Volejbal Ostrava

Volejbalový spolek Ostrava
a Univerzitní sportovní klub Slávie Ostravská univerzita
jsou finančně podporováni
Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Abstrakt
Abstrakt
Zájemci volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde

Slávie v Kylešovicích 2x prohrála Muži

Slávie v Kylešovicích 2x prohrála

V sobotu 16.11.2019 zavítali naši hráči z USK Slávie Ostravská Univerzita na horkou půdu do Opavy (tým Kylešovic).

SK SZ Kylešovice - USK Slávie OU 3:0 (13,11,14) a 3:0 (15,18,20)

Hodnocení obou zápasů krajského přeboru mužů by bylo rozdílné, ale výsledek byl přesto, jak je vidět výše, na závěr stejný = 2x 0:3.
Největší hecíř a opora tohoto týmu - náš šéftrenér mládeže Kuba Červený - opět téměř nechal na palubovce svou "duši", ale  z mého pohledu to byl jeho nejméně vydařený zápas a ani výkon dalších "kozáků" (Kamila Bartůňka a Aleše Fírka) výsledku obou utkání tentokrát moc nepomohl... A když k tomu přičtu domácí prostředí opavských a (přiznejme si i) vynikající výkony hráčů z Opavy (jak na servisu tak v útoku), tak výsledek byl opravdu objektivní. Přesto v tomto utkání spatřuji několik pozitiv:
- v týmu hraje stále více mladých hráčů (junioři a kadeti) a tak začíná plnit funkci "farmy" našeho klubu! yes
- nastoupil na smeč doposud nejmladší hráč - levoruký Ondra Zamazal a jeho hra si zasloužila mou pochvalu! yes- na náhře se začíná otrkávat Kuba Laník a ukázal, že i on má potenciál! yes
- obě utkání odehrál na liberu Radim Kylhof a i on zahrál velmi slušně. smiley
Když k tomu přičtu slušný výkon na útoku středem juniora Matěje Zamazala a solidní podání dalšího juniora Daniela Capa, tak naši mladí v této soutěži mužů ukázali, že se neztratí a že získávají cenné zkušenosti. Paradoxně tak zejména druhé (daleko povedenější utkání) bylo velmi slušně odehráno a nebylo ostudou.Závěrem je třeba znova pochválit za organizace celého dvojzápasu - připravili se hojně pití i jídla a na úroveň krajského přeboru mužů překvapilo i závěrečné vyhlášení nejlepšího hráče dvojutkání, při kterém byly předány i krásné hodinky od sponzora!  (viz úvodní foto nahoře) wink