Volejbal Ostrava
Chceš se stát hráčem našeho klubu?

Chceš nám pomáhat jako trenér mládeže?

Chceš podpořit náš klub a stát se naším sponzorem?
Abstrakt


                                      Tak už neváhej a PŘIHLAS SE!

                                Napiš nám na info@volejbalostrava.com !
Abstrakt
Zájemci volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde

Z Holubic odjíždíme bez bodu Muži

Z Holubic odjíždíme bez bodu

První dvojutkání nového roku a hned nás čekala cesta na palubovku jasného leadra soutěže.

Před sedmou hodinou ranní jsme tak vyrazili do Jihomoravského kraje do zhruba 160 km vzdálených Holubic. Cesta probíhá naprosto klasicky a tak jsme něco před devátou hodinou v pořádku na místě. Tentokrát jsme se museli obejít bez blokaře Patrika Matzkeho. Za to za náš tým nastoupil po půl roce stráveném v domovských Odrách nahrávač Petr Holiš - Vítej zpátky! 😊.I domácí oproti prvnímu měření sil doplnili mužstvo o jednoho hráče - Petera Bednárna a tak proti nám měli k dispozici celkem čtrnáct hráčů. Hráče jako Kolář, Muroň, Hovorka či Namešanský netřeba představovat.

Foto – náš soupeř


Domácí celek jasně dominuje v soutěži, kdy v dosavadních zápasech ztratil pouze dva sety a tak každý bod z jeho palubovky by byl pro nás příjemným bonusem.

TJ Holubice – Volejbal Ostrava s.r.o. 3:0 (18, 23, 21)

Esa: 2:5 Chybné podání: 7:13 Bloky: 9:5.

Do zápasu jsme nastoupili s nahrávačem Petrem Holišem. Univerzál: Jakub Štefko. Blokaři: Dan Gramel a Filip Zvolenský. Smečaři: Honza Rodek a Dan Holiš a na liberu tradičně Dan Rohel. Základní line-up Holubice: Písařík, Mrázek, Russnák, Kolář, Lukšíček, Muroň – Hovorka.
Domácí tým na nás vlétne ve velkém stylu a než se stačíme trochu rozkoukat prohráváme 6:1. Nápor pokračuje a my jsme tak nuceni si vzít za nepříznivého stavu 9:2 oddechový čas. Ten pomůže a v následujících rozehrách jsme schopni ztrátovat bod po bodu 15:8. Po dvou dělových servisech Dana Holiše snížíme na odstup na šest bodů 18:12, ale více přiblížit nám soupeř už nedovolí. První set ukončí Holubický Mrázek 25:18 = 1:0 na sety.

Domácí si ze začátku sedu udržují menší náskok 3:1 / 6:4 a 9:6. Soupeř je na útoku neomylný, naopak my se na každý bod nadřeme. Při podání Petra Holiše, ale otočíme stav čtyřmi body v řadě 9:10. Náskok udržují oba naši blokaři Gramel se Zvolenským 11:14. Jenže jednou jsme zablokování a dvakrát se vyhodíme do autu a tak za stavu 14:14 se začíná jakoby od nuly. Po dělové smeči Rodka vedeme ještě 15:16, ale je to bohužel v této sadě naposled... Odchází nám útok a sedm chyb na servise za jeden set je taky moc 19:18. O pár sekund později 21:18 druhý time out Ostrava a ani na zisk druhé sady to bohužel nevypadá. My se však nevzdáváme pajp Holiše 22:21. Zvolenský středem snižuje na 23:22. První setboly zaručuje Holubicím Muroň 24:22 my odpovíme Rodkem 24:23, ale čtyřicátou osmou rozehru ukončí v setu znovu zkušený Muroň 25:23 = 2:0 a první bod tak zůstává na jihu Moravy.

Úvod třetího dějství je vyrovnaný - Štefko 4:5. Bohužel však jenom na chvilku. Nedaří se nám přihrát při jednom postavení a pokud míč dostaneme na soupeřovu polovinu, tak tam se to na chvíli promění na "one man show". Namešanského 4 útoky / ze 4. = 13:5 a že to bude ještě drama by si asi nikdo z přítomných v dobře zaplněné Holubické tělocvičně nemyslel. My zkusíme poslat do hry nahrávače Procházku. Uhraje pět bodů v řadě 13:10. Na útoku se daří na přeskáčku všem našim hráčům a tak snižujeme manko bod po bodu 17:14 / 20:18 / 21:20. Domácí si však koncovku zkušeně přes Koláře pohlídají 24:20. Poslední bod v zápase uhraje útokem Holiše. Ten však vzápětí kazí servis a po hodině a čtvrt je první zápas u konce 25:21 = 3:0 na sety.

Foto – Dan ve výskoku


Po 45. minutové pauze může začít zápas číslo dvě.

TJ Holubice – Volejbal Ostrava s.r.o. 3:0 (23, 22, 17)

Esa: 2:2 Chybné servisy 11:17 Bloky: 4:3.

My nastupuje v stejné základní sestavě jako v prvním zápase. Domácí trenérské duo posílá do základu nově (pokud se nepletu) Bláhu, Lukáše, a Namešanského.

