Slávie OU v Orlové odehrála 10 setů Muži

Slávie OU v Orlové odehrála 10 setů

AKTUALIZOVÁNO o videa ze zápasu 15.11.2018! Dnes v neděli 11. listopadu 2018 zavítalo naše družstvo Slávie Ostravská univerzita do Orlové, aby tady odehrálo odložené dvojutkání Krajského přeboru mužů.

Letošní tým naší volejbalové farmy, který hraje pod hlavičkou Univerzitního sportovního klubu Slávie Ostravská univerzita, se skutečně povedl! yes Snoubí se v něm zkušenost mužských ostřílených hráčů a mládí a nadšení kadetů a juniorů našeho klubu, kteří získávají pomyslné ostruhy v krajské soutěži mužů. Tento tým předvádí velmi nadějné výkony a může tak překvapit kteréhokoliv soupeře v této soutěži. Dnes se o tom přesvědčili sympatičtí hráči týmu z Orlové.

Utkání jsme odehráli v malé hale, která se sice pyšnila dvěma ochozy pro diváky nad sebou, ale nízký strop (ještě snížený o topná tělesa) a malé prostory za čarami nám dělaly evidentně více problémů než domácím...

Sportovní klub Slezan Orlová - USK Slávie Ostravská Univerzita  2:3 (-17,17,-19,16,-13)

Sestava: nahrávač Aleš Firek, univerzál: Pavel Bariš, blokaři: Adam Kunz a Matěj Zamazal, smečaři: Kamil Bartůněk, Ondřej Miklosz, Ranocha Matěj, Adam Gorecki, libero: Daniel Cap

První utkání začal náš tým velmi sebevědomě a důrazným servisem si vynutili převahu, díky které zcela tento set ovládli. Zejména dělové podání Fira bylo vítanou  oporou v průběhu obou utkání! wink Naši blokaři společně se svými spoluhráči výborně blokovali a kapitán týmu Bari na účku skládal jeden útok za druhým a i když ani soupeř se nenechal zahambit, první set jsme s převahou vyhráli.

Blokař Mates Zamazal v akci:

V průběhu druhého setu jsme vystřídali dvojici smečeřů (nastoupil Kamil s Gorim). Zároveň jsme si ale ověřili, že tato strana bude (vzhledem ke slunečním paprskům dopadajícím do očí) pro přijímající hráče jistou nevýhodou.surprise Možná i tento faktor přispěl k naší porážce v druhém a čtvrtém setu, ale hlavní důvod je třeba hledat ve velmi kolísavé účinnosti našeho servisu. Dalším důvodem byl místy menší důraz na útoku, díky kterému jen lehce zahrané míče do pole soupeře protistrana v pohodě zpracovala a tvrdě a úspěšně zaútočila.

Nicméně po vyrovnaném průběhu celého prvního utkání jsme ovládli koncovku tajbrejku a vítězství bylo doma! laugh

A přišli nám fandit i diváci: yes

Sportovní klub Slezan Orlová - USK Slávie Ostravská Univerzita  3:2 (19,23,-29,-22,13)

Na úvod druhého utkání jsme trochu zamotali hlavu přítomné slečně rozhodčí, když jsme nahlásili hru se dvěmi libery Dandym a Kamilem (je vidět, že tuto herní variantu ještě řada sudích nemá zažitou), za což jsme si vyslechli upozornění na možnou dodatečnou kontumaci výsledku utkání... Jelikož již jsme tuto záležitost v letošní sezóně s rozhodčími řešili (a ti se v pravidlech dodatečně přesvědčili, že vše je v pořádku), byli jsme si jisti, že na nebezpečí kontumace se nemusíme obávat. wink Zbývalo ještě ze strany sudího odolat zákazu střídat libera (na příjem chodil pravidelně Kamil Bartůněk a na náš servis Dan Cap) a mohli jsme se pustit do druhého utkání.

Do prvního setu jsme udělali ještě jednu důležitou změnu, když na náhru šel mladý Matěj Ranocha - a nevedl si vůbec špatně (i když na tomto postu odehrál jen jeden testovací set)! enlightened Obecně si Mates vysloužil svým výkonem pozvánku na tréninky A-mužstva mužů, protože evidentně patří mezi talenty našeho klubu (zařadí se tak jako třetí mladý hráč po boku Dandyho Capa a Matese Zamazala do přípravy našeho nejlepšího týmu mužů, což našim nadějím určitě pomůže k výkonnostnímu růstu!).

Průběh druhého utkání byl poněkud jiný, než v předcházejícím zápase, když ze stavu 0:2 jsme "stíhací jízdou" v dramatické koncovce třetího setu nejdříve vyhráli tento set 31:29 a pak dvěmi vítězstvími srovnali stav utkání na 2:2! A tak se opět o konečném výsledku rozhodlo až ve zkrácené hře.

V koncovce tajbrejku se oba týmy nevyhly pocitu několika nesprávných rozhodnutí ze strany rozhodčí, což jsme více pocítili my, když nám za stavu 13:13 nejdříve nebylo uznáno jasné ESO ze servisu (v podání dnes výborně servírujícího Aleše Firka) - posuďte sami:

a záhy poté byl prohlášen útok našeho kapitána Bariho na účku za příliš dlouhý... Nu což, měli jsme rozhodnout o výsledku utkání již dříve, zvláště když míče lítají v této soutěži mužů už docela rychle a tak spravedlivě posoudit dopad míče jednomu rozhodčímu je (bez pomoci druhého sudího) už objektivně velmi obtížné... no