Z Drásova vezeme cenných pět bodů! Muži

Z Drásova vezeme cenných pět bodů!

Sobota 14. 10. 2017 byla ve znamení pátého a šestého kola druhé národní ligy ve volejbale mužů pro ročník 2017 / 2018. V následujícím reportu si připomene dnešní úspěšnou cestu celku Volejbal Ostrava s.r.o. do Drásova a ne moc pozitivní výsledek z dvojutkání Hlučín versus náš Volejbal Ostrava – Slávie OU.

Drásovské utkání

Je sobota 14. 10. a mně zvoní přesně o půl páté ráno budík. Je na čase se nasnídat, opláchnout a vyrazit na sraz, který je stanoven na šestou hodinu před "mekáčem" u Avionu Ostrava. Čeká nás cesta do Drásova, který leží cca 190. km od Ostravy. Jedná se o nejdelší výjezd letošního ročníku. Cesta probíhá v poklidu. Vyrážíme našim klubovým modrým transportérem, v devíti lidech V Odrách ještě nabereme Dana a Petra Holiše. V průběhu cesty zastavujeme ještě na menší svačinu na jedné z benzínek a poté rovnou směr Drásov. Krátce před čtvrt na devět jsme na místě. Domácí v minulém dvojzápase přehráli náš univerzitní tým 4:2 na body (2:3 a 3:1). V týdnu ještě podlehli na domácí palubovce v rámci Českého poháru Příbrami 0:3. My jsme naopak uhráli své premiérové vítězství v zápasech proti VŠB. Tentokrát nám chybí Matěj Štika, jehož dneska na bloku zastoupil Michal Hrbáč, který nastoupil v našem dresu poprvé od úspěšné baráže o druhou ligu.

Domácí hala je celkem pěkná. Diváků přišlo celkem dost. Jen ta akustika byla příšerná, takže můj buben zněl poněkud zvláštně. Co je divné, tak to je mentalita místních diváků. Ti by měli raději v hale ticho jak v kostele.

Kostel v Drásově:
Kostel v Drásově

Místní skupinka starších fandů domácího klubu mi po celý den dává jasně najevo, že se jim moje přítomnost v hale nelíbí. Vyslechnu si tak průpovídky o tom, že mi ten buben klidně prokopnout a že si pak na ně můžu potom zavolat policii apod. V tomto případě bych rád pochválil místního rozhodčího, který domácí osazenstvo slušně upozornil, ať se starají o sebe a sledují hru (jelikož jasně viděl, že jsem si sedl schvalně co nejvíce bokem a navíc jsem fandil bez jakýchkoliv urážek). Po jeho upozornění narážky skoro přestaly. Navíc je divné, že těm samým fandům pak nevadil v koncovce druhého zápasu řev místních juniorů, kteří zde hráli na střídačku s námi svoje zápasy s Českou Třebovou. První zápas vyhráváme celkem hladce až na koncovku druhého setu, která byla vyrovnaná.

Poté se jdeme najíst do místního vinného sklípku p. Císaře. Ten nám v příjemném prostředí nabídne polévku (tu předem zamluvil Roman Kozák) a vychlazenou kofolu. Jsme sportovci, takže na rozdíl od domácích jsme zůstali jenom při nealku.wink

Trocha statistky:
VS Drásov - Volejbal Ostrava s.r.o. 0:3 (-19, -26, -20)
Esa: 3:3 Chybné servisy: 13:19 Bloky: 3:11.
Vývoj setů:
1. set = 6:4 11:9 11:11 14:16 16:19 18:22 a 19:25.
2 set = 1:6 5:8 13:14 19:19 23:23 a 26:28 set ukončuje dvojblok Hrbáč / Štefko.
3. set = 3:3 10:10 11:16 14:21 18:23 a 20:25.

Druhý zápas začíná s menším zpožděním ve 13:20, jelikož juniorský zápas musel skončit naschvál až v pěti setech...
Druhý zápas nabídne pravou volejbalovou bitvu ve vyhrocené atmosféře. První set vyhráváme v koncovce. Tak si začínám říkat, že by to mohlo být rychle za námi. Bohužel se však pletu. frown Druhý a třetí set je z naší strany špatný. Čtvrtý set je naše exhibice. angel Vše se rozhoduje v koncovce. Zkrácená hra je hodně vyrovnaná. Nám z počátku setu nevychází servis z prvních sedmi podání – pokazíme čtyři. Vynahrazujeme to však hlavně na bloku. 3:3 7:7 10:10. Domácí jdou do vedení 12:10. My otáčíme na 13:14 a 14:15 a máme první mečbol. Drásov zase vede 16:15 a mají mečbol oni. Nakonec se k nám přikloní štěstí, proměnějeme až třetí mečbol a vyhrajeme set 17:19 (celkově na sety tak 2:3).
Nakonec tak vezeme do Ostravy důležitých pět bodů! Něco krátce po 17. hodině jsme ve zdraví tam, kde jsme se ráno sešli. Naviděnou příště! smiley

