Junioři v domácí premiéře bodovali Mládež

Junioři v domácí premiéře bodovali

Poslední zářijovou sobotu hostila SŠSS Krakovská v Ostravě – Hrabůvce třetí a čtvrté kolo první ligy juniorů ve volejbale.

V naší domácí premiéře v této soutěži jsme přivítali celek ze Starého Města. Ten v prvních dvou zápasech podlehl doma rezervě Nového Jičína dvakrát nula tři. Naši kluci byli úspěšnější a ve značně provizorní sestavě přivezli z Valašského Meziříčí body dva. V tomto dvojutkání, které bylo odlišné jako noc a den, nám pořád chyběl na palubovce Adam Gorecki (doléčuje koleno), jenž se chopil pozice zapisovate.

Volejbal Ostrava s.r.o. – VSK Staré Město 2:3 (19, -15, -20, 23, -15)

Esa: 7:15 Chybné servisy: 18:17 Bloky: 6:7.
1. set = 5:3 8:9 12:12 18:14 21:16 a 25:19.
2. set = 4:2 8:8 10:11 10:16 11:20 a 15:25.
3.set = 3:0 6:1 6:7 9:13 16:18 17:21 a 20:25.
4. set = 0:4 8:7 10:7 13:10 21:15 22:22 a 25:23.
5. set = 3:5 8:8 12:10 12:12 14:14 a 15:17.

Po zhruba 45. minutové pauze začal zápas číslo dvě.

Volejbal Ostrava s.r.o. – VSK Staré Město 3:0 (23, 12, 11)

Esa: 14:2 Chybné servisy: 8:11 Bloky: 4:3.
1. set = 6:6 10:12 18:16 23:18 a 25:23.
2. set = 5:1 9:3 12:5 18:7 a 25:12.
3. set = 6:1 10:2 17:7 a 25:11.

Za sebe bych řekl, že dnešní čtyři body jsou fér vzhledem k tomu, co jsme dnes mohli vidět. Pojďme k jednotlivým hráčům. Velmi dobrý výkon podala dvojice blokařů Adam Kunz / Matěj Zamazal ve všech herních situacích. Tým už stabilně velmi dobře řídí nahrávač Vojta Herman. V útoku poctivě bodovali Mates Ranocha a Štěpán Šonovský. Nejnovější člen týmu Láďa Baum mě mile překvapil a přeji mu, aby se mu u nás v klubu dařilo. Na liberu dnes v prvním zápase nastoupil náš benjamínek Štěpán Míček a měl to velice těžké, jelikož soupeř se zaměřil servisem právě na něho. Na to, že je to ještě žák o šest let mladší, než jeho spoluhráči, mohu jej hodnotit pouze pozitivně. Ve druhém zápase soupeři škodil řadou nepříjemných servisů. V druhém zápase ho totiž nahradil na pozici libera Michal Just a předvedl velmi dobrý výkon. Další, kdo zasáhl do hry (ve druhém setu druhého zápasu střídal již unaveného Láďu Bauma) a na výhře se bodově podílel, byl junior Daniel Cap, který rovněž jako Gori doléčuje koleno.

Sestava Volejbal Ostrava s.r.o. = Baum, Herman, Kunz, Ranocha, Šonovský, Zamazal – Míček (Cap, Just).

Hodnocení trenéra Martina Procházky:

1. zápas = Dnešní první utkání 1. ligy juniorů bylo rozehráno z naší strany velmi dobře. V prvním setu kluci plnili taktické pokyny ohledně bránění útočících hráčů Starého Města. Servisem jsme je zatlačili a soupeř tak nemohl útočit středem. Naši středoví hráči složili všechny míče. Ve druhém a třetím setu jsme neustáli tlak hostujícího družstva. Ti se zlepšili hodně na podání. To vyústilo v to, že naši středoví hráči se k útoku vůbec nedostali. Ve čtvrtém setu jsme se dostali zpět do hry bojovností. Dodržováním taktických pokynů a výbornými bloky. Pátá sada byla vyrovnaná a bojovalo se o každý míč. Strany se měnily za stavu 6:8 pro hosty. Z naší strany následuje výborná obrana na síti, eso a složený útok a otáčíme na 10:8. V koncovce naopak nesložíme vzápětí ani nevybereme útok hostů a ti vyhrávají nejtěsnějším možným rozdílem 15:17.
2. zápas = Ve druhém zápase bych pochválil celý tým za bojovnost a chuť po vítězství. Zlepšili jsme se v taktice a účinnosti podání. Už od prvního míče prvního setu jsme soupeře nepustili do žádného trháku. Byli jsme lepší ve všech herních činnostech. Od servisu přes útok až po obranu. Sázka ve druhém setu o dvě velké pizzy (vsadil se s hráči trenér Procházka) hráče vyhecovala natolik, že druhý a třetí set už byla naše exhibice a soupeř se nedostal přes dvanáct bodů. Děkuji hráčům za předvedenou hru a v prvním zápase bych vyzdvihl (pozn. autora: nováčka v našem klubu) Ladu Bauma, který bojoval a při skládání míčů v útoku byl velice produktivní 😊

Tabulka po čtyřech odehraných zápasech:

1. Nový Jičín B 12 b. 2. Opava 12 b. 3. Kojetín B 7 b. 4. Volejbal Ostrava s.r.o. 6 b. 5. Val. Meziříčí 4 b. 6. Havířov 3 b. 7. S. Město 2 b. 8. Blue Volley Ostrava 2 b.

Na závěr bych rád poděkoval všem, kteří si našli během sobotního dopoledne a popoledne cestu k nám do haly a poctivě kluky po celou dobu spolu se mnou podporovali.
Příští utkání naši kluci odehrají v sobotu 13.10 od 10:00 v Havířově. Jedná se o zápasy pátého a šestého kola první ligy juniorů skupiny D.