Míška a Pospíšila. U nás na bloku nastupuje od začátku Patrik Matzke.

Hned ze začátku utkání se do provozní teploty dostává Šoltys 7:3 time out Volejbal Ostrava. Náskok trvá i při stavu 10:7. Pěti body v řadě otáčíme naposled blokem Pudicha na 10:12. Nic nenasvědčuje tomu, že bychom set mohli prohrát 15:20 / 17:22 / 19:24! Začínáme chybovat na útoku - naopak Šoltys je neomylný a blokem se zapojí i Mukařovský 23:24 (náš druhý time) Drozd esem srovnává 24:24. Mimochodem tohoto hráče jsem na živo nikdy neviděl, ale za sebe bych ho herně pochválil. No nic - pokračujeme v koncovce. Smeč Pudicha 24:25. Šoltys 25:25. Dvě naše nevynucené chyby na útoku a set tak trestuhodně prohráváme 27:25 = 1:0…(připomínám, vedli jsme už 24:19)

Druhý set začíná exhibicí D. Holiše na servisu 2:6. Přímým bodem se prosadí i Zvolenský 6:11. Šoltys je ale k nezastavení 13:13. Jsme o bod dole až do stavu 18:18. Mukařovský útočí do autu a Holiš trefí další parádní servis 18:21. Domácím se podaří snížit na rozdíl bodu 22:23. My to naštěstí dohrajeme přes Holiše a Štefka 23:25 = 1:1.

Sledujeme opravdu přetahovanou o každý bod. Poprvé v setu vede jeden tým o tři až stavu 13:16 po útoku Štefka. Náskok konzistentně držíme třeba Gramelem 20:23. Šoltys trochu koriguje stav, ale třetí set ukončí Holiš 23:25 a ani z tohoto zápasu neodejdeme z prázdnou 1:2 na sety.

Do sady čtvrté vstupují lépe domácí 7:4. My snížíme maximálně na rozdíl dvou bodů 13:11. Jenže na hřišti sledujeme markantní rozdíl na útoku. To vyústí v šest bodových bloků domácích za set. Nakonec prohrajeme ku 18 = 2:2 a o vítězi tak rozhodne poslední možná sada.

V pátém setu odskočí domácí hned o dva 4:2 / 8:6 / 10:8. Z deseti bodů jsme jim čtyři sami darovali. Snížíme v koncovce Zvolenským 12:11. Drozd odpovídá na 13:11. Na servis střídá nahrávač Bořuta a jeho dvě nepříjemné plachy ukončují dnešní volejbalový den 15:11 = 3:2.

Ostatní výsledky 23 / 24. kola (26.1.2019)

Při pohledu na dnešní výsledky mě zaujalo následující. Forma nováčka z Morávky jde patrně dolů. Tento tým z posledních pěti zápasů vyhrál jen jeden. Velkým překvapením je rozhodně jedna hladká třísetová výhra Olomoucka v Drásově a pří pohledu na výsledek z Holubic si mužů klást otázky: co se dělo a jestli se vůbec případně něco dělo…

Šlapanice – Morávka 3:2 a 3:1.
Lanškroun – Nový Jičín 3:2 a 3:2.
Drásov – Olomoucko 3:0 a 0:3.
Holubice – Česká Třebová 3:0 ( 25:6, 25:0, 25:0) a 3:0 ( 25:15, 25:0, 25:0)?

Tabulka:

I přes dnešní ztrátu dvou bodů se náš náskok před Drásovem zvýšil oproti minulému týdnu o další bodík.
1. Holubice 75 b 2. Volejbal Ostrava s.r.o. 54 b. 3. VS Drásov 46 b.

Tipovací soutěž:

I tentokrát měli tipující možnost na našem klubovém facebooku vyhrát zajímavé ceny. Tentokrát se tipovalo na dvojutkání Blue Volley Ostrava s.r.o. – Volejbal Ostrava s.r.o. Celkem se sešlo 49. tipů. Přesný výsledek 0:3 a 3:2 však neuhádl nikdo a ceny se tak přesouvají na příští kolo 😊

Program

V příštím utkání druhé národní ligy ve volejbale nás čeká měření sil s celkem z Morávky (v sobotu 9.2.2019 v 10:30 u nás na Krakovské).