Volejbal Ostrava
Chceš se stát hráčem našeho klubu?

Chceš nám pomáhat jako trenér mládeže?

Chceš podpořit náš klub a stát se naším sponzorem?
Abstrakt


                                      Tak už neváhej a PŘIHLAS SE!

                                Napiš nám na info@volejbalostrava.com !
Abstrakt
Zájemci volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde

Starší žáci nám dělají pořádnou radost! Mládež

Starší žáci nám dělají pořádnou radost!

Je neděle 7.10.2018 něco po desáté hodině dopolední a my vstupujeme do prvního turnaje moravskoslezského přeboru starších žáků pro soutěžní ročník 2018 / 2019.

Přesně před čtrnácti dny jsme v kvalifikačním prvním kole, které hostila ZŠ Jugoslávská v Ostravě – Zábřehu obsadili velmi nadějné druhé místo. Prohráli jsme sice s Blue Volley Ostrava A, ale kluci tuto porážku hodili rychle za hlavu a v následujících zápasech si poradili jak s C týmem Nového Jičína, tak i s Havířovem.

Pojďme už aktuálnímu turnaji. Ten se odehrál na stejném místě - tedy v tělocvičně ZŠ Jugoslávská v Ostravě – Zábřehu. Oproti předchozímu turnaji bylo aspoň pro mě rozlosování příjemnější, jelikož jsme nehráli jak minule první a zároveň poslední zápas tohoto turnaje čtyř týmů. Což je zhruba hodinka a čtvrt ušetřeného času, protože zápasy, kde nehrají naši kluci vidět zrovna nemusím. Tato tělocvična patři mezi mé oblíbenější. Je menší a na fandění ideální a tak není pochyb, že i přesto, že jsme oficiálně byli uvedeni jako hosté, jsme byli v podstatě doma. Já za sebe doufám, že se klukům atmosféra jejich zápasů líbí. 😊

Tentokrát jsme poměřili síly s Opavou a domácí dvojicí Blue Volley Ostrava B/C. Tým tentokrát nastoupil pod vedením paní trenérky Táni Capové a našeho juniora Dana Capa (v nové roli asistenta trenéra) v osmičlenné sestavě.Tentokrát jsme nastoupili už i s Matějem Sokolem na smeči a premiéru v soutěži si zdárně odbyl i Oliver Habr na bloku (další posila z týmu ze ZŠ Brušperkyes), který na závěr důležitého zápasu se zaskvěl závěrečnou sérii podání! Na nahrávce si výborně vedl Ondra Zamazal a Matějovi Sokolovi na smeči dobře sekundoval i Honza  Buchmann. V zajímavé dvojroli (univerzál a falešné liberu v zadu) se spolehlivým výkonem předvedl Štěpán Míček. Potěšující byly i solidní výkony na podání Lukáše Do, Ondry Fulopa a najmladšího brušperáka Víti Gelnara - všichni si zaslouží pochvalu! smiley

Ještě předtím, než kluci nastoupili k úvodnímu duelu proti favoritovi skupiny z Opavy, jsme venku pod vedením šéfa klubu Ing. Ivana Capa absolvovali dlouhou taktickou poradu na téma postavení na hřišti, tak aby to pochopili i naši nováčci.

Volejbalový spolek Ostrava A – Happy Sport Opava 0:2 (-20, -18)

Esa: 7:9 Chybné servisy: 8:14 Bloky: 0:1.
1. set = 2:5 6:6 7:9 12:12 15:18 19:20 20:23 a 20:25.
2.set = 0:3 5:5 7:11 9:15 10:18 15:21 18:23 a 18:25.

Vyhrál zaslouženě lepší celek na palubovce, ale myslím že pokud by nám vyšel den a přidali bychom i trochu štěstíčka tak na tohoto soupeře máme (jak se vyjádřil soupeř: ještě štěstí, že jsme proti vám hráli hned první zápas, protože jste se zápas od zápasu lepšili!).
Po menší pauze jsme nastoupili proti Blue Volley Ostrava B a já věděl že pokud budeme chtít udržet druhou skupinu tak tento zápas budeme muset vyhrát jakýmkoliv způsobem, a to se nakonec i stalo 😊

Volejbalový spolek Ostrava A – Blue Volley Ostrava B 2:1 (18, -14, 10)

Esa: 19:12 Chybné servisy: 6:8 Bloky: 1:2.
1. set = 4:2 10:7 10:11 12:17 15:20 16:23 a 18:25.
2. set = 4:1 7:1 8:5 15:8 21:11 a 25:14.
3. set = 6:2 8:8 10:9 a 15:10.

Vstup do zápasu jsme měli dobrý, ale od druhé třetiny setu nás soupeř přehrál. Ve druhém setu to ale už byla doslova exhibice našeho celku na podání. Například Matěj Sokol dal snad během minuty pět es v řadě! cheekyPřímými body nebo servisem, se kterým měli soupeři problémy, se představoval i celý zbytek našeho mužstva. Nakonec jsme vyhráli! Situace v tabulce ale byla po dvou kompletně odehraných kolech vzhledem k ostatním výsledkům hodně zamotaná. Mohli jsme skončit teoreticky jak první, tak i poslední.

Následovala jednozápasová pauza, kdy se posedělo před halou. Paní trenérka pohostila všechny přítomné svou velmi dobrou čokoládovo-kokosovou buchtou a v uvolněné atmosféře došlo i na zajímavé debaty na různá témata. Už aspoň víme, že podle řečí mezi našimi žáky máme velice nadějné kuchaře 😊

Volejbalový spolek Ostrava A – Blue Volley Ostrava C 2:0 (22, 18)

Esa: 11:8 Chybné servisy: 7:6 Bloky: 0:0.
1. set = 2:5 z 3:7 na 10:7 při servisu Míčka 15:10 17:19 20:21 23:22 a 25:22.
2. set = 1:4 9:9 15:12 20:14 22:17 a 25:18.

Tady se projevilo, že v žákovských kategoriích náskok pěti bodů vůbec nic neznamená. První set jsme nakonec uhráli až v koncovce, kdy jsme obrátili nepříznivý stav. Ve druhém setu se soupeř sice držel, ale jenom na chvili a dá se říct, že jsme to pak měli plně pod kontrolou. Vítězíme a na klucích lze vidět, že mají velkou radost.

Konečná tabulka:
1. Opava 7 b. 2. Volejbalový spolek Ostrava A 5 b. 3. BVO C 4 b. 4. BVO B 2 b.

Náš tým vzorně reprezentovali následující hráči: Buchmann Jan, Do Lukáš, Fullop Ondřej, Gelnar Vít, Habr Oliver, Míček Štěpán, Sokol Matěj a kapitán: Zamazal Ondra.

Pár slov závěrem…

Během dvou týdnů jsem navštívil oba žákovské turnaje a musím říct, že v obou případech jsem odcházel s velmi dobrým pocitem. V podstatě kluci splnili víc, než jsem osobně předpokládal a pokud se nepletu, tak je to nejlepší vstup do soutěže během naších tří prozatímních účastí v tomto moravskoslezském přeboru starších žáků.

Další turnaj se odehraje 4.11.2018. O místě konání vás budeme informovat. Našimi protivníky budou tentokrát: Olomouc (sestupující z první skupiny), Blue Volley Ostrava C a Red Volley Frýdlant.