​Úspěšný vstup do nového roku Muži

​Úspěšný vstup do nového roku

Dnešním dnem (14.1.2023) vstoupil oficiálně letošní ročník moravskoslezského přeboru mužů do svého druhého poločasu. To však neplatí pro naše družstvo, jenž si těsně před Vánocemi předehrálo původně plánované zápasy plánované na únor. Na palubovce Štramberku jsme byli úspěšní na sto procent a přivezli jsme tak domů do Ostravy šest bodů za dvě hladké výhry. Článek mimořádně nebyl, jelikož jsem výjimečně upřednostnil zápas evropského poháru, kdy v rámci challenge cupu se tu ukázalo družstvo Rapidu Bucuresti i s dvojnásobnou mistryni světa Teodorou Pušič.

Uplynuly Vánoce, silvestr – nový rok a po dvaceti čtyřech dnech jsme se dnes konečně dočkali dalšího soutěžního dvojutkání. Přivítali jsme tentokrát chlapy z Kylešovic. Ty patří pod Opavsko takže se jednalo v podstatě o moravskoslezská derby. Proti tomuto soupeři jsme zahájili první říjnový den cestu za návratem do kvalitnějších lig. Byly jsme tehdy naplno úspěšní. Soupeře jsme pustili maximálně na dvacet jedna bodů a ostatní sety byly aspoň výsledkově jednoznačné. Jaký byl tehdy herní projev obou zúčastněných mužstev nemůžu posoudit poněvadž jsem tehdy trávil takřka celé dny na WTA turnaji v tenise. Dnes se odehráli odvety.

Po mém příchodu do haly lehce po desáté hodině vidím na obou stranách pouze po sedmi hráčích. Na naší straně se ještě v rámci rozcvičky zvýšil počet na osm. Jedním z nich je i blokař Dan Gramel, jenž po letech změnil svůj vzhled. Hostující tým je pravděpodobně věkově nejzkušenější. Na hřišti se objevili mj. hráči Křístek ročník 1963 a Smija ročník 1968. Oba hráči podle stránek volejbalového svazu jsou od roku 2004 až doteď pouze na soupisce Kylešovic. Jak to bylo s jejich kariérou před tímto rokem se mi nepovedlo dohledat. Oběma pánům patří můj obdiv za to s jakým elánem dokážou čelit daleko mladším protihráčům. No pojďme už k samotnému dvojutkání mezi týmy, které v tabulce dělilo propastných dvacet sedm bodů.

Slávie OU – Volejbal Ostrava – SK AZ Kylešovice 3:0 ( 16, 25, 15 )
Slávie OU – Volejbal Ostrava – SK AZ Kylešovice 3:0 ( 21, 19, 23 )

Esa: 7:4 / 7:4 Chybné servisy: 16:10 / 14:10 Bloky: 9:3 / 7:3 -Statistika je bez pěti rozeher v koncovce druhého setu prvního zápasu )
Čas zápasu: 52. minut / 59. minut. Rozhodčí: p. Dobert.
Ostrava: Borski, Gramel, Holiš D, Procházka, Pudich, Štefko – Urban ( Cap )
Kylešovice: Elbel ( Majkl ), Krybus, Křístek ( Brta ), Lexa ( Chacha ), Smija ( Džiba ), Zajíc ( Slovan ) – Křempek.

I přesto, že první dva body sobotního dopoledne si připsali hosté z Kylešovic tak první set byl zcela v režii domácích hráčů z Ostravy z 0:2 na 5:2. Dobře bráníme i útočíme na druhou stranu hosté působí jako by spolu nikdy nehráli 10:5. Náš náskok se postupně navyšuje až na devět bodů. Po kombinaci Pudich – Borski využijeme druhý setball 25:16.

I my si občas vybereme slabší chvilku – tři bloky hostů v řadě 4:9. Postupně se však vracíme do hry po a bloku Holiše se v půlce setu začíná od nuly 13:13. Ten si připíše i pěknou sérii na servise, který je základem úspěšných útoků Gramela či Štefka 18:13. No bude to ještě drama. Po útoku Borského (jinak nejproduktivnějšího hráče zápasu) jsme dokonce bod mínus 21:22. Následně zvýší hostující už na Lexa 21:23! My vyrovnáme esem nahrávače Procházky 23:23. Jak vypadalo následujících pět rozeher nevím. Do haly se vracím s nápřahem Holiše na podání, který druhý set ukončuje 27:25.

Třetí set je demolice soupeře – brzy vedeme 10:1! Zbytek zápasu se už pouze dohrává. Po úspěšném útoku Štefka máme luxusních čtrnáct matchballu 24:10. Využijeme ten pátý, kdy při útoku Borského přiznají hosté teč a minutu před půl dvanáctou je první zápas u konce 25:14!

Následuje pauza hodinu a půl (naprostá ztráta času). Poněvadž v pořadí druhý zápas dne začíná přesně ve 13:00.
První set je až do koncovky vyrovnaný a my odskočíme až při servisech Gramela, kdy složí v pořadí Borski / Pudich a Holiš 20:15. Set ukončí kombinace trojité P aneb Pudich – Procházka – Pudich 25:21.
Set číslo dvě od začátku do konce zcela pod naší kontrolou 7:4 / 15:11 / 21:15 a nakonec eso Capa jenž je na hřišti místo Štefka 25:19.

Třetí set je nejvyrovnanější a nevyjí se úplně podle našich představ 10:14. Soupeřův náskok naštěstí netrvá příliš dlouho a po výstavním bloku Borského otáčíme na 18:17. Do koncovky se jde za stavu 22:22. Následuje blok Holiše / Hosté v síti 24:22. Zápas ukončí pět minut po zavření volebních místností středem Holiš 25:23 a další povinná šestibodová mise je úspěšně splněna!

Nejvíce bodující hráči našeho celku TOP 3 😊.
1. zápas: Borski Michal a Pudich Dalibor 14b / Štefko Jakub 10b.
2. zápas: Pudich Dalibor 16b / Borski Michal 15b / Holiš Daniel 9b.
Ostatní výsledky ( 14. – 15.1.2023 ):
Odry – Hlučín (výsledek tohoto dvojzápasu není zatím známý)
VK Ostrava B – Pstruží 3:1 ( 14, -25, 16, 22 ) a 3:0 ( 22, 13, 19 )
Kozlovice – Štramberk 3:2 ( 20, 29, -20, -13, 14 ) 3:1 ( 22, 24, -6, 17 )

Aktuální tabulka k 15.1:
1. Volejbal Ostrava 59b. 2. VŠB Ostrava 39b (o čtyři zápasy méně) 3. VK Ostrava B 38b (o dva zápasy méně).

Následující program:
První venkovní dvojzápas roku 2023 odehrajeme již příští sobotu 21.1 v Hlučíně. Začátek netradičně již v 8:30. Na domácí palubovce SŠSS Krakovská v Ostravě – Hrabůvce se představíme o další týden později a to 28.1 od 10:30, kdy přivítáme chlapy se Pstruží.