Volejbal Ostrava


 

     Volejbalový spolek Ostrava

Abstrakt 

Univerzitní sportovní klub Slávie Ostravská univerzita, z.s.

Abstrakt
Zájemci z řad hráčů - volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde
Projekt je realizován s finanční podporou Národní sportovní agentury
Projekt je realizován s finanční podporou Moravskoslezského kraje
Projekt je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy
Projekt je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy, městského obvodu Ostrava-Jih

​Naši žáci bojují v krajských soutěžích Mládež

​Naši žáci bojují v krajských soutěžích

Mládežnická složka našeho klubu letos obsadila pod tradičním názvem Volejbalový spolek Ostrava dvě žákovské soutěže, které se rozeběhly koncem září a začátkem října.

Mladší žáci

Soutěže nejmladších benjamínků se letos bude účastnit pouze dvanáct mužstev. Do úvodní kvalifikační fáze tentokrát zasáhlo pouze devět týmů. Naše kluky pod vedením p. Straka čekala cesta do haly (Nový Jičín), kde před týdnem naši muži ovládli základní skupinu Českého poháru. Pozitivem byl bojovný výkon našich kluků a to, že absolvovali v tento den největší porci zápasů co mohli (tři), protože pokud by nastoupili v jiné skupině, tak by odehráli zápasy dva či dokonce jeden.

Volejbalový spolek Ostrava – BVO ZŠ Rovniny 1:2 ( 17, -15, -12)
Volejbalový spolek Ostrava – GV Frýdek – Místek 2:1 ( 13, -22, 7)
Volejbalový spolek Ostrava – Vlci Nový Jičín A 0:2 ( - 12, -17)

S celkovým počtem tří bodů jsme obsadili třetí pozici. Ta nás začlenila pro další turnaj, který odehrajeme 24.10. do skupiny B (bude se hrát v naší domácí hale na ZŠ Košaře). Odhadnout, jak si celkově povedeme v soutěži, je zatím těžké, protože některé týmy ještě nenastoupili a zároveň kvalita v jednotlivých kvalifikačních skupinách mohla být odlišná. Jak ale říkám, tady je hlavně důležitá radost ze sportu a jednotlivé výhry jsou příjemným bonusem.

Náš tým aktuálně tvoří následující hráči: Frydrych Jan, Krákora Antonín, Kána Vojtěch, Maršál Vojtěch, Skřišovský Lev, Strak Karel a Strak Vojtěch.
 

Starší žáci

Soutěž starších žáků je tradičně obsazena výrazněji. Letos se přihlásilo šestnáct týmů, z toho patnáct jich zasáhlo do úvodní kvalifikace. Odehrály se tak tři turnaje po pěti týmech. Náš nově tvořící tým má ve svém středu dva zkušenější hráče Ondřeje Fullopa a Tomáše Tvarůžku. Ti jsou doplněni o nováčky a mladší žáky. Ve Frýdku kluci bojovali – snažili se, ale na výhru to zatím ještě nestačilo.

Volejbalový spolek Ostrava – BV Ostrava A 0:2 ( -17, -12)
Volejbalový spolek Ostrava – Frýdlant 0:2 ( -10, -14)
Volejbalový spolek Ostrava – VK Ostrava B 0:2 ( -23, - 19)
Volejbalový spolek Ostrava – Frýdek A 0:2 ( - 10, - 11)

Bez zisku bodu jsme tak obsadili pátou pozici a 17.10 nás čeká v Havířově výkonnostní skupina D.

V družstvu starších žáků nalezneme aktuálně tyto hráče: Adámek Josef, Bomer Matyáš, Fullop Ondřej, Karban Daniel, Krákora Antonín, Maršál Matěj, Skřišovský Lev, Strak Vojtěch, Tvarůžka Tomáš, Výchopen Matěj a Zakariya Ismail.


Poznámka:
Máme nově vytvořený Instagram! Podívat se na fotky a označovat nás, můžete jako profil @volejbal_ostrava_mladez
Sledujte nás, za každé sdílení a označení budeme rádi! wink
 
Tak zase příště.