Volejbal Ostrava
Chceš se stát hráčem našeho klubu?

Chceš nám pomáhat jako trenér mládeže?

Chceš podpořit náš klub a stát se naším sponzorem?
Abstrakt


                                      Tak už neváhej a PŘIHLAS SE!

                                Napiš nám na info@volejbalostrava.com !
Abstrakt
Zájemci volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde

Náš univerzitní tým poprvé vyhrál! Muži

Náš univerzitní tým poprvé vyhrál!

Netradičně ve středu 17.10.2018 jsme absolvovali v domácím prostředí SŠSS Krakovská v Ostravě – Hrabůvce odložený zápas třetího kola krajského přeboru mužů ve volejbale. A byl to jeden z nejpohlednějších zápasů našich mladých hráčů, odehraný pod taktovkou zkušenějších volejbalových matadorů ve skvělé atmosféře!

Mezi sebou se potkali tentokrát týmy, které hrají pod názvy místních ostravských univerzit. Naši chlapi měli za sebou dvě porážky v Dolním Benešově. Pro hosty to byl naopak první soutěžní zápas této sezony. Za náš tým poprvé nastoupil na postu nahrávače Aleš Firek. Z lavičky v dresu univerzity podporoval tým i další zkušený hráč Kamil Bartůněkyes

USK Slávie Ostravská univerzita – VŠB Ostrava 3:1 ( -9, 26, 20, 22)

Esa: 5:16 Chybné servisy: 15:13 Bloky: 8:2.

Do prvního setu vstupují lépe hosté a brzy se ujímají vedení 3:7. Svůj náskok postupně zvyšují na deset 6:16. Set nakonec vyhraje VŠB o propastných čtrnáct bodů. V tomto setu nám nefungoval vůbec příjem a hosté si přípíší za první sadu sedm es.Začátek druhé sady vypadá optimisticky. Všichni naši útočící hráči pravidelně ztrátují. Na bloku se v obrané fázi daří především Adamovi Kunzovi 6:3. Udržujeme si tříbodový náskok 13:10. VŠB ale čtyřmi body v řadě otočí na 13:14. Do hry se za tohoto stavu dostává Martin Ranocha. Goreckého nepříjemný servis nám dává náskok do koncovky 19:16. Brzy je však srovnáno 21:21. Koncovka setu je vyrovnaná a oba týmy přidávají na své konto bod po bodu 26:26. Ranocha vytlouká blok VŠB. Následuje jejich útok mimo a my tak vyhráváme 28:26 a je vyrovnáno na 1:1 na sety.Jednoblok Firka zahájí set číslo tři 1:0. Eso Kunze + blok Ranochy 3:0. Po chvíli dokonce 5:0. Udržujeme si náskok 9:4. Ten se však postupně rozplývá 9:8. V útoku se začíná dobře prosazovat Bariš a když k tomu přidá Kunz další eso vypadá to dobře 17:13. Náhodný úder Bariše končí k překvapení všech dalším našim bodem 19:14. Pětibodový náskok si udržíme po zbytek setu a je tak jasné, že minimálně jeden bod dnes zůstane doma!

Naši mladí zapisovatelé při zaškolování:


Při podání Firka hosté chybují na útoku 3:1. Kazíme moc servis a dáváme tak hostům bod po bodu zadarmo 9:10. Matěj Zamazal otáčí a Firek přidá další eso 12:10.  Vypadá, že tato dvojice si opravdu sedla a po dvou jejich kombinacích v řadě je to 14:11. VŠB vyrovná však na 14:14. Bariš to má s posledních rozeher na útoku čtyři ze čtyř a táhne svůj tým zkušeně za ziskem tří bodů do tabulky 20:16. Ranocha udržuje vedení 21:18. Hosté ještě sníží náš náskok na dva body 23:21, ale to jejich strany opravdu pro dnešek všechno. Útok VŠB do sítě a my tak vyhráváme 25:22 a celkově tak 3:1 na sety.Zajímavost č.1: Většinu tohoto zápasu odehrajeme v základní sestavě s třemi kadety a dvěma juniory (foto výše - mladí vlevo starší a zkušení vpravo 😊 )
Zajímavost č.2: Je to vlastně historicky první vítězství našeho univerzitního týmu (věřme že zlomové)!surprise

Sestava: Bariš, Firek, Gorecki, Kunz, Miklosz (střídal jej Ranocha), Zamazal – Cap (libero).Další zápas by měl náš univerzitní tým odehrát ve středu 31.10.2018 od 16:30 znovu proti VŠB Ostrava v domácím prostředí SŠSS Krakovská v Ostravě – Hrabůvce.