Volejbal Ostrava

Volejbalový spolek Ostrava
a Univerzitní sportovní klub Slávie Ostravská univerzita
jsou finančně podporováni
- Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR
- Statutárním městem Ostrava.

Abstrakt
Abstrakt
Zájemci volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde
Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy

Jak se bude hrát letos 1. liga mužů Muži

Jak se bude hrát letos 1. liga mužů

Na základě hlasování všech družstev byla pro soutěžní období 2020/2021 zvolena navržená varianta soutěže číslo 3, kterou níže rozebereme (Vyjádření družstva VK Benátky nebylo možné vzít v úvahu, protože nebylo zasláno v souladu s pokyny pro hlasování).

Pro připomenutí vám shrneme ještě jednou letošní hrací systém 1. ligy mužů:

1. část                 

​- dvoukolově ve dvojicích ve třech skupinách po 5 družstvech (1-M-A, 1-M-B a 1-M-C)

Skupina A:
VK Lvi Praha „B“, TJ Sokol Dobřichovice, USK Slavia Plzeň, VK České Budějovice „B“,
VŠSK MFF Praha
Skupina B:
TJ Lokomotiva Česká Lípa, TJ Slavia Hradec Králové, VK Benátky nad Jizerou,
VK Dukla Liberec „B“, TJ ČZU Praha
Skupina C:
TJ Sokol Bučovice, TJ Spartak Velké Meziříčí, VK Brno,
Volejbal Ostrava s.r.o., VSK Staré Město

Družstva na 1. – 2. místě a 2 nejlepší družstva na 3. místě ve skupinách postoupí do 2. části (1-8). Pro srovnání družstev na 3. místech se postupuje dle čl. 28, odst. 2) SŘV. Při nestejném počtu účastníků v jednotlivých skupinách se výsledky přepočítají na % zisk bodů, popř. výher.
- nejhorší družstvo na 3. místě ve skupinách a družstva na 4. – 5. místě ve skupinách postoupí   do 2. části (9-15)
 
1. kolo
  16. 10. 2020, 18:00 V. Meziříčí - Brno
  16. 10. 2020, 18:00 S. Město - Ostrava
2. kolo
  17. 10. 2020, 17:00 Bučovice - Ostrava
3. kolo
  23. 10. 2020, 18:00 V. Meziříčí - S. Město
  23. 10. 2020, 18:00 Brno - Bučovice
4. kolo
  24. 10. 2020, 17:00 V. Meziříčí - Bučovice
  24. 10. 2020, 17:00 Brno - S. Město
5. kolo
  30. 10. 2020, 18:00 Bučovice - S. Město
  30. 10. 2020, 19:00 Ostrava - Brno
6. kolo
  31. 10. 2020, 12:00 Ostrava - V. Meziříčí
7. kolo
  13. 11. 2020, 18:00 Brno - V. Meziříčí
  13. 11. 2020, 19:00 Ostrava - Bučovice
8. kolo
  14. 11. 2020, 15:00 Ostrava - S. Město
9. kolo
  20. 11. 2020, 18:00 Bučovice - V. Meziříčí
  20. 11. 2020, 18:00 S. Město - Brno
10. kolo
  21. 11. 2020, 17:00 Bučovice - Brno
  21. 11. 2020, 17:00 S. Město - V. Meziříčí
11. kolo
  27. 11. 2020, 18:00 S. Město - Bučovice
  27. 11. 2020, 18:00 V. Meziříčí - Ostrava
12. kolo
  28. 11. 2020, 17:00 Brno - Ostrava
 

2. část                

- dvoukolově ve dvojicích ve dvou skupinách po 8 a 7 družstvech (1-M-I a 1-M-II)

Hrací termíny (zatím orientačně):
2. část:                              12 – 04, 05, 11, 12, 18, 19
                                          01 – 08, 09, 15, 16, 22, 23
                                          02 – 12, 13
Družstva na 1. – 4. místě postoupí do 3. části (1-4)

3. část  

(1-4)      - dvoukolové play-off
                                          1. kolo  (1-4)     na tři vítězná utkání 1-4, 2-3
                                          3. kolo  (1-2)     na tři vítězná utkání, vítězná družstva 2. kola
                                                       (3-4)     na jedno utkání, poražená družstva 2. kola
(11-15) - dlouhodobě dvoukolově ve dvojicích
Vítěz získá právo postupu do EX-M

Hrací termíny (zatím orientačně):
3. část   (1. kolo):            02 – 26, 27
03 – 05, 06, 20
              (2. kolo, 1-2):    03 – 19, 20, 26, 27
                                          04 – 10
              (2. kolo, 3-4):    03 – 20
3. část   (11-15):              02 – 26, 27
03 – 05, 06, 12, 13, 19, 20, 26, 27
                                          04 – 09, 10

Hodnocení výsledků:

-             1. část – družstvům se započítávají výsledky utkání s družstvem SCM-ČVS-KTI (RD 2003)
-             polovina soutěže podle čl. 28 odst. 4 SŘV: 1. část soutěže

Postupy - shrnutí:

1. část   - družstva na 1. – 2. místě a 2 nejlepší družstva na 3. místě ve skupinách postoupí do 2. části (1-8). Pro srovnání družstev na 3. místech se postupuje dle čl. 28, odst. 2) SŘV. Při nestejném počtu účastníků v jednotlivých skupinách se výsledky přepočítají na % zisk bodů, popř. výher.
- nejhorší družstvo na 3. místě ve skupinách a družstva na 4. – 5. místě ve skupinách postoupí   do 2. části (9-15)
2. část   - družstva na 1. – 4. místě postoupí do 3. části (1-4)
3. část   - vítěz získá právo postupu do EX-M

Sestupy:

3. část   - družstvo na 13. místě sestoupí do kvalifikace o postup do 1-M
              - družstva na 14.-15. místě sestoupí do 2-M

Závěrem chci znova upozornit, že i kvůli našemu odhodlání hrát 1. ligu mužů (s námi je letos neobvyklých 15 účastníků této soutěže) došlo za velké spolupráce s ostatními moravskými týmy k historickému průlomu do zaběhlého systému 1. ligy, který se tak poprvé nebude hrát od prvního kola systémem každý s každým po celé republice! devil