Volejbal Ostrava
Chceš se stát hráčem našeho klubu?

Chceš nám pomáhat jako trenér mládeže?

Chceš podpořit náš klub a stát se naším sponzorem?
Abstrakt


                                      Tak už neváhej a PŘIHLAS SE!

                                Napiš nám na info@volejbalostrava.com !
Abstrakt
Zájemci volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde

Junioři v Novém Jičíně převedli slibný výkon ale nebodovali Mládež

Junioři v Novém Jičíně převedli slibný výkon ale nebodovali

Dnes v sobotu 10.11.2018 jsme zavítali do Nového Jičína k dalšímu dvojzápasu skupiny D 1. ligy juniorů

Dnešní krásný podzimní den jsme prožili s našimi juniory v nedalekém Novém Jičíně, kde jsme odehráli zajímavý dvojzápas proti domácímu týmu, který se usadil na 2. místě tabulky skupiny "D".

TJ Nový Jičín - Volejbal Ostrava s.r.o. 3:1 (-20,30,17,23)

Sestava: náhra: Ondra Kundel, blok: Adam Kunz, Matěj Zamazal, smeč: Mates Ranocha, Tomáš Gazda, univerzál: Adam Gorecki, liberu: Daniel Cap
Do utkání vstupujeme velmi sebevědomě a skládáme jeden útok za druhým, výborně servírujeme a i Gori, který se na univerzálu moc necítí, hraje výborně na útoku i v poli. Kluci si zaslouží v této fázi pochvalu a hlavně servisem soupeře zatlačujeme, což vždy omezuje nahrávače v tvorbě nebezpečných situací! Jasně si udržujeme pohodlný náskok a vítězíme přesvědčivě 25:20! laughI do druhého setu vstupujeme ve stejné sestavě a opět dobrou hrou odskakujeme až na rozdíl 18:12 a 21:15, kdy někteří naši hráči ztrácejí koncentraci, bojí se riskovat na útoku a navíc máme najednou problém s příjmem a s komunikací mezi sebou. Několi míčů zadarmo padá mezi stojící hráče, kteří na sebe zírají a soupeř dělá bodovou sérii a vrací se do hry. Za stavu 23:19 nás rozhodčí připravuje o 3 body v řadě, jedno "prasátko" na podání a je vyrovnáno... no 
Následuje ale asi nejkrásnější pasáž dnešního dvojzápasu, kdy oba týmy bojují jako lvi, ale my se opakovaně vlastními chybami na podání (dnes neměl "Tarzan" svůj den... - tolik zkažených podání do sítě jsem od něj ještě neviděl...) i opět špatnou komunikací v poli (kromě libera Dandyho si dnes snad nikdo nezavolá a nezavolá...) a za stavu 30:30 Tarzan kazí lehké podání do polovičky sítě a následně Gori smečuje daloko do autu... Prohráváme tento klíčový set 30:32. surprise

Třetí set jen kluci odchodí, moc spolu nemluví a ani drobné změny v sestavě (Gori jde na smeč, Mates Ranocha na účko) nepřínáší žádný osoh a prohráváme odevzdaně 17:25. (KDE JSOU TI BOJOVNÍCI z předcházejících setů?! Úplně se nechali psychicky vykolejit...)

Čtvrtý set se kluci opět chytli, výborně všichni hrají a hlavně naši středáci jsou k nezastavení. Neustále vedeme o 1 a 2 body až do stavu 17:13, kdy školácké chyby (nejčastěji pramenící ze špatné komunikace mezi sebou - dnes si prostě nezavoláme a nezavoláme...) nás připraví o nadějný náskok, soupeř z Nového Jičína srovnává na 23:23 a dva špatné příjmy znamenají prohru v prvním zápase 1:3.

Jdeme do centra na gyros smazat pocity z prvního zápasu.

TJ Nový Jičín - Volejbal Ostrava s.r.o. 3:1 (22,-24,15,20)

Do druhého zápasu jdeme se změněnou sestavou (nahrávač Mates Ranocha, smeč Adam Gorecki, univerzál Ondra Kundel) a s chutí ukázat, že jsme lepší tým! devilCelé druhé utkání lze shrnout do několika postřehů:
- výborně hrajeme na všech postech
- opět nás sráží nepochopitelné školácké chyby v poli
- soupeř téměř nekazí podání a my máme problémy na příjmu
a když už si vypracujeme malý náskok v průběhu setů, tak jen v jednom se nám podaří udělat méně chyb než soupeř (druhý set vyhráváme 26:24, když málem prohospodaříme náš náskok 24:19...!!!). surprise  

Závěr:

Nu což, i v druhém zápase uhrajeme jenom set a celkově si v tuto krásnou soboutu neodvážíme ani bod... 

Mě osobně dnešní den ale naplnil optimismem: když se stabilizuje post nahrávače a souhra s ním, když se kluci naučí si volat "JÁ!" a přestanou si dávat přednost, tak svou jinak výbornou hrou mohou porážet v této skupině kohokoliv! wink