Volejbal Ostrava
Chceš se stát hráčem našeho klubu?

Chceš nám pomáhat jako trenér mládeže?

Chceš podpořit náš klub a stát se naším sponzorem?
Abstrakt


                                      Tak už neváhej a PŘIHLAS SE!

                                Napiš nám na info@volejbalostrava.com !
Abstrakt
Zájemci volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde

Šest statečných veze šest bodů! Muži

Šest statečných veze šest bodů!

Druhá liga mužů pokračovala v sobotu 13. 10. 2018 třetím a čtvrtým zápasem.

Nás tak poprvé čekala v klubové historii cesta do Pardubického kraje a to přesněji do města Lanškroun. Místní nováček byl pro naše kluky velkou neznámou, jelikož tento tým je složen pouze z hráčů, kteří ovládli místní kraj a poté i kvalifikaci o druhou národní ligu. Dále z jejich internetových stránek, které patří svou funkčností mezi ty kvalitnější v soutěži, lze vyčíst to, že i jejich tým není v úplné zdravotní kondici.

Naši hráči tentokrát odjeli ve značně provizorní sestavě pouze šesti lidí. Shodou různých okolností chyběli tři hráči (Dan Gramel, Dan Rohel a Richard Mauler), dále tentokrát výjimečně nejel ani trenér Kuba Zvolánek a taky morální podpora v podobě mojí osoby. Proto tento článek není tak obsáhlý jako obvykle.
Díky těmto okolnostem jsem tak byli nuceni tento dvojzápas odehrát bez jakékoliv možnosti střídání v základní šestici (tj. i bez libera) a tak je prvním pozitivem, že jsme to odehráli do konce bez zranění.

Oba týmy své úvodní zápasy prohrály a nezískaly v nich ani set. My jsme doma podlehli favorizovanému celku z Holubic. Volejbalisté Lanškrouna neuspěli na palubovce Morávky. I přesto jsme byli papírovými favority zápasu, i když ale ne na zisk plných šesti bodů.

VK TJ Lanškroun – Volejbal Ostrava s.r.o. 0:3 ( -15, -21, -19)

VK TJ Lanškroun – Volejbal Ostrava s.r.o. 1:3 ( -22, -19, 25, -20)

Více už hrající manažer našeho mužstva Martin Procházka:
K víkendovému dvojutkání do Lanškrouna jsme odjeli pouze v šesti lidech. V prvním zápase jsme začali velmi dobře. Tlačili jsme soupeře velmi dobrým servisem. V každém setu jsme dali minimálně pět es a naše útoky na body byly vždy složeny. V žádném setu se soupeř nedostal do většího tlaku a první zápas jsme po hodině a pěti minutách ukončili vítězstvím 3:0. Diváci na tento první zápas vytvořili skvělou kulisu (sešlo se jich tam asi padesát).
Do druhého utkání jsme vstoupili trochu nekoncentrovaně a podřídili se hře soupeře, který neměl co ztratit. První dva sety jsme ale soupeře v koncovce vždy přehráli. Třetí set začal zkaženým servisem a dvěma esy a dotahovali jsme celý set pěti bodovou ztrátu. Soupeř hrál koncentrovaně. Naopak my jsme se na bodové balony více nadřeli. Ve čtvrtém setu jsme ale už Lanškroun nepustili do hry a od začátku jsme šli za vítězstvím!“

Ostatní výsledky:
Šlapanice – Olomoucko 3:0 a 3:1.
Drásov – Česká Třebová 3:2 a 3:0.
Holubice – Nový Jičín 3:0 a 3:0.
Blue Volley Ostrava – Morávka 1:3 a 2:3.

Tabulka:
1. Holubice 12 b. 2. Morávka 11 b. 3. Drásov 11 b. 5. Volejbal Ostrava s.r.o. 6 b.

Pozvánka:

Příští zápasy odehrajeme již tuto sobotu 20. 10. 2018 od 10:30 v hale SŠSS Krakovská v Ostravě – Hrabůvce proti týmu Blue Volley Ostrava. Tento tým má na soupisce bývalého kvalitního extraligového univerzála Radka Šoltyse. Dále mají na soupisce pět členů prvoligových Beskyd (stejná taktika jako v minulém roce tým VŠB Ostrava, jenž však už v druhé lize nefiguruje). Dá se tak říct, že tým Blue Volley Ostrava je jeho věrná kopie. Koho z těch hráčů nakonec uvidíme, nelze dopředu odhadnout, jelikož Beskydy hrají ve stejný den v Praze.

Budeme rádi, pokud nás přijdete podpořit na živo do haly! 😊