Volejbal Ostrava


 

     Volejbalový spolek Ostrava

Abstrakt 

Univerzitní sportovní klub Slávie Ostravská univerzita, z.s.

Abstrakt
Zájemci z řad hráčů - volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde
Náš volejbalový klub děkuje za finanční podporu Statutárnímu městu Ostrava.
Náš volejbalový klub děkuje za finanční podporu Moravskoslezskému kraji.
Náš volejbalový klub děkuje za finanční podporu Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.

Junioři vzdorovali VAM Havířov jen v druhém zápase Mládež

Junioři vzdorovali VAM Havířov  jen v druhém zápase

V sobotu 26. ledna 2019 proběhlo první letošní dvojutkání našeho týmu juniorů v tělocvičně tréninkového centra mládeže na Krakovské v Ostravě.

Volejbal Ostrava - VAM Havířov   0:3 (-19,-18,-17)

Obě utkání byly dnes hodně ovlivněny absencí nemocných hráčů základní sestavy (dnes hráli jen 3 hráči "základu") což znamenalo, že dnes dostali příležitost i ti daleko mladší. wink I šéftrenér mládeže Kuba Červený zůstal s vysokými teplotami v posteli (a to ještě předevčírem na tréninku nemocným svěřencům vzkazoval, že onemocní jen špatně připravení a oslabení hráči...) angel
V prvním utkání jsme hráli od začátku bez libera a tak náš nejmladší hráč týmu Štěpán Míček, který pravidelně nastupuje na postu libera, si vyjímečně vyzkoušel i smečování, blokování a servis. A je třeba jej pochválit, protože hlavně na servisu hned v prvním setu zahrál dlouhou sérii nepříjemných servisů, které končily i přímým bodem z podání! yesNa nahrávce místo našeho klasického nahrávače (který zalehl s virózou a vysokými teplotami do postele) nastoupil dnes Matěj Ranocha a bylo to hlavně v druhém utkání docela zajímavé! surprise

Na smeči předváděl krokové variace (viz i úvodní foto) Radim Kylhof, který ale neměl dnes zrovna svůj den možná i z toho důvodu, že i on cítil, "že na něj něco leze...". no Nicméně soupeř z Havířova složený ze sehrané sestavy zkušenějších hráčů se hlavně na servisu dokázal výrazně prosadit (prakticky nekazil nepříjemné podání) a tak přes značnou bojovnost našeho týmu nebylo pochyb, kdo první utkání dnes vyhraje...enlightened


 

Volejbal Ostrava - VAM Havířov   1:3 (-17,-27,23,-10)

Do druhého utkání jsem už od začátku nastoupili v klasické sestavě s liberem Štěpánem Míčkem a v poli jsme začali čapat řadu míčů a v útoku jsme skládali jeden míč za druhým!
V tomto zápasu byla k nezastavení dvojice "Mates & Mates" (dnešní nahrávač Ranocha a blokař Zamazal), která středem bodovala téměř neomylně. Matěj Zamazal se postupně dostal do hráčského transu a vyžadoval jednu náhru za druhou a taky je skládal často i pořádnou "dělovkou". yes Nutno říci, že přitom i Mates nastoupil se sebezapřením, protože včera mu vythli dva zuby moudrosti, takže i on nebyl zcela fit...

Dnes výborně zahrál na bloku i Láďa Baum, který se blýskl několika "Kill bloky" a dokonce i obětavými zákroky v poli a dnes z toho měl i evidentně velkou radost! yes

Ve výborném světle se představil i  Dan Cap, který v obou utkáních předvedl, co to je dělový smeč nebo pořádná rána z pajpu, ale dokázal i zahrát dobře utajenou ulívku. Jako správný kapitán týmu navíc dokázal i za vyrovnaného stavu tým podržet a v koncovce nezkazit podání a zahrát dělový skákaný servis! devil U Dana je vidět jak mu pomáhá společný trénink s A-týmem mužů, protože postupně získává sebejistotu a jeho útoky dnes sestřelili nejednoho protihráče!

Byť v druhém zápase náš tým uhrál jen jeden set, tak všichni kluci zaslouží velkou pochvalu za obětavost v poli (čapli několik téměř nechatatelných míčů a navíc z nich nakonec i úspěšně zaútočili) a dnes je volejbal evidentně bavil!