Volejbal Ostrava


 

     Volejbalový spolek Ostrava

Abstrakt 

Univerzitní sportovní klub Slávie Ostravská univerzita, z.s.

Abstrakt
Zájemci z řad hráčů - volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde
Náš volejbalový klub děkuje za finanční podporu Statutárnímu městu Ostrava.
Náš volejbalový klub děkuje za finanční podporu Moravskoslezskému kraji.
Náš volejbalový klub děkuje za finanční podporu Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.

Na kus řeči s manažerem klubu Muži

Na kus řeči s manažerem klubu

Sportovní svět se pomalu snaží aspoň trochu dostat do normálu, ale asi to bude ještě dlouhý boj. Proto jsem pozval k letošnímu (v novém soutěžním ročníku prvnímu) rozhovoru našeho manažera Prochyho (Martin Procházka), aby všem sdělil, co je u nás v mužském A-týmu vlastně nového.Na začátku našeho rozhovoru se vrátíme k uplynulému soutěžnímu ročníku 2019 / 2020.
Náš tým potřetí v řadě obsadil v druhé národní volejbalové lize stříbrnou pozici. Jak  s odstupem cca. půl roku toto umístění či předvedené výkony hodnotíš?

Sezónu hodnotím i po předčasném ukončení jako dobrou. V naší skupině C - 2.ligy se naši hráči motivovali maximálně na 6 utkání (Holubice, Morávka, BVO - v tomto mužstvu nastupují i hráči ex. Beskyd). V ostatních utkáních již bylo těžké udržet koncentraci a podat kvalitní výkon. V ostatních zápasech proto dostali šanci i naši ostatní hráči, kteří ukázali své kvality. V loňské sezoně vidím největší herní posun u Daliborova, který nastoupil do prvního dvojutkání s Holubicemi po zranění Kuby Štefka a odehrál výborný zápas. S těmito výkony pokračoval i ve zbytku sezóny.

14. 5. 2020 dal na naše stránky prezident klubu Ing. Ivan Cap příspěvek o tom, že budeme hrát od září první volejbalovou ligu mužů. Zaměříme se teