V juniorské soutěži nadále bez prohry Mládež

V juniorské soutěži nadále bez prohry

V našem tréninkovém centru mládeže na Krakovské v Ostravě jsme hostili tuto sobotu 26.11.2017 již třetí miniturnaj regionální ligy juniorů.

Náš tým hraje tuto soutěž pouze s kadety a staršími žáky. Naši soupeři VO Slezská Orlice (Krnov) a SK Přerov 1908 mají na soupisce shodně po dvou juniorech. Oba Krnovští dnes nastoupili. V předchozích zápasech jsme s těmito soupeři neztratili ani set a tak jsem předpokládal, že to dnes bude velmi rychlé. Moje předpověď se potvrdila nakonec pouze z poloviny.

Volejbal Ostrava s.r.o. – VO Slezská Orlice 3:2 (19, 22, -23, -20, 10)

Volejbal Ostrava s.r.o. – Cap, Gorecki, Herman, Kunz, Ranocha, Zamazal – Just (Němčík, Slíva).
VO Slezská Orlice – Burda, Dlabaja, Jurčák, Míček, Pokorný, Šípek.

Bodový vývoj:
1. set = 3:0 6:3 8:8 15:11 22:18 a 25:19.
2. set = 7:5 11:5 13:7 14:12 16:18 20:22 a 25:22.
3. set = 5:3 8:8 11:15 18:19 21:23 a 23:25.
4. set = 2:5 5:10 10:15 11:19 14:21 19:23 a 20:25.
5. set = 3:1 5:5 6:9 11:9 a 15:10.

Toto utkání se v prvních dvou setech jasně odehrávalo pod naší taktovkou a tak ve třetím setu dostali příležitost méně zkušení hráči z lavičky. A jak to bývá, když se hraje proti docela silnému soupeři, tak se někdy nevyplácí jej "nechat nadechnout". Krnováci této situace využili, začali s agresivní hrou, která jim hodně vycházela a začali si věřit i na podání a vznikla nečekaná zápletka. Třetí a čtvrtý set odehráli v pohodě a vždy si vytvořili velký náskok, který jsme v koncovce téměř dotáhli, ale i s troškou štěstí tyto dva sety vyhráli oni a rozhodovalo se až v tajbrejku.
V tom jsme nervózní hrou prohrávali už 6:9, ale kluci se dokázali semknout, začali i úspěšně blokovat a když i Vojta Herman na servisu pěti míči vývoj otočil, uhráli jsme 9 míčů v řadě (soupeř jenom jeden) a zvítězili 15:10 a 3:2 na sety!

Volejbal Ostrava s.r.o. – SK Přerov 1908  3:0 (9, 18, 11)

Volejbal Ostrava s.r.o. – Herman, Kunz, Pasz, Ranocha, Sokol, Zamazal – Just ( Dorotík, Němčík, Slíva,
SK Přerov 1908 – Lanč Lukáš, Lanč Ondřej, Mikluš, Poljak, Preget, Varhaník.

Trocha statistiky z tohoto zápasu:

1. set = 5:1 11:4 19:5 22:8 a 25:9.
2. set = 8:4 12:7 16:10 18:14 22:16 a 25:18
3. set = 8:2 13:3 17:5 21:8 a 25:11.
Jelikož jsem se dneska věnoval především bubnování a fandil za podpory rodičů, kamarádek wink či fanoušků klubu klukům, tak poprosím o pár slov a dojmů prezidenta klubu Ing. Ivana Capa.
"Kluci z Přerova jsou výkonnostně teprve na začátku a tak v tomto zápase dostala příležitost naše lavička. Ze základu velmi rychle zůstal na palubovce jen nahrávač Vojta Herman a všichni přítomní měli vyjímečnou možnost sledovat, jak jsou na tom naši hráči, kteří tak často a na tak dlouho do zápasu nenastupují. A bylo se na co dívat - jak už je vidět ze skóre zápasu. Byď byly výměny plné ještě větších či menších nedostatků, tak hráči z lavičky se viditelně volejbalem bavili a celý zápas si užívali.
Ve velmi dobrém světle se dnes ukázal Mates Sokol, který na smeči byl téměř bezchybný a na servisu dnes uhrál dlouhé řady nepříjemných podání (a často i esyes !)."