Volejbal Ostrava
Chceš se stát hráčem našeho klubu?

Chceš nám pomáhat jako trenér mládeže?

Chceš podpořit náš klub a stát se naším sponzorem?
Abstrakt


                                      Tak už neváhej a PŘIHLAS SE!

                                Napiš nám na info@volejbalostrava.com !
Abstrakt
Zájemci volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde

První vítězství našich týmů mužů! Muži

První vítězství našich týmů mužů!

(Redakční poznámka: tak toto je jubilejní 200. článek na našem webu - za jednu sezónu a kousek, to je docela slušný počin na české volejbalové poměry... co na to říkáte?! )

V následujících větách vám tady sdělíme, jak dopadly dvojzápasy našich obou týmů v rámci třetího a čtvrtého kola druhé národní ligy mužů. VSK VŠB – TU Ostrava vs. Volejbal Ostrava s.r.o. a Volejbal Ostrava – Slávie OU vs. VS Drásov.

Ostravské utkání
Moderní sportovní hala VŠB - TU Ostrava na ulici Studentská hostila derby dvou Ostravských týmů. Domácí celek VSK VŠB – TU Ostrava, přivítal v sobotu 7.10.2017 od 10:00 náš tým Volejbal Ostrava s.r.o. Oba celky se už na stejném místě střetly před třemi týdny v rámci skupiny Českého poháru mužů. Tehdy jsme vyhráli bez ztráty setu 3:0. Domácí celek nastoupil dle mého názoru oproti tomuto pohárovému zápasu se silnější sestavou (mj. i s Jakubem Vašutem z prvoligového týmu Black Volley Beskydy). Náš tým nově vedený trenérem Jakubem Zvolánkem v téměř plné sestavě. Tentokrát i s Romanem Kozákem, jenž minulý týden v Bučovicích scházel.VSK VŠB – TU Ostrava – Volejbal Ostrava s.r.o. 3:1 (23, 18, -16, 14)
Esa: 7:2 Chybné podání: 10:15 Bloky: 9:9

Domácí vstupují do zápasu lépe a po většinu prvního setu si udržují dvou až čtyřbodový náskok. 4:2 9:5 11:7 14:12 16:13 19:17. Při servisu Dana Holiše se nám podaří na chvilku stav otočit na 21:23. Nicméně domácí si připisují čtyři body v řadě a to hlavně kvůli našemu špatnému příjmu a set vyhrají 25:23. Druhý set jsme začali ještě hůře než set první. Při prvním technickém oddechovém čase je stav 8:2 pro domácí. Nám se podaří stáhnout na 11:9. Nicméně nám soupeř odskočí a drží si po celý set pohodlný náskok. 16:10 21:15 23:17. Set končí 25:18 a je to bohužel 2:0 a naše šance na bodový zisk nevypadají příliš nadějně. Do třetího setu jdeme s jednou změnou. Na hřiště nastupuje kapitán Láďa Brus namísto Dana Holiše a vypadá, že tento nezvyklý tah v naší sestavě tým nakopl. V setu jsme lepší jak na servisu, tak i na bloku. Při podání Romana Kozáka jdeme do vedení 4:9 a po celý zbytek setu udržujeme konzistentní náskok.

Roman na popdání:

 
Vyhráváme v pohodě 16:25 a je sníženo na 1:2. Můj optimismus na bodový zisk trvá do stavu 7:7 ve čtvrtém setu. Pak přichází na podání domácí nahrávač Provazník a my si s jeho servisem nevíme příliš rady. Rázem to je ze 7:7 – 15:7 a je prakticky po zápase. Za stavu 20:11 schytává rozhodčí přímý zásah od našeho bloku do hlavy a je otřesen. Po menší chvilce pak zápas dopíská. Set končí 25:16 a domácí si připisují tři body do tabulky.

