Volejbal Ostrava
Chceš se stát hráčem našeho klubu?

Chceš nám pomáhat jako trenér mládeže?

Chceš podpořit náš klub a stát se naším sponzorem?
Abstrakt


                                      Tak už neváhej a PŘIHLAS SE!

                                Napiš nám na info@volejbalostrava.com !
Abstrakt
Zájemci volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde

Univerzitní tým letos premiérově s Kubou Červeným a Daliborem Pudichem! Muži

Univerzitní tým letos premiérově s Kubou Červeným a Daliborem Pudichem!

Celkem čtyři zápasy během necelého týdne odehrál náš tým pod hlavičkou Ostravské univerzity.


Prvním našim soupeřem byl v pondělním večeru tým VK Ostrava B. Do tohoto zápasu nastoupil pro mě nečekaně na pozici libera (po dlouhodobě vynucené zdravotní pauze) náš nový trenér mládeže a bývalý extraligový volejbalista Kuba Červený a nevedl si vůbec špatně! 😊                                        

1. Zápas: VK Ostrava B – USK Slávie Ostravská univerzita 3:0 (19, 17, 18)

Esa: 6:4 Chybné servisy: 11:12 Bloky: 9:2.
Úvod zápasu jsme zaspali. My zkazíme první servis. Domácí se dvakrát prosadí na útoku a navíc i prvním bodovým blokem v zápase 4:0. My začínáme ztrátovat přes Bartůňka 6:2. Následují zmatky na domácí polovině v postavení 6:4. Jenže jak snížíme, tak vzápětí nás domácí dvakrát zablokují 9:4. Vůbec se nám nedaří na útoku 13:5.  Brzy je to dokonce 15:8 a na zisk setu to nevypadá. My uhrajeme tři body v řadě. Poslední naším kapitánem týmu – Barišem, ten byl v daný moment nejefektivnější na síti 15:11. Domácí si v pohodě drží tří až pětibodový náskok V poli se blýskne Ranocha čehož v zápětí využije Bariš 18:15. Na opětovný rozdíl tří bodů snižujeme Bartůňkem 19:16. V prvním setu nám vůbec nefunguje servis (7. chyb) + domácí si připisují pátý blok v setu 21:16. Nakonec vyhrají ku devatenácti a jdou do vedení 1:0 na sety.

První míč druhého setu uhraje domácí Travinský 1:0. Bariš smečuje pouze do sítě 3:1. Naštěstí Kolářův útok míří mimo a Bartůňkův do hřiště 3:3. Oba týmy pravidelně ztrátují 7:7. Na útoku znovu se prosazuje Travinský 10:7. Bereme si oddechový čas, ale ten nám vůbec nepomáhá. Nedaří se nám otočit jedno postavení  a tak si zasmečuje i domácí nahrávač Karol a po něm i středák Konkol 15:7. Je tak pouze otázkou o kolik set prohrajeme. Poslední body v setu uhrajeme přes Zamazala, ale to pouze skorigujeme jinak propastný bodový rozdíl mezi oběma mužstvy 25:17 = 2:0.

Do třetího setu měníme posty. Na nahrávku jde Ranocha. Tím pádem se Firek přesouvá na post smečaře. Šance na možný zisk nějakého toho bodu si držíme pouze do stavu 7:5 pro domácí. Ti v následujících rozehrách zcela ovládnou dění na palubovce. Jejich náskok stoupá až k číslu devět 19:10. My ještě bojujeme, ale snížíme maximálně na rozdíl bodů čtyř 20:16. V setu nakonec získáme osmnáct bodů a odcházíme tak poraženi 3:0 na sety.

Sestavy:
VK Ostrava B – Urban, Kolář, Siuda, Konkol, Travinský, Beneš, Karol, Navrátil – Březina.
USK Slávie OU – Bariš, Firek, Cap, Ranocha, Zamazal, Bartůněk – Červený.

2. zápas: VK Ostrava B – USK Slávie Ostravská univerzita 3:2 (12, 23, -22, -22, 10)

Tento zápas nám po nevydařeném prvním setu poskytl velmi pohledný volejbal, kdy jsme odvrátili v třetím setu nepříznivý vývoj utkání a nakonec rozhodla v koncovce tajbrejku větší touha soupeře po výhře. Opět na postu libera famózně zahrál Kuba Červený, který pro přítomné mladé hráče byl v obou zápasech tím pravým emočním tahákem yes - bylo vidět, s jakou chutí opět hraje a volejbal si užívá! Kubo Gratulujeme!!! winkV sobotu jsme přivítali v našem tréninkovém centru mládeže SŠSS Krakovská v Ostravě – Hrabůvce tým z Kylešovic a dočkali jsme se dalšího návratu na palubovku a to hráče, Dalibora Pudicha, jenž v našem klubu působí od samého vzniku. Jelikož jsem byl v danou chvíli na druhé lize mužů v Drásově, přenechávám tak psané slovo prezidentovi klubu Ing. Ivanu Capovi.

3. a 4. zápas:

USK Slávie Ostravská univerzita – SK AZ Kylešovice 1:3 (22, -13, -18, -14)

V domácím prostředí na Krakovské solidně rozehrané utkání, ale po zranění univerzála Bariho bylo až příliš snadnou kořistí dnes výborně hrajícího soupeře z Opavy - Kylešovic. Přes obnovené zranění kolene to Barik v průběhu utkání znovu zkoušel, ale s tímto handicapem to prostě dnes nešlo... Přes naše nejrůznější změny v sestavě (výborně na liberu zahrál opět Kamil Bartůněk) se nám tak už nepodařilo zvrátit vývoj tohoto utkání a soupeř jednoznačně dominoval. Zejména naši mladí hráči na chytrou hru zkušenějšího soupeře nenašli recept...USK Slávie Ostravská univerzita – SK AZ Kylešovice 1:3 (20, -22, -23, -10)

V tomto utkání poprvé v této sezóně nastoupil náš další univerzál Dalibor Pudich a přes tréninkové manko zahrál výborně! yes Opět smečoval z neskutečné výšky a některé "hřebíky" byly prostě famózní! A co je zvláště potěšující, Dája nastoupil v absolutní psychické pohodě, sršel elánem a byl hodně pozitivní! smiley
Velká škoda problematických hádek soupeře o některé míče v koncovce, protože naši hráči vždy na chvíli vypadli z tempa a těsně prohráli...V posledním setu došlo na střídání na nahrávce (Fira nahradil Mates Ranocha), ale tento tah se záhy ukázal jako nešťastný a soupeř v klidu a se zkušeným nadhledem dohrál čtvrtý set.Poslední dvojutkání v ránci první fáze krajského přeboru mužů odehrajeme až po novém roce 12.1.2019 od 10:00 v hale Obchodní akademie v Opavě opět proti Kylešovicím.