VŠB poražena bez ztráty setu! Muži

VŠB poražena bez ztráty setu!

Třetí lednová sobota měla na programu dvojzápasy jednadvacátého a dvaadvacátého kola. Naše mužstva čekaly následující zápasy: Volejbal Ostrava s.r.o. proti VSK VŠB – TU Ostrava a VS Drásov proti Volejbal Ostrava – Slávie OU.

Hladnovský dvojzápas

Hala hladnovského gymnázia hostila v sobotu 20.1.2018 od 10:00 ostravské derby. Aktuální držitel bronzové pozice - naši kluci z Volejbal Ostrava s.r.o. přivítal faktický B-tým Beskyd, vedený zkušeným nahrávačem Provazníkem - tým VSK VŠB – TU Ostrava. Tento tým byl před dneškem na pozici šesté. Jak už bylo dopředu avizováno, tak tento tým dnes skutečně absolvoval dvojzápas s námi pouze v Ostravské sestavě. Jen s vlastními hráči - bez výpomoci hráčů prvoligových Beskyd – dopadl tento zápas dle očekávání. Hostům k lepšímu výsledku nepomohl ani Bronislav David. Ten byl dopsán na soupisku VŠB Ostrava den před zápasem. My jsme byli dnes v kompletní sestavě. Do zápasů nastoupil po týdenní absenci se žlutým „ribanem“ Matěj Štika a i Roman Kozák byl už taky téměř fit. Roli zapisovatele si premiérově dneska odbyl Šimon Holý, jenž bohužel nyní pro zranění ramene citelně chyběl našemu univerzitnímu celku na palubovce.

1. zápas:

Volejbal Ostrava s.r.o. – VSK VŠB – TU Ostrava 3:0 (19,18,21)
Esa: 10:2 Chybné servisy: 15:13 Bloky: 12:9
Volejbal Ostrava s.r.o. – Holiš, Holiš, Kozák, Štefko, Štika, Zvolenský – Rohel.
VSK VŠB – TU Ostrava – Pastorek, Glišič, Pyrta, Provazník, Mukařovský, Krempanský – Cyroñ.

1. set =
První bodový blok zápasu má na svém kontě Štika + úspěšná smeč Holiše 2:0. Hosté si sice poradí s podáním Dana Holiše, ale jejich špatný příjem využije Štika 4:2. Daleký aut z pajpu hostujícího Glišiče (patrně dnes nejslabší článek hostujícího celku) a při prvním klasickém oddechovém času vedeme 8:6. První blok hostů v zápase 8:8. Dvě esa Zvolenského 11:8. Napodruhé se v útoku prosadí i Štefko 13:10. Následují úspěšné bodové bloky ať už Zvolenského tak i Dana Holiše 16:10. Dva bloky hostů ze tří rozeher 19:14. Stejnou mincí oplácí náš Kozák 20:14. Set ukončí hostující smeč do sítě 25:19 a vedeme 1:0.
2. set =
Do druhého setu vstupují lépe hosté 6:9.  Stejně jako v prvním zápase proti Bučovicím, přijde na řadu perfektní série domácího smečaře Kozáka 11:9. U hostů se prosazuje relativně často Krempanský 13:15. První blok domácích má na svém kontě Štefko, ten tak srovnává stav na 15:15.  Eso Dan Holiš (na konci se dozvíte, kdo dal více es z dvojice Kozák / Holiš) + Blok Štika 17:15. V obraně se na síti se nám daří. Další bloky přidají Štefko a Zvolenský 20:16. Konec setu zaznamená špatným útokem hostující Mukařovský 25:18 = 2:0.
3. set =
Třetí set je začátku hodně vyrovnaný. Ani jeden z týmu nemá na svém kontě více než dvoubodový náskok 8:10.  Na hřišti se odehrává pasáž, kdy se nám nedaří na útoku 10:14. Kozák to zkouší technicky, ale zaznamená těsný aut 12:16. Mukařovský mimo + úspěšný útok Holiše 16:17. Glišič trefuje smečí anténku 20:19. Esíčko Dana Holiše 21:19. Nevynucená chyba Pastorka v útoku 22:19. Nejhezčí a nejdelší rozehru ukončuje Štefko 25:21. Je přesně 11:11 a vítězíme 3:0 na sety.