VSK VŠB – TU Ostrava – Volejbal Ostrava s.r.o. 0:3 (-20, -22, -15)
Esa: 2:9 Chybné servisy: 9:16 Bloky: 5:7
Vývoj setů:
1. set = 5:2 8:6 10:11 14:16 14:18 16:21 19:23 a 20:25.
2. set = 0:2 5:8 8:12 9:14 13:15 18:23 a 22:25.
3. set = 0:4 0:8 2:11 7:16 10:18 12:23 a 15:25.

Krátký pohled trenéra Jakuba Zvolánka:
„V prvním zápase nás domácí přehráli na servisu. My jsme se s jejich servisem nedokázali vypořádat. Od toho se odvíjela naše následná hra a trápili jsme se ve všech následných herních činnostech. Nehráli jsme vyloženě špatně, ale tím že domácím servis vycházel, tak z toho byla jednoznačná záležitost. Do druhého zápasu jsme nastoupili koncentrovaně. Pomáhali jsme si servisem. Zlepšil se nám příjem. Celý zápas jsme soupeře tlačili hlavně na útoku. Vyhráli jsme zaslouženě 3:0 a jsem rád za první body do tabulky!“

Sestava týmu Volejbal Ostrava s.r.o.
Holiš Daniel, Holiš Petr, Kozák Roman, Štefko Jakub, Štika Matěj, Zvolenský Filip – Rohel Daniel (střídal: Brus Vladimír) - (připraven nastoupit: Bariš Pavel).

Moje poznámka na závěr: Dneska jsem si jel pro šest bodů. Nicméně jsem po prvním zápase rád aspoň za tři…smiley

A jak to dnes dopadlo v Polance nad Odrou:

O zhruba dvacet kilometrů dále nastoupil v Polance nad Odrou při své domácí premiéře náš univerzitní tým Volejbal Ostrava – Slávie OU. Jejich protivníkem byl celek z jižní Moravy a to VS Drásov.
Volejbal Ostrava – Slávie OU – VS Drásov 3:2 (22,-22,-18,22,12)
Volejbal Ostrava – Slávie OU – VS Drásov 1:3 (-21,22,-16,-23)

Více už prezident klubu a dnešní coach týmu Ing. Ivan Cap:

„Dnes jsme věděli, že přijede velmi kvalitní tým z jihu Moravy a náš nový univerzitní tým tak bude bezpochyby v roli outsidera. Ale musím pochválit dnes opravdu všechny naše hráče – sehráli více než důstojnou roli (o čemž mimochodem svědčí i vyrovnaný průběh téměř všech setů), soupeře zaskočili velmi kvalitní hrou a přítomným fanouškům nabídli velmi pohledný volejbal (a důležité první vítězství v sezóně!). Škoda jen posledního čtvrtého setu, ve kterém jsme si udělali slibný pětibodový náskok, o který jsme přišli vlastními chybami až v samotné koncovce. Dnes jsme si zasloužili i druhý tiebreak, což soupeř i sportovně přiznal.yes

V prvním zápase nám hodně pomohl Riči – Richard Mauler (v posledních zápasech citelně chyběl, ale hodně se dařilo i Kamilovi Bartůňkovi, který byl k nezastavení na smeči a překvapoval soupeře i úspěšnými bloky a výborně do prvního utkání vstoupil i Honza Rodek, který to dnes spolehlivě skládal. V druhém zápase Ričiho na ú-čku zastoupil uzdravený Dalibor Pudich a byť má značný tréninkový deficit, tak dnes zahrál daleko lepší utkání než v Bučovicích. Když se podaří, aby tito dva nastupovali pravidelně do utkání, tak tento náš univerzitní tým Volejbal Ostrava-Slávie OU se může pohybovat v horní polovičce tabulky.“

Další výsledky dnešního kola 2. ligy mužů:

Šlapanice – Hlučín 3:0 a 3:1
Nový Jičín – Bučovice 0:3 a 0:3
Napajedla – Holubice 1:3 a 1:3

A jaké zápasy nás čekají v následujícím 5. a 6. Kole (14. 10. 2017):

VS Drásov – Volejbal Ostrava s.r.o. (09:00 a 13:00)
TJ Hlučín – Volejbal Ostrava – OU (10:00 a 14:00)