Volejbal Ostrava
Chceš se stát hráčem našeho klubu?

Chceš nám pomáhat jako trenér mládeže?

Chceš podpořit náš klub a stát se naším sponzorem?
Abstrakt


                                      Tak už neváhej a PŘIHLAS SE!

                                Napiš nám na info@volejbalostrava.com !
Abstrakt
Zájemci volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde

STŘÍBRNÁ OBHAJOBA!!! Muži

STŘÍBRNÁ OBHAJOBA!!!

Čtvrtá březnová sobota hostila na pěti místech poslední dvojutkání letošního druholigového soutěžního ročníku 2018 / 2019.

Pojďme ale nejprve o týden dozadu, kdy nás čekala cesta do Kojetína, kde jsme se utkali s týmem Olomoucka. Tam náš tým odjedl bez dvojice Gramel / Štefko a výjimečně i beze mě. crying

V prvním zápase jsme vyhráli po setech 25:23, 25:22 a 25:21 = 3:0!
V druhém zápase jsme až příliš experimentovali (možná i proto, že vlastně už o nic nešlo, protože naše druhé místo v tabulce bylo jisté) a prohodili trochu hráčské posty a prohráli 0:3 po setech 20:25, 23:25 a 18:25...surprise

Jak to v Kojetíně vypadalo ukazují aspoň dvě videa, které mi zaslal blokař našeho týmu Patrik Matzke.Poslední utkání sezóny s Drásovem.

My jsme ve slunečném dni přivítali v našem tréninkovém centru v Ostravě – Hrabůvce souseda z tabulky a to i nakonec bronzový tým soutěže VS Drásov. V prvním měření sil těchto dvou mužstev se shodou okolností v posledním předvánočním kole odehrálo taky deset setů. Nakonec naši kluci byly úspěšnější a přivezli z jihu Moravy čtyři body za dvě výhry 3:2 na sety. Drama se tak dalo očekávat i tentokrát.Hosté k nám přijel nakonec v deseti lidech: Kubernát, Balík, Uher, Lavička, Řehák, Mach – Jelínek (Havlík, Olšar) Trenérem je p. Dvořák.
My jsme šli do utkání v následující sestavě: Dirigentem hry byl Péťa Holiš. Univerzálem Kuba Štefko. Smečařský post zastali Dan Holiš a Honza Rodek. Obranu na síti měli především na starost Patrik Matzke a Filip Zvolenský a na obrané zákroky v poli máme především naše kvalitní libero Dana Rohela.

Volejbal Ostrava s.r.o. – VS Drásov 2:3 ( -19, 18, 21, -22, -9)

Esa: 10:12 Chybné servisy: 23:15 Bloky: 9:13.
Rozhodčí: p. Burgertová / p. Málek. Čas: 93. minut.

Úvod prvního dějství je vyrovnaný. Poprvé jeden z obou týmů získá náskok, až když útok Štefka končí na stropu naší haly a středem se prosadí Matzke 8:6. Po odpísknutém dvojáku hostí a esu nahrávače Holiše je tu první oddechový čas pro trenéra hostů 11:7. Náskok v setu je po celou dobu mezi dvěma až čtyřmi body 18:16. Pak ale vystihne parádní blok ostravský rodák hájící momentálně barvy Drásova - Mach a je srovnáno 18:18. To ale není bohužel vše. Na servis příjde hostující Kubernát a školí nás jedním servisem za druhým až do stavu 18:24. Druhý setball využije Mach a Drásovští tak ovládnou první sadu 19:25 = 0:1.

O tom že to bude vyrovnané svědčí i průběh sady druhé. Do té doby než příjde na servis smečař Holiš 13:10. V následujících rozehrách nemáme problém se ztrátováním přes Rodka či Štefka. Jednoduše jsme efektivnější na útoku 21:15. Set ukončíme bodovým blokem Rodka 25:18 = 1:1.

V třetím setu si ze začátku získáme mírný náskok. Prosazujeme se jak z kůlů přes Štefka, tak středem přes naše blokařské duo 5:2 / 9:6. Hosté mají problém odztrátovat kvalitní plachtu Matzkeho 12:8. Či dělové podání Rodka 16:12. Hosté mají taky na svém kontě hodně technických prohřešků 18:12. Po chvilce je to 21:14 a nikdo by asi neřekl, že to bude ještě celkem drama. Po útoku Holiše je to dokonce 22:16. Pak příjde na servis Mach a my nedokážeme uhrát bod 22:20. Set nakonec odútočíme přes Štefka. Ten set také ukončí esem 25:21 = 2:1 na sety.

Ve čtvrtém setu se do servisu pořádně opře Dan Holiš. Buď dá eso nebo soupeři uškodí tak, že nemůže kvalitně odútočit.  Skvělý jednoblok Rodka 7:2. Náskok postupně roste až na 13:6 / 14:9. Drásovu se ale začne dařit parádně na bloku. Za čtvrtý set si jich na své konto připíší hned šest! 14:13. Náskok si bereme zpět 20:17. Jenže se začíná prosazovat hostující Olšar 21:21. Drásovští jsou v koncovce lepší a set končí přímým bodem Olšara 22:25 a je srovnáno 2:2 na sety.

V rozhodujícím setu nezachytíme hned začátek, kdy nám hoří příjem 1:4. Změna stran za stavu 4:8. Moc kazíme servis 7:13 a nic nenasvědčuje tomu, že se bonusový bod za pátou sadu připíše na stranu černých Ostravanů. Nakonec prohrajeme 9:15 = 2:3.

