Volejbal Ostrava
Chceš se stát hráčem našeho klubu?

Chceš nám pomáhat jako trenér mládeže?

Chceš podpořit náš klub a stát se naším sponzorem?
Abstrakt


                                      Tak už neváhej a PŘIHLAS SE!

                                Napiš nám na info@volejbalostrava.com !
Abstrakt
Zájemci volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde

Jeden juniorský havířovský bodík Mládež

Jeden juniorský havířovský bodík

Hala ZŠ Šenov hostila v sobotu 13. 10. 2018 od 10:00 další v pořadí již třetí dvojkolo první ligy juniorů ve volejbale.

Domácí celek Havířova vstupoval do tohoto dvojutkání s bilancí jedné výhry a tří proher. Naši kluci zatím po čtyřech odehraných zápasech měli na svém kontě vyrovnanou bilanci dvou výher a dvou porážek. Dneska jsme se museli vyrovnat s absencí důležitého hráče našeho týmu a to Štěpána Šonovského, který může plnit funkci jak nahrávače tak i smečaře. Naopak pozitivní je rozhodně návrat Adama Goreckého na palubovku, jehož už neomezuje problém s kolenem. Dneska jsme poprvé hráli na dvě libera, kdy se střídali Michal Just a výjimečně i Dan Cap, jenž si doléčuje koleno a ještě nemůže dostatečně smečovat. Tato hra se u nás moc nevidí. V loni ji však využíval například extraligový Liberec s dvojicí Kopáček / Kunc.

Do zápasu jdeme se základní šesticí: Kunz, Zamazal, Herman, Ranocha, Pasz a Gorecki. Libera: Just a Cap. Střídal: Baum.

VAM Havířov – Volejbal Ostrava s.r.o. 3:2 (20, -19, 23, -20, 4).

Esa: 11:7 Chybné servisy: 18:19 Bloky: 7:7.
Domácí si udržují po celý set pohodové vedení tří až šesti bodů, které získali hned ze začátku první sady. Set vyhrají nakonec ku dvaceti.

V úvodu druhé sady si chytře Ranocha všimne špatného postavení domácích a místo stavu 4:4 je to 3:5 pro nás. Na podání jde Gorecki a soupeř nedokáže odstrátovat ani jedno z jeho šestí podání 3:9. Sérii bodů si však bohužel připisují i domácí 8:9. Jak teď tak i po celý zbytek dne střídáme pěkné volejbalové momenty, tak i naprosto zbytečně chybujeme. I v dalším kole servisů úřaduje Gorecki. Občas i se štěstím, kdy eso dá o pásku 14:18. Vedení si zkušeně pohlídáme a srovnáme na 1:1 na sety.

Do třetí sady vstupujeme lépe po dobrém útoku Ranochy 1:3. Oba týmy teď pravidelně ztrátují 8:7. Máme tu pár minisérii 10:7 pro Havířov. Nepříjemný servis Hermana končí našim bodem 10:10. Havířov 12:10. Ranocha dvakrát srovná na 12:12 a 13:13. Stav otáčíme úspěšnými útoky dvojice našich blokařů Kunz / Zamazal 13:15. Jak jinak je to o pár sekund později 15:15. Tvrdý útok Goreckého + blok 15:17. Udržujeme dvou bodový náskok 19:21. Na dotaz rozhodčího libero Havířova nepřizná teč (dle mého názoru byla) a místo stavu 20:22 je to 21:21. Ranocha ještě vykřesá naději 23:23. O tu však brzy po špatném podání Pasze přijdeme a první bod tak zůstane pro dnešek v Havířově. 25:23 = 2:1 na sety.

Sice prohráváme, ale do čtvrté sady vstupujeme odhodlaně se ještě s nepříznivým stavem poprat. První oddechový čas si bere trenér domácích p. Jalčák už za stavu 0:3 pro nás. Ted se nám opravdu daří všechno na co sáhneme 4:12! Domácí sice ještě v koncovce sníží na rozdíl tří bodů 20:23, ale z jejich strany je to prozatím vše a jde se na tiebreak.

Ten je však z naší strany zahájen naprosto mizerně 4:0 time Ostrava. Změna stran za stavu 8:2. Rozdíl mezi týmy je teď evidentní. Dalších pět bodů Havířova v řadě 13:2. Nakonec uhrajeme pouze čtyři body a získáme tak do tabulky pouze bod. Za sedmnáct let, co sleduji volejbalové zápasy si nepamatuji, že bych viděl takhle velký bodový rozdíl v pátém setu - bohužel.Po zhruba půlhodinové pauze je tu zápas číslo dvě:

VAM Havířov – Volejbal Ostrava 3:0 (21, 7, 18)

Esa: 8:3 Chybné servisy: 14:10 Bloky: 7:2.
Po pěti bodové ztrátě se nakonec dostaneme do koncovky, kterou si za stavu 21:21 nakonec sami pokazíme. V začátku druhého setu musí Goreckého nahradit po zbytek setu Baum a ani on bohužel nezabrání (i když bojoval a šel za každým balonem naplno) drtivému tlaku domácích, kdy si s námi dělají opravdu co chtějí a set tak končí propastným rozdílem osmnácti bodů. Ve třetím setu se držíme pouze do stavu 5:3. Poté si už domácí zápas v poklidu dohrají a naprosto zaslouženě vyhrají 3:0.(poznámka přítomného šéfa klubu a dnešního kauče Ing. Ivana Capa: „Celý druhý zápas byl bohužel poznamenán nevhodným chováním dvou našich hráčů (Herman, Pasz), kteří po několika sporných rozhodnutích neudrželi nervy na uzdě a absolutně neakceptovatelným způsobem se pouštěli do kopání do míčů, do hádek se stolkem zapisovatelů i s rozhodčím, což zcela rozbilo soustředění celého týmu, protože to chování bylo těžce za hranou… Věřím ale, že jsme si vše s oběma aktéry vyříkali a že se to již nebude opakovat, protože to nemělo se sportovním chováním nic společného a ovlivnilo to celý náš zápas! Takové chování jsem v našem týmu viděl poprvé a doufám, že i naposled.)

Další výsledky pátého a šestého kola první ligy juniorů:
Valašské Meziříčí – Blue Volley Ostrava 0:3 a 0:3.
Staré Město – Opava 0:3 a 0:3.
Kojetín B – Nový Jičín B 1:3 a 3:1.

Tabulka:
1. Opava 18 b. 2. Nový Jičín B 15 b. 3. Kojetín B 10 b…. 6. Volejbal Ostrava s.r.o. 7 b.

Další utkání odehrajeme 27.10. 2018 kdy od 10:00 přivítáme na domácí palubovce SŠSS Krakovská v Ostravě – Hrabůvce celek Kojetín B.
Srdečně zveme všechny naše