Volejbal Ostrava
Chceš se stát hráčem našeho klubu?

Chceš nám pomáhat jako trenér mládeže?

Chceš podpořit náš klub a stát se naším sponzorem?
Abstrakt


                                      Tak už neváhej a PŘIHLAS SE!

                                Napiš nám na info@volejbalostrava.com !
Abstrakt
Zájemci volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde

Univerzitní tým nakonec osmý Muži

Univerzitní tým nakonec osmý

Tento článek bude tak trochu netradiční. Nepodíváme se v něm na druhou ligu, jak bývá tradicí, ale o soutěž níže. Původně jsem měl v plánu vyjet do Kojetína na druhou ligu mužů, ale nakonec jsem se kvůli odpolednímu zápasu Baníku rozhodl, že navštívím naší domácí arénu na Krakovské a shlédnu po dlouhé době zápasy našeho univerzitního týmu a týmu juniorů (o juniorském týmu ale píšeme jinde 😊).

Je sobota 16.3.2019 a naše tréninkové centrum hostí od samého rána (8:30) volejbalový den. Náš univerzitní tým po překvapivé ztrátě bodů s mládežníky Beskyd, kdy jsme odešli poraženi 1:3 a 2:3 (a podle ohlasů náš výkon byl slabý a naopak soupeř hrál velmi dobře), přivítal tentokrát chlapy ze Štramberku.
V utkání jsme byli mírnými favority. V obou předchozích duelech jsme totiž na palubovce Štramberku uspěli v poměru tři dva na sety.

USK OSU Ostrava – TJ Kotouč Štramberk 3:0 (17, 15, 20)

Esa: 5:2 Chybné servisy 10:4 Bloky 10:1.

Úvod zápasu se promění v „one man show“ Kuby Červeného, kdy se blýskne dvěma body na útoku a blokem 3:0. Dobře mu sekunduje i Bartůněk a prosadíme se středem i přes Miklosze či Hrbáče 10:7. Soupeř brzy dorovná a prostředek sady je vyrovnaný do stavu 15:15. Při podání Ranochy (ten mimochodem za tento den odehraje sedmnáct setů) uhrajeme následujících pět rozeher 20:15 a zavelíme tak k zisku prvního setu. Náskok už si pohlídáme 25:17 = 1:0 na sety.

Hosté poprvé vedou a to od stavu 0:3 7:9. My hned otáčíme na 10:9 a je tu oddechový čas Štramberku. Za stavu 13:14 zavelíme k obratu! Dvakrát se prosadíme přes Bartůňka. Nahrávač Firek zahraje pipe přes Ranochu 16:14. Hosté se na útoku hodně vyhazují a když k tomu přidá další blok Miklosz o vítězi druhého setu není pochyb 20:14. Nakonec vyhrajeme v pohodě o deset a máme první bod 25:15 = 2:0 na sety.

Ve třetím setu oba týmy do stavu 7:7 pravidelně ztrátují. Pak ale převezmeme iniciativu a po esu Firka vedeme 11:7. Nemáme problém postupně navyšovat bodový rozdíl 16:10. Nakonec ukončíme tento zápas přesně v 9:37 za stavu 25:20 a celkově tak 3:0 na sety!Jelikož v ten samý den se hraje u nás na hale i první liga juniorů (o ní si můžete přečíst jinde), následuje pro náš univerzitní tým jednozápasová pauza.

USK OSU Ostrava – TJ Kotouč Štramberk 3:2 (20, -14, 22, -18, 11)

Sestava: Bartůněk, Červený, Firek, Hrbáč, Miklosz, Ranocha.

O druhém utkání již jen ve zkratce. V zápase číslo dvě nakonec uspějeme v rozhodující páté sadě a to i přes to, že jsme prohrávali 6:9.
 

Zbylé výsledky našeho univerzitního týmu v soutěži:

USK OSU Ostrava – Green Volley Beskydy 3:0 (17, 16, 20)
USK OSU Ostrava – Green Volley Beskydy 3:0 (12, 24, 22)Třanovice – USK OSU Ostrava 3:1 (17, 21, -22, 20)
Třanovice – USK OSU Ostrava 3:1 ( -20, 21, 22, 19)

Tak a náš univerzitní tým má tak účinkování v tomto ročníku KP mužů za sebou. Kluci tak obsadí ve skupině o 7.–13. místo 2. pozici a celkově pak osmou příčku. Suveréním vítězem se stal tým z Palkovic. Ten tak čeká baráž o druhou ligu a může se stát tak potencionálním soupeřem našeho A týmu pro soutěžní ročník 2019 / 2020.

V jakém složení bude tento tým pokračovat v příští sezóně? Kdo příjde a kdo nás opustí? To ukáže až čas… 😊.