Volejbal Ostrava

Volejbalový spolek Ostrava
a Univerzitní sportovní klub Slávie Ostravská univerzita
jsou finančně podporováni
- Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR
- Statutárním městem Ostrava.

Abstrakt
Abstrakt
Zájemci volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde
Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy

Historická změna organizace 1. ligy mužů! Muži

Historická změna organizace 1. ligy mužů!

Tím, že se náš klub Volejbal Ostrava s.r.o. se stal 15. klubem v prestižní 1. lize mužů, zamíchal předpokládaným soutěžním systémem, protože ten byl odsouhlasen jen pro 14 klubů.

Vedení ČVS zpracovalo velmi kvalitní analýzu 4 variant, které by mohly pro 15 týmů přicházet v úvahu a jednotlivé kluby se hlasováním "Per rollam" k jednotlivým variantám vyjádřily přidělením bodů za svůj klub.

A jak to dopadlo? Zvítězil rozum a (nejenom dle mého) tím soutěž bude po celou dobu mnohem atraktivnější - stále je totiž v jednotlivých kolech o co hrát! yes
Vnímejte tento historický přelom v organizaci 1. ligy mužů u nás a jsem osobně rád, že jsme k tomu výrazným způsobem přispěli. 
Řada zúčastněných klubů věří, že se systém pro nadcházející sezónu ověří i v praxi. A pokud se ověří, tak věřím, že společně uděláme vše pro to, aby 1. liga se i v budoucnu hrála touto nebo obdobnou formou při rozdělení na skupiny!

Dnes byly týmy obeznámeny s definitivní formou 1. ligy mužů pro následující rok a my se s vámi s touto potěšující informací tak můžeme podělit:

Vážení sportovní přátelé,
 
Dovolte mi, abych vás obeznámil s výsledkem hlasování o systému soutěže 1. ligy mužů pro soutěžní období 2020/2021. Jednotlivá družstva hlasovala dle následující tabulky. Vyjádření družstva VK Benátky nebylo možné vzít v úvahu, protože nebylo zasláno v souladu s pokyny pro hlasování:
  Varianta 1 Varianta 2 Varianta 3 Varianta 4
TJ ČZU Praha 4 3 2 1
TJ Slavia Hradec Králové 1 2 3 4
TJ Sokol Dobřichovice 4 3 2 1
TJ Spartak Velké Meziříčí 4 3 2 1
VK Benátky nad Jizerou        
VK Brno 1 3 4 2
VK České Budějovice "B" 3 2 1 4
VK Dukla Liberec "B" 1 3 4 2
VK Lvi Praha "B" 2 1 4 3
VSK Staré Město 1 3 4 2
VŠSK MFF Praha 2 1 4 3
TJ Sokol Bučovice 1 3 4 2
Volejbal Ostrava, s.r.o. 1 3 4 2
USK Slavia Plzeň 1 3 4 2
TJ Lokomotiva Česká Lípa 1 4 3 2
Součet 27 37 45 31
 
Na základě hlasování byla pro soutěžní období 2020/2021 zvolena navržená varianta soutěže číslo 3:
Varianta č. 3:
 
Sytém soutěže
1. část                 - dvoukolově ve dvojicích ve třech skupinách po 5 družstvech (1-M-A, 1-M-B a 1-M-C)
Skupina A:
VK Lvi Praha „B“, TJ Sokol Dobřichovice, USK Slavia Plzeň, VK České Budějovice „B“,
VŠSK MFF Praha
Skupina B:
TJ Lokomotiva Česká Lípa, TJ Slavia Hradec Králové, VK Benátky nad Jizerou,
VK Dukla Liberec „B“, TJ ČZU Praha
Skupina C:
TJ Sokol Bučovice, TJ Spartak Velké Meziříčí, VK Brno,
Volejbal Ostrava, VSK Staré Město
2. část                 - dvoukolově ve dvojicích ve dvou skupinách po 8 a 7 družstvech (1-M-I a 1-M-II)
3. část   (1-4)      - dvoukolové play-off
                                          1. kolo  (1-4)     na tři vítězná utkání 1-4, 2-3
                                          3. kolo  (1-2)     na tři vítězná utkání, vítězná družstva 2. kola
                                                         (3-4)     na jedno utkání, poražená družstva 2. kola
              (11-15) - dlouhodobě dvoukolově ve dvojicích
Hrací termíny (zatím orientačně):
1. část:                              10 – 09, 10, 16, 17, 23, 24
                                          11 – 06, 07, 13, 14, 20, 21
2. část:                              12 – 04, 05, 11, 12, 18, 19
                                          01 – 08, 09, 15, 16, 22, 23
                                          02 – 12, 13
3. část   (1. kolo):            02 – 26, 27
03 – 05, 06, 20
              (2. kolo, 1-2):    03 – 19, 20, 26, 27
                                          04 – 10
              (2. kolo, 3-4):    03 – 20
3. část   (11-15):              02 – 26, 27
03 – 05, 06, 12, 13, 19, 20, 26, 27
                                          04 – 09, 10
Hodnocení výsledků:
-             1. část – družstvům se započítávají výsledky utkání s družstvem SCM-ČVS-KTI (RD 2003)
-             polovina soutěže podle čl. 28 odst. 4 SŘV: 1. část soutěže
Postupy:
1. část   - družstva na 1. – 2. místě a 2 nejlepší družstva na 3. místě ve skupinách postoupí do 2. části (1-8). Pro srovnání družstev na 3. místech se postupuje dle čl. 28, odst. 2) SŘV. Při nestejném počtu účastníků v jednotlivých skupinách se výsledky přepočítají na % zisk bodů, popř. výher.
- nejhorší družstvo na 3. místě ve skupinách a družstva na 4. – 5. místě ve skupinách postoupí   do 2. části (9-15)
2. část   - družstva na 1. – 4. místě postoupí do 3. části (1-4)
3. část   - vítěz získá právo postupu do EX-M
Sestupy:
3. část   - družstvo na 13. místě sestoupí do kvalifikace o postup do 1-M
              - družstva na 14.-15. místě sestoupí do 2-M
 
S pozdravem
 
Ing. Ivan IRO
CVF International Secretary / Mezinárodní sekretář ČVS
Mobile: +420-725964880
E-mail: iro@cvf.cz