Volejbal Ostrava
Chceš se stát hráčem našeho klubu?

Chceš nám pomáhat jako trenér mládeže?

Chceš podpořit náš klub a stát se naším sponzorem?
Abstrakt


                                      Tak už neváhej a PŘIHLAS SE!

                                Napiš nám na info@volejbalostrava.com !
Abstrakt
Zájemci volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde

Junioři proti rezervě Kojetína jednou vyhráli Mládež

Junioři proti rezervě Kojetína jednou vyhráli

Poslední říjnovou sobotu hostila naše domácí tělocvična SŠSS Krakovská v Ostravě – Hrabůvce čtvrté dvojkolo první ligy juniorů skupiny D.

Po šesti odehraných zápasech jsme měli na svém kontě dvě výhry a čtyři porážky. Náš soupeř - rezervní celek Kojetína - měl bilanci přesně naopak, a to čtyři výhry a dvě porážky. Hosté tak byli asi papírovým favoritem. Je otázkou, v jak silné k nám přijeli sestavě. Na svazové soupisce totiž mají skoro dvacet hráčů a tak se můžeme pouze domnívat, jestli to byla sestava obvyklá, co nastoupila v předešlých zápasech (nebo naopak silnější či slabší výběr). Na druhou stranu krom Opavy může kdokoliv porazit kohokoliv.

Nám pořád chybí nahrávač Štěpán Šonovský, který není ve stavu, kdyby mohl nastoupit, ale aspoň přišel své kamarády a spoluhráče naživo do haly podpořit.yes Na nahrávce jsem tak mohl poprvé v této soutěži zahlédnout obvyklého smečaře týmu Matěje Ranochu. Toho doplnili v základní sestavě pro první zápas: blokaři Adam Kunz a Matěj Zamazal. Útočné trio Tomáš Gazda, Adam Gorecki a Michal Just. Na liberu byl náš benjamínek a starší žák Štěpán Míček.

Volejbal Ostrava s.r.o. – SK Kojetín 2016 B 3:2 (22, 17, -15, -16, 9)

Esa: 12:18 Chybné servisy: 16:15 Bloky: 10:5

Vstup do prvního zápasu je ospalý a po sedmi výměnách je to 0:7. Při podání Goreckého soupeř útočí dvakrát do autu a jednou do pásky, a když k tomu přidáme blok Justa, tak je brzy srovnáno na 7:7 a začíná se v podstatě od znova. Hosté nám však vzápětí hned odskočí na dva až čtyři body 9:11 11:14 12:16 a 16:19, ale to už je na hřišti místo Justa Pasz. Místo toho, aby si Kojetín uhlídal náskok, tak naprosto zbytečnými nevynucenými chybami nás dostane zpátky do sady 19:19. Po esu Ranochy poprvé v zápase vedeme 23:22 a aby to nebylo málo tak po jeho dalších dvou přímých bodech v řadě získáváme set 25:22.

Jak první sada skončila, tak druhá začala, a to třemi body Ostravských 3:0. Jednoblok Pasze 5:4. Kunz středem 7:5. Jedna chyba Kojetína za druhou 13:8. Pasz přidá svůj druhý blok v setu 21:13. Třetí setball využije na útoku Kunz 25:17 a první bod je tak doma.

Dva bloky Kojetína 0:4. Servis Gazdy dělá soupeři problémy. Toho využije po nepřesné přihrávce soupeře Gorecki a po něm i Kunz + blok Ranochy 6:8. Otočíme na 11:10 ale pak nastanou problémy, kdy nejsme schopni si přihrát a hosté tak sypou jeden bod ze servisu za druhým 12:17. Oddechový čas trenéra Jirky Haškovce nezabere a po chvíli si tak tak za stavu 14:22 vezme radši i druhý. Eso Eso Eso 15:25 a je tak sníženo bohužel na 1:2 na sety.

