Volejbal Ostrava


 

     Volejbalový spolek Ostrava

Abstrakt 

Univerzitní sportovní klub Slávie Ostravská univerzita, z.s.

Abstrakt
Zájemci z řad hráčů - volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde
Projekt je realizován s finanční podporou Národní sportovní agentury
Projekt je realizován s finanční podporou Moravskoslezského kraje
Projekt je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy
Projekt je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy, městského obvodu Ostrava-Jih

​První ztracený bod Muži

​První ztracený bod

(Mrzet nás to vůbec nemusí)

Po sobotních zápasech je letošní ročník Moravskoslezského krajského přeboru mužů (MS-M) přesně ve své polovině. Tu jsme uzavřeli dneska v domácím prostředí SŠSS Krakovská v Ostravě – Hrabůvce zápasy proti týmu, jenž patří pod hlavičku druhé ze dvou univerzit města Ostravy. Pro mě překvapivě tabulkově zatím (i co se týká vzájemných utkání) lepším týmem z ostatních Ostravských týmů je VŠB Ostrava (možná na ně dolehla výrazná prohra s naším týmem mužů). Dnešní soupeř z VSK VŠB-TU před dneškem z druhé pozice ztrácel na naše kluky pouze čtyři body.

Při mém příchodu do haly jsem byl překvapen, kolik se na hostující polovině rozcvičuje hráčů. Patnáct hráčů je na krajský přebor až až… Při letmém pohledu na soupisku v průběhu týdne mě hned zaujalo jméno dlouholetého extraligového blokaře Honzy Davida. Netuším, jak moc se v tomto týmu angažuje, ale dneska absentoval. Proti svému bývalému klubu mohl nastoupit i další blokař Zamazal (bylo by to ještě zajímavější), ale i ten nebyl přítomen. Z přítomných hráčů v hale jsem si ještě letmo vybavoval ještě dvě jména – shodou okolností taky blokaře. Tomáš Kiša hostoval jako mladík z Ostravy v druhé lize za Českou Třebovou, ale jestli hrál zrovna v našich vzájemných zápasech s tímto celkem proti nám si už nevybavuji. Tím druhým je kapitán Jan Pastorek – bývalý hráč Kojetína. Ten za nás dokonce odehrál jeden víkend v první národní lize v pražském dvojutkání v hale MFF a ČZU Praha 😊. Pokud by byla někdy možná dohoda o spolupráci – neváhal bych s jejich angažováním k nám do týmu.

Slávie OU – Volejbal Ostrava – VŠB – TU Ostrava 3:2 ( 16, -15, 19, -23, 12 )

Slávie OU – Volejbal Ostrava – VŠB – TU Ostrava 3:0 ( 23, 21, 21 )

Esa: 13:6 / 10:2. Chybné servisy: 19:12 / 15:12. Bloky: 6:21 / 6:6 – Statistika je pouze orientační.
Čas zápasu: 97. minut / 74. minut. Rozhodčí: p. Duda.
Ostrava: Borski (smeč) Drozd (smeč) Holiš D (blokař) Holiš P (nahrávač) Štefko (univerzál) Štika (blokař) – Urban.
VŠB Ostrava: Kiša, Pastorek, Trojek, Zdeněk, Zeman, Zuský – Miklosz, Pokusiňski ( Havlica, Soudil )

V úvodním setu si poprvé vybuduje nadějný náskok naše mužstvo. Soupeř po technické chybě a následných servisech Drozda bude muset likvidovat manko tří bodů 11:8. Brzy je však srovnáno na 12:12.  I nadále celkem dobře podáváme – tentokrát základem dalších bodů jsou ty Borského – zablokuje Štefko / hosté se sami vyhodí mimo 15:12. Po zbytek setu hosté působí nevýrazným dojmem a sami nám svým výkonem dopomáhají k hladké výhře ku 15!Druhá sada se bude vyvíjet přesně naopak. VŠB pošle do hry nového hráče Havlicu – teď si nejsem jistý, ale byl to asi nahrávač. Ten však na palubovce nepobyl moc dlouho a vinou zranění musel již po čtyřech rozehrách střídat. Nezachytíme hned začátek. Nahrávač Holiš se snaží kombinovat – bohužel naši hráči nejsou schopni odsmečovat (hodně se dnes nedaří prosadit Pepovi Drozdovi) a dostávají jednu desku za druhou 5:11. Proti pořádně nahecovanému soupeři se už na žádný odpor již nezmůžeme 15:25.

VŠB stejně jako v setu druhém dobře bránila – 7. bloků, ale i tohle na vítězství v setu stačit nemusí 10:6 / 16:10 / 21:16 = 25:19. Jednoznačný průběh 😊.

V čtvrtém setu ukazovali hosté od začátku, že nás chtějí obrat konečně o první bod ligového ročníku. Třeba v smeči Zuzského 8:12. My kontrujeme 2x Holišem 10:12 a na 14:14  jednoblokem Drozda. Drama pokračovalo i po čtyřicáté rozehře, kdy na zapisovatelském stolku ukazoval stav 23:23. Štefko zablokován – Zuský s číslem tři složil a první bod v soutěži je ztracen. Pochopitelně z toho mají hosté velkou radost 23:25.