2. zápas:

Volejbal Ostrava s.r.o. – VSK VŠB – TU Ostrava 3:0 (22,17,19)
Esa: 10:3 Chybné servisy: 14:6 Bloky: 7:4
VSK VŠB – TU Ostrava – David,  Pastorek, Glišič, , Provazník, Mukařovský, Krempanský – Cyroñ ( Hejčík).

1. set =
Petr Holiš zablokuje Glišiče 7:5. Obětavý zákrok předvede v poli Kozák – toho však bohužel nevyužije Holiš 10:10. Plachta Štiky končí po špatném příjmu hostů na stropě hladnovského gymnázia 14:11. Štefko vytlouká bloky hostů + druhý bodový blok Petra Holiše v setu 16:13.  Středem se prosazuje Zvolenský 17:12. Hosté se nevzdávají a připíší si čtyři body v řadě 17:16. Před námi je dramatická koncovka 21:21. Základem třiadvacátého bodu domácích je perfektní zákrok libera Rohela 23:21. Koncovku si odútočí Kozák + poslední bod si připíše blokem 25:22 = 1:0 na sety.
2. set =
Do druhého setu nastupuje v dresu VŠB Hejčík na blok místo Krempanského. Dvě esa Dana Holiše v řadě 5:2. Eso přidá i Zvolenský 9:7. VŠB ještě zápas zdramatizuje 10:13. Kozák in – Mukařovký 2x out srovnáno 13:13. Další eso Dana Holiše + Paštika tvrdě na síti 16:13. Šest bodů domácích v řadě! Kozák vystihne parádní jednoblok 18:15. Ten momentálně řádí i na útoku 21:16. A taky vystihne na závěr setu tři esa v řadě 25:17 = 2:0!
3. set =
Do poloviny setu sledujeme vyrovnanou hru 12:12. Zvolenský středem 16:13. Jednoblok Petra Holiše 19:16.  Eso Zvolenský 21:17. Zápas a celý dnešní den ukončuje ve 12:53 „Paštika“ 25:19 – 3:0 ! Šest bodů je tak doma!!! cheeky

Stručný pohled smečaře Volejbal Ostrava s.r.o. Romana Kozáka: "Myslím si, že celý dnešní den se odehrál v naší režii. Dobře jsme podávali a bránili a až na pár zaváhání v jednom setu jsme v pohodě dovedli oba zápasy k vítěznému konci. Jsme rádi, že jsme vyhráli dvakrát 3:0. Ušetřili jsme tak síly. Těšíme se na další týden, kdy přivítáme na domácí palubovce tým z Drásova. Děkujeme všem za podporu!" yes

Drásovský dvojzápas.

VS Drásov – Volejbal Ostrava – OU 3:0 (21,13,25)
VS Drásov – Volejbal Ostrava – OU 3:0 (20,23,12)

Ostatní dnešní výsledky (20.1.2018)
Hlučín – Šlapanice 3:1 a 0:3
Bučovice – Nový Jičín 3:0 a 3:0
Holubice – Napajedla 3:0 a 3:0.

Pozvánka:
Třetí domácí dvojzápas v řadě  odehraje celek Volejbal Ostrava s.r.o. v sobotu 27.1.2018 od 10:00 proti celku VS Drásov.

POZOR!:Tento zápas se výjimečně odehraje v našem tréninkovém centru na SŠSS Krakovská v Ostravě – Hrabůvce.
Na domácí palubovce nastoupí i náš univerzitní tým. Ten přivítá v Polance ve stejný den, ale již od 9:00 celek z Hlučína. Pro tento dvojzápas je pro naše béčko nesmírně důležitý. Jelikož se asi jedná o jednu z posledních možností jak ještě zachránit soutěžní ročník.