Čtvrtý set začínáme špatným servisem, kdy třikrát v řadě chybujeme 2:3. To pokračuje i při stavu 8:8, kdy jsme soupeři darovali zadarmo šest bodů. Eso Kunze 8:12. Nedaří se nám pootočit jedno postavení 8:16 a to už jsou na příjmu místo Goreckého a Kunze – Dan Cap a Michal Just. Set nakonec prohrajeme o devět 16:25 a o vítězi tak rozhodne poslední možná sada.

Ta je ze začátku vyrovnaná 6:6. Eso Pasze 8:6. Blok Goreckého po podání Gazdy + útok Kojetína mimo 11:7 a další chyba 12:7. Zápas ukončí po nepřesném příjmu Kojetína na síti Gorecki 15:12 a vyhráváme tak 3:2!!!

Po necelé hodinové pauze je tu zápas číslo dvě.

Volejbal Ostrava s.r.o. – SK Kojetín 2016 B 1:3 ( -17, 19, -30, -15)

Esa: 8:12 Chybné servisy: 17:12 Bloky: 7:8.

Do druhého zápasu nastupuje v základní sestavě místo Tomáše Gazdy Daniel Cap. Do dvacáté rozehry sledujeme vyrovnanou hru. Netradiční kombinace. Zamazalovu nahrávku ukončí bodem Pasz 10:10. Následuje řada našich zbytečných chyb, kdy soupeři věnujeme náskok až šesti bodů 16:22. Set nakonec prohrajeme 17:25.

Ani úvod druhé sady nevypadá příliš optimisticky 3:6. Brzy však stav otáčíme na útoku Gorecki a eso Kunze 13:9. Ani náš náskok netrvá příliš dlouho 15:15. Na podání přichází Gorecki a soupeř si s jeho podáním neví vůbec rady 20:15. Na jedno postavení ho nahrazuje pro lepší příjem Just, který většinou nastupuje jako jedna z možných variant na pozici libera. Nakonec využijeme druhý setball a vyhrajeme ku 19.

Třetí set zahajujeme 2-4 bodovým náskokem. Dvojblok Ranocha / Cap 9:5. Na hřiště se dostává i druhý nahrávač Ondra Kundel. Dvakrát v jedné rozehře se v obraně v poli blýskne Míček. Z toho pak těžíme dalším bodem Pasze 13:9. Další přímý bod Kunze 18:13. Za stavu 21:16 je tu tradiční změna na přihrávku. Tři esa Kojetína v řadě 22:20. Blok Kunze 24:20. Jenže přijde, to, co bohužel krom hostujícího celku v hale nikdo nečekal... Hosté si uhrají (i za pomocí našich chyb v poli a na útoku) pět bodů v řadě 24:25. Blok Ranochy 25:25. Blok Kunze 26:26. Eso Kunze 27:26. Hosté na útoku chybují taky 30:29. Vzápětí si ale uhrají tři body v řadě a set ukončí úderem na druhou přes 30:32. sad

Po nezvládnuté koncovce následuje ještě horší vstup do setu čtvrtého 0:6. Náskok Kojetína se postupně zvyšuje 4:11. Mi ještě maximálně snížíme na rozdíl čtyř bodů 7:11, ale to je z naší strany vše a se ziskem bodů z druhého zápasu se můžeme rozloučit. Nakonec prohrajeme o deset a celkově tak na 1:3 na sety.Ostatní výsledky – 27.10. 2018.

Blue Volley Ostrava – Nový Jičín B 3:1 a 0:3.
Opava – Havířov 3:0 a 3:1.
Val. Meziříčí – Staré Město 1:3 a 2:3.

Tabulka:
1. Opava 24 b 2. Nový Jičín B 18 b 3. Kojetín B 14 b …. 5. Volejbal Ostrava s.r.o. 9 b.

Další dvojutkání odehrajeme v sobotu 10.11.2018 od 10:00 na palubovce Nového Jičína B.