Do tiebreaku vstoupíme dobře 4:0 / 9:4. O třinácté vítězství v třináctém zápase však musíme ještě zabojovat 9:8. Na nemohoucnost úspěšně odútočit už jako by se nemohl dívat a úspěšně smečuje P. Holiš / následně nás podpoří i úspěšným blokem 11:8. Do klubové pokladny si už určitě připisuje záznam náš pokladník za žlutou kartu pro tohoto hráče. Od stavu 12:11 složí bodovku Borski i Štefko 14:11. Pomyslnou tečku za zápasem připíše blok D. Holiše a série vítězství pokračuje i nadále i když to bylo asi o dost těžší, než jsem očekával 15:12 = 3:2 na sety!!!První zápas jsme naštěstí uhráli do vítězného konce a do tabulky si tak oproti našemu soupeři připíšeme o bod navíc. Co je však zarážející (byť na to mají hosté právo), je pauza cca hodinu a půl před pořadovým druhým zápasem dne. Do něho pošleme na blok Gramela. VŠB změní post libera.První set vyznívá pro naše červeno – černé barvy. Pauza hostům neprospěla a dle mého názoru hoši vypadli z herního tempa – čtyři chyby na servisu 5:5. Nám se naopak na podání daří. Po dobré obraně nemá problém složit Gramel už na 9:5. Náskok postupně navyšujeme 17:10 / 22:16 a nic nenasvědčuje ještě možnému dramatu. Poslední míč sady však uhrajeme až na pošesté přes Drozda a je z toho udřená výhra nejmenším možným rozdílem 25:23.

V druhém setu se pomyslná miska na vahách překlání ze strany na stranu. Chvilku vedeme my – chvilku VŠB 11:12. V následném postavení dobře 2x odútočíme, naopak soupeř pouze 2x do sítě 15:12. Na univerzálu je takřka bezchybný Štefko podpořen dobrou hrou zbytku týmu a druhý set je doma 25:21.

Na chvilku to ještě vypadá na prodloužení už tak dlouhého volejbalového dne 4:8. VŠB naposledy vede i 12:14. To je však naposled. Koncovku má opět v ruce nejvíce bodující hráč zápasu Štefko 21:18. V koncovce pozitivně překvapí blokem nahrávač Holiš, který se vzápětí prosadí i technickým úderem nad sítí 24:19. Poslední míč dne smečí uhraje Dan Cap, jenž dostal dnes příležitost zapojit se do hry i ve druhém a třetím setu 25:21.Pět minut po patnácté je hotovo – může se začít uklízet a vyrazit směr domov. S vědomím pohodlného osmibodového vedení po polovině soutěže!!!devil

Nejvíce bodující hráči našeho celku TOP 3 😊:
1. zápas: Štefko Jakub 18b / Drozd Josef 16b / Borski Michal 15b.
2. zápas: Štefko Jakub 15b / Drozd Josef 11b / Holiš Petr 6b – Tady to však není moc vypovídající údaj vzhledem k tomu, že jsme dost prostřídávali sestavu aby si zahráli všichni.

Ostatní výsledky (3. – 4.12.2022):
VŠB Ostrava – TJ Odry 3:0 ( 20, 24, 21 ) a 3:0 ( 19, 19, 19 )
Kylešovice – VK Ostrava B 3:0 ( 18, 21, 20 ) a 2:3 ( 20, -11, -23, 22, -15 )
Hlučín – Kozlovice 3:2 ( 25, 20, -26, -25, 10 ) a 3:2 ( -18, 26, -17, 15, 10 )
Pstruží – Štramberk 1:3 ( -15, 19, -19, -12 ) a 1:3 ( -24, 22, -17, -18 )

Ostatní výsledky ( 10.12 ):
Kozlovice – Pstruží 1:3 ( -16, 24, -23, -18) a 1:3 ( 22, -14, -20, -21 )
VK Ostrava B – Hlučín 3:2 ( -23, 23, -21, 16, 13 ) a 3:0 ( 23, 14, 22)
Odry – Kylešovice 0:3 ( -23, -25, -17 ) a 1:3 ( -23, 25, -19, -21 )

Tabulka po polovině soutěže:
1. Volejbal Ostrava 47b. 2. VŠB Ostrava 39b. 3. VK Ostrava B 32b. 4. Štramberk 26b.
5. Kylešovice 24b. 6. Odry 14b. 7.Pstruží 12b. 8. Hlučín 11b. 9. Kozlovice 5b.

Následující program:
Pro náš A tým mužů ještě kalendářní – volejbalový rok patrně již skončil. Ale uvidíme, jak nám Štramberk vyjde vstříc, protože jsme zažádali o posunutí tohoto dvojzápasu z důvodu naší velké marodky a pracovního zaneprázdnění. Pokud nedojde k dohodě, pak odehrajeme letos ještě zápasy 25. a 26. kola s celkem TJ Kotouč Štramberk u nich. Začátek v 9:00 hod.

Tak na počtenou zase příště 😊.