Po pauze následuje zápas číslo dvě pro dnešní den. Do toho vstoupíme s naším manažerem a taky nahrávačem Martinem Procházkou, pro kterého (jak mi sám řekl) to bylo poslední druholigové utkání v kariéře! yes... V příští sezóně bude podle jeho slov pomáhat našemu univerzitnímu týmu.

Volejbal Ostrava s.r.o.  – VS Drásov 2:3 (23, 20, -33, -21, -13)

Esa: 9:10 Chybné servisy: 23:22 Bloky: 12:10
Rozhodčí: p. Málek / p. Burgertová Čas: 115. minut.

V první setu uspějeme i když prohráváme 12:16 tak zvítězíme😊. Po našem time outu se prosadí Štefko s Holišem. Naopak hosté si na útoku vyhodí 15:16. Při servisu Procházky otáčíme na 20:19. Setball zajistí Holiš a blok Procházky příjde v ten nejlepší moment 25:23 = 1:0.

V druhé sadě se prosazujeme přes Matzkeho 8:5. Brzy je bohužel vyrovnáno 8:8. Oba nahrávači během pár chvil dají eso o pásku 12:11. Do stavu 18:17 jsme o bod nahoře. Pak ale zavelí k obratu podle mě nejlepší hráč druhého zápasu (číslo 4) Balík, jenž se po celý den hecuje pokřikem „Drásov tlesk tlesk!“. To slyším během dne možná i 100x... Drásov tak vede na chvilku 18:19. My otočíme a když Holiš D. se trefí do servisu je to paráda 22:19. Hosté jsou na útoku momentálně neškodní. Na servis příjde Holiš P. a dá hned eso a ukončí tak druhý set 25:20 = 2:0 na sety.

Náš výkon ze začátku setu číslo tři není moc dobrý 3:8. Esy a útokem Zvolenského se dostáváme do hry 7:9. Drásovští si náskok drží 11:13. My dorovnáváme 16:16 / 18:18 kdo nakonec ovládne třetí set? Po útoku Balíka to nevypadá moc dobře 21:23. My při podání Rodka a bloku Zvolenského otáčíme na 24:23 a je tu první matchball! Další máme i při stavu 27:26! Jenže to nedohrajeme a maratonskou koncovku prohrajeme nakonec 33:35 = 2:1 na sety. crying

Nezvládnutá koncovka nás možná ovlivní i při začátku devátého setu dne 4:8. Naši kluci se nikdy nevzdávají a bojují za každého stavu 11:11. Když vedeme 13:12 tak nedokážeme otočit jedno postavení 13:18 - time out Ostrava. Při servisu Rodka snížíme z 15:20 na 18:20! Úspěšným útokem Štefka ještě na 19:21. Jenže tři následující rozehry ovládnou hosté 19:24. Set ukončí zkažený servis Procházky 21:25 = 2:2 a i čtvrtý zápas těchto týmu rozhodne pátý set.

Ten začíná na chlup přesně jak v prvním zápase 1:4. Strany měníme i v tomhle duelu za stavu 4:8.  Ze 4:9 se po třech chybách Drásovských a bodu Rodka dostaneme na 8:9. Hosté hrajou koncovku přes nechybujícího Balíka 10:12.Hosté si dvojbodový náskok pohlídají. Zápas a celou soutěž ukončí v podání těchto dvou týmů ve 14:57 hráč číslo 10 Řehák 13:15 = 2:3.

Vzájemná bilance těchto mužstev je tak pro soutěžní ročník 2018 / 2019–2:2 na zápasy / 6:6 na body a 10:10 na sety.

Ostatní výsledky 35 / 36. kola. (23.3.2019).

Šlapanice – Česká Třebová 3:0 a 3:0. Nový Jičín – Olomoucko 3:0 a 3:1. Morávka – Holubice 1:3 a 2:3. BV Ostrava – Lanškroun 2:3 a 3:0.
Konečná tabulka:
1. Holubice 110 b 2. Volejbal Ostrava s.r.o. 81 b 3. VS Drásov 69 b…10. Česká Třebová 25.

Tipovací soutěž:

Na dvojutkání Olomoucko – Volejbal Ostrava s.r.o. tipovalo na našem klubovém profilu 73 fanoušků naší stránky a na dvojzápas Volejbal Ostrava s.r.o. – VS Drásov 63 uživatelů. Bohužel ani jeden z těchto tipů nebyl správný a ani jedna z posledních dvou tipovaček nenašla svého vítěze.

Závěr:

Letos končíme ve druhé lize opět na druhém místě 😊 Rádi bychom touto cestou poděkovali našim sponzorům, fanouškům, našim mládežníkům za pomoc při organizací jednotlivých zápasů a taky všem, kdo se zapojují do naší tradiční soutěže. Budeme velmi rádi, pokud nám zachováte svou přízeň i nadále 😊.

A ještě můj osobní závěr:

Rád bych pogratuloval klukům k obhajobě druhé pozice! yes (i když osobně jsem to tak na 95 procent očekával... 😊). Bylo mi ctí odfandit celkem 32 z 37 druholigových zápasů. Tři zápasy v ČP mužů a jeden antukový turnaj (ten druhý se po půl hodině vinou špatného počasí zrušil). Jsme tak na konci ročníku 2018 / 2019. V jakém složení se sejdeme na začátku přípravy to nevím, ale doufám že prezident a manažer našeho klubu zajistí co nejkvalitnější možnou soupisku (a ta se prý již zajímavě naplňuje! – ale to ji nechme na někdy příště…).

Právě jste dočetli poslední druholigové řádky. Nicméně tady na našem webu pojedeme i nadále 😊. (a blížíme se čtvrtmiliónový návštěvník webu volejbalostrava.com!!! a to je pecka!)