VS Drásov – Volejbal Ostrava s.r.o. 2:3 (-23, 19, 19, -14, -19)
Esa: 5:11 Chybné servisy: 13:22 Bloky: 10:16.
Vývoj setů:
1. set = 2:5 5:8 11:8 17:14 17:17 19:17 21:23 a 23:25.
2. set = 3:1 10:6 14:12 18:12 22:17 a 25:19.
3.set=  4:4 10:8 14:9 16:11 18:13 20:18 a 25:19.
4.set=  2:8 dva jednobloky Kozla v řadě. 3:13 10:22 a 14:25.
5.set=  0:2 6:6 10:10 12:10 13:14 14:15 16:15 a 17:19.

Volejbal Ostrava s.r.o.
Holiš Daniel, Holiš Petr, Hrbáč Michal, Kozák Roman, Štefko Jakub, Zvolenský Filip – Rohel Daniel (střídal na nahrávce Brus Vladimír - připraven do hry: Bariš Pavel).

Shrnutí trenéra Jakuba Zvolánka:
"Jsou to pro nás dvě důležitá vítězství. S Drásovem jsme hlavně v prvním zápase zahráli takový volejbal, kterým bychom se chtěli prezentovat po celou soutěž. Slušně jsme podávali. Přihrávka nám taky šla. Od toho se odvíjelo to, že kluci to měli v útoku dobře nahrané a v pohodě skládali míče. Byla to jednoznačná záležitost. Náš výkon se mi líbil!
V druhém zápase se domácí zlepšili ve všech činnostech. Zlepšili se hlavně na servise. To vyústilo v naší horší přihrávku. Potvrdili jsme to, že pokud nám jde servis, tak dokážeme tyto zápasy hrát v pohodě. Ve čtvrtém setu jsme soupeře zatlačili servisem tak, že výsledek byl rozdílem několika tříd. V pátém setu šly oba celky do rizika. Vyhrál šťastnější tým, ale jsem rád, že jsme to byli my."

A jak to dnes dopadlo v Hlučíně

Drásovská mise dopadla našim úspěchem. Jak to dneska dopadlo v Hlučíně? O tom více už prezident klubu (a dočasný trenér  tohoto týmu Volejbal Ostrava – Slávie OU) Ing. Ivan Cap:
"V obou utkáních jsme dnes vytvořili příliš velký počet vlastních chyb a v rozhodujících okamžicích jsme měli i méně sportovního štěstí. Velký rozdíl vidím ve vnitřním nastavení obou týmů: Hlučín hrál v pohodě a bavil se volejbalem, my jsme působili utrápeným dojmem a hodně jsme se dnes nadřeli na každý míč...
Bez RIčiho se nám hraje vždy hůře (doufám, že se už k nám pravidelněji připojí) a Dalibora Pudicha neustále limitují bolesti kolen a musel opět střídat. Sportovně ale musím uznat, že jsme prozatím předvedli asi nejslabší kolektivní výkon, souhra nám vázla, v klíčových okamžicích jsme i dobře zpracované míče nedokázali položit na zem a soupeř tak vyhrál dnes zaslouženě."

TJ Hlučín – Volejbal Ostrava – Slávie OU 3:0 (18, 16, 20)
TJ Hlučín – Volejbal Ostrava – Slávie OU 3:0 (17, 16, 20)

Další výsledky dnešního kola 2. Ligy mužů:

Holubice – Šlapanice 3:0 a 3:1
Bučovice – Napajedla 3:0 3:0
TU Ostrava – Nový Jičín 3:0 0:3

A jaké zápasy nás čekají v následujícím 7. a 8. kole (28. 10. 2017)?

1. Domácí premiéra - Gymnázium Hladnov:
Volejbal Ostrava s.r.o. – TJ Hlučín (13:00 a 16:00 – začátek druhého zápasu může být změněn.)
2. TJ Sokol Šlapanice u Brna -  Volejbal Ostrava – Slávie OU (09:00 a 13:00).