První rozehry druhého zápasu jsou vyrovnané 5:5. Snažíme se riskovat servis, ale moc to nevychází, za stavu 9:7 pro domácí máme na svém kontě již čtyři chyby, když se k tomu přičtou i chyby na útoku tak za stavu 11:7 si radši vezme trenér Zvolánek čas na poradu. Oba týmy ztrátují 13:10. Po smeči Holiše a prvním esu v zápase v podání našeho Štefka srovnáme na 14:14. Následně však domácí při podání Namešanského uhrají bohužel pět bodů v řadě 19:14. My však znovu zabojujeme a nedáme to domácím zadarmo. Blok Zvolenského 19:16. Holiš se Štefkem to docvaknou na rozdíl pouhého bodíku 21:20 a jsme ve hře. Kolář nemá problém s Ostravským trojblokem 22:20. Holiš odpovídá na 22:21. Následně při jedné z rozeher se už radujeme z bodu, kdy podle našich kluků a trenéra šla smeč domácích mimo bez teče. Jenže podle rozhodčího tam teč byla (ze svého pohledu to nedokážu objektivně posoudit) a tak místo stavu 23:23 je to 24:22 pro Holubice. Na hřišti jsou vidět emoce a dokonce i jedna žlutá karta pro někoho z našeho týmu. Zvolenský následně uhraje důležitou rozehru, ale vzápětí set ukončí Namešanský 25:23 = 1:0 na sety.

Druhý set je naprosto vyrovnaný a ani jedno z mužstev si do stavu 17:17 nevybuduje větší než dvoubodový náskok. Bodově se prosadí na útoku Gramel a následně tu máme parádní blok Štefka 17:19. I po smeči Zvolenského to vypadá nadějně 18:20 a i za stavu 20:21 jsme o bod nahoře. Po bloku Holubic se ale pomyslná miska vah přesouvá na jejich stranu 22:21. Chyba Zvolenského na servise 23:22. Úspěšná bodovka Muroně 24:22 a následně útok Gramela mimo 25:22 = 2:0 na sety.

Ve třetím setu se ještě držíme do stavu 10:9. Domácí však odskakují na rozdíl pěti míčů 16:11 a 20:15. Zbytek zápasu už jen pouhou formalitou... Nakonec prohrajeme sadu o osm 25:17 = a celkově tak 3:0 a na sety. Je něco málo po čtvrt na dvě a my se můžeme pomalu chystat na cestu domů do Ostravy.
Konec.

Po cestě ještě zastavíme na něco k snědku a jelikož zápas našich juniorů začal netradičně kolem půl třetí tak i směr Krakovská. Do haly přijíždíme za stavu 1:1 na sety a 12:9 pro nás Prochy si pujčuje buben a nakonec dotlačí svým fanděním kluky k důležitému vítězství 3:1 nad Valašským Meziříčím. Druhý zápas již tradičně odfandím já. Kluci však bohužel prohrají 1:3 a volejbalový den je tak pro dnešek u konce.
Ostatní výsledky kola: (2. liga - 12.1.2019)
Šlapanice – Blue Volley Ostrava 3:1 a 2:3.
Lanškroun – Morávka 1:3 a 3:0.
Drásov – Nový Jičín 3:0 a 3:1.
Olomoucko – Česká Třebová 3:0 a 3:2.

Tabulka:
1. Holubice 63 b. 2. Volejbal Ostrava s.r.o. 44 b. 3. Morávka 39 b.

Tipovací soutěž:

Přesně pět desítek tipů přišlo na dvojutkání druhé národní ligy ve volejbale mužů TJ Holubice – Volejbal Ostrava s.r.o. Správný výsledek 2x 3:0 uhádlo sedm tipujících. Z nich po skončení zápasu první ligy juniorů vylosovala dvojice Matěj Zamazal a Ondra Kundel vítěze. Tím se stal nakonec hráč druholigové Morávky Radim Bulko. Gratulujeme 😊

Program:
První domácí dvojutkání v roce 2019 odehraje v sobotu 19.1.2019 od 10:30 v naši tradiční hale SŠSS Krakovská v Ostravě – Hrabůvce proti Lanškrounu. Srdečně všechny zveme 😊.


Krajský přebor mužů.

V sobotu 12.1.2019 odehrál náš univerzitní tým poslední dva zápasy (dohrávka devátého a desátého kola) první fáze krajského přeboru mužů v Opavě. Našim soupeřem byl tentokrát tým z Kylešovic, jenž nás při prvním měření sil v naší domovské hale porazil dvakrát 3:1. Čtyři body jsou tak pro naše fanoušky příjemným překvapením.
SK AZ Kylešovice – USK Slávie OU 3:2 ( -21, 21, -20, 19, 7)
SK AZ Kylešovice – USK Slávie OU 1:3 ( -22, 22, -24, -23)

Pokud mám správné informace tak jsme se dočkali v našem dresu dalšího návratu na palubovku. Po Kubovi Červeném a Daliboru Pudichovi oblékl po delší době zápasový dres i uzdravený blokař Michal (Jawal) Hrbáč!!! 😊.

Soutěž pro náš tým bude pokračovat ve skupině o 7.–13 místo. Od 9.2.2019 nastoupíme proti těmto týmům: Třanovice, Štramberk, Kozlovice a Green Volley Beskydy.

A jedno video na závěr: