Volejbal Ostrava
Chceš se stát hráčem našeho klubu?

Chceš nám pomáhat jako trenér mládeže?

Chceš podpořit náš klub a stát se naším sponzorem?
Abstrakt


                                      Tak už neváhej a PŘIHLAS SE!

                                Napiš nám na info@volejbalostrava.com !
Abstrakt
Zájemci volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde

Městská derby ovládl náš tým! Muži

Městská derby ovládl náš tým!

Další (v pořadí již třetí) dvojkolo bylo odehráno v sobotu 20.10.2018 od 10:30 v našem tréninkovém centru SŠSS Krakovská v Ostravě – Hrabůvce.

Tentokrát byly na programu zápasy o druholigového krále Ostravy. My jsme šli do zápasu po zisku šesti bodů z minulého týdne z Lanškrouna. Blue Volley doma podlehl naposled dvakrát „nováčkovi“ soutěže z Morávky.
Nás bylo tentokrát sedm. Hosté přijeli v osmi i s Radkem Šoltysem (osobně moc nechápu, proč zrovna nastupuje za tento tým…). Dalším zajímavým hráčem tohoto celku je známý mladý ostravský nahrávač Filip Bořuta. Z pětice hráčů, kteří figurují na soupisce prvoligových Beskyd, nastoupil pouze Michal Dyba. Byl však nasazen jenom do druhého zápasu. Cíl by jasný - získat šest bodů a skončit co nejdříve, protože od pěti hrál Baník! devil Obojí se nakonec optimálně povedlo. yes

Volejbal Ostrava s.r.o. – Blue Volley Ostrava 3:1 (15, -20, 21, 18)

Esa: 9:7 Chybné podání: 15:13 Bloky: 9:9.

První domácí bod zaznamená úspěšným útokem univerzál Štefko 1:1. Hosté nemůžou odztrátovat nepříjemný servis Holiše a když už si solidně přihrají, tak je zablokuje Matzke 6:2. Pěkně v poli zabojuje libero Rohel a bodový míč následně složí znovu Holiš 7:3. Za hosty vyrovná úderem „na druhou přes“ Bořuta 9:9. První dobrý blok si připíše i nahrávač Procházka a rovnou proti Šoltysovi 11:9. Eso Zvolenského 12:9. Dva bloky Matzkeho a hosté si berou za stavu 16:10 oddechový čas. Ten jim vůbec nepomáhá a na útoku se prosazuje dobře hrající Štefko 20:10. Hosté mírně upraví stav na 22:14. Koncovku uhrajeme blokem a úspěšnou smečí Rodka 25:15 a první set je tak doma.

Hostům začíná v druhém setu parádně fungovat servis. Podání Bořuty dobře zpracujeme až na počtvrté, a to ještě nikdo netuší co přijde za chvíli 1:3. Po servisech Šoltyse, kdy lítá jedno eso na naši palubovku za druhým, je ten náskok už propastný 1:10. Z devítibodového náskoku po útoku Rodka a dalším bloku Procházky na pět 7:12. Hosté si udržují pohodlný náskok a o vítězi druhé sady je rozhodnuto 10:18. Po dalších podání Šoltyse je stav na stole zapisovatelů už 11:21. My se nevzdáme a ještě bojujeme a po útocích Štefka snížíme rozdíl na pouhé čtyři body 20:24. Zvolenský však vzápětí pokazí servis 20:25 = 1:1 na sety.

Třetí sada je naprosto vyrovnaná, kdy obě mužstva pohodlně ztrátují 8:8 11:11 15:15. Dvě esa v řadě Dana Holiše a teprve podruhé v setu vede jeden z týmů o více než bod 19:17. Zvolenský středem 21:18. Rodek chytře na síti 22:20 Na síti uspěje Procházka + servis Rodka 25:21 a první bod tak zůstává doma 😊

Oba týmy přidávají eso po esu. Po úspěšném útoku Rodka otočíme z 9:10 na 12:10. Další parádní servis využije Zvolenský + další nevynucená chyba hostů 16:12. Po ulívce nahrávače Procházky udržujeme čtyřbodový náskok 18:14. Zbytek setu si už pohlídáme a po útoku hostů vítězíme 25:18 a celkově tak 3:1 na sety.

Volejbal Ostrava s.r.o. – Blue Volley Ostrava 3:0 (12, 16, 22)

Esa: 18:5 Chybné servisy: 10:16 Bloky: 5:3
Volejbal Ostrava s.r.o. – Holiš, Matzke, Procházka, Rodek, Štefko, Zvolenský – Rohel.

První sada je jasně v naší režii, kdy si za set připíšeme úctyhodných deset (ano opravdu čtete dobře!) deset es. Na útoku Rodek + Eso Matzke 6:4. Další dvě esa Matzkeho 9:4. Blok Zvolenského 10:4. Na útoku, když hosté náhodou dostanou po podání míč na naši půlku dvakrát Rodek 13:5. Eso Procházky 17:10. Tři esa Holiše ze čtyř servisů 24:11. Naopak zkažený servis hostů ukončí set za stavu 25:12 rozdílem několika tříd.

Druhá sada je vyrovnána do osmnácté rozehry po bloku Procházky 10:8. Štefko převeze na síti Šoltyse 11:8. V útočné fázi se prosazuje dobře Holiš 14:9. Hosté pořád nemohou odztrátovat kvalitní servis Procházky 18:9. Rodek servíruje míč, ten se odráží od příjmu hostů na naši půlku. S tím nemá problém Zvolenský a ukončuje i druhou sadu v náš prospěch 25:16.

Do stavu 7:7 sledují diváci v hale vyrovnaný boj. Dvě esa Zvolenského a pipe Rodka 13:8. Štefko využije nekompaktního bloku hostů 15:9. Důležitým momentem je zkažený servis Šoltyse, a naopak dva přímé body z podání Holiše 18:10. Hosté však ještě zápas nevzdávají a postupně snižují na 20:14 a dokonce i na 20:19. My však nakonec koncovku v poklidu dohrajeme 25:22 a tím pádem to máme dneska za šest a postupnými krůčky jdeme tabulkou výš a výš.Ostatní zápasy pátého a šestého kola druhé národní ligy skupiny C.
Morávka – Šlapanice 3:1 a 3:1.
Česká Třebová – Holubice 1:3 a 0:3.
Olomoucko – Drásov 1:3 a 0:3.
Nový Jičín – Lanškroun se hraje v sobotu 24.11.2018

Tabulka:
1. Holubice 18 b 2. Morávka 17 b 3. Drásov 17 b 4. Volejbal Ostrava s.r.o. 12 b.

Pozvánka:

V sobotu 3.11.2018 nás čeká další (tentokrát pikantní) dvojutkání na Morávce. V jejím dresu působí i bývalý hráči našeho klubu Marek Blahuta a Petr Dohnal (za univerzitní rezervu tehdy v druhé lize nastupovala i dvojice Smetana / Šugar). V týmu najdeme mj. i známého internetového "šoumena" Petra Bočka 😊 Budeme rádi, pokud nás přijedete podpořit a uděláte nám domácí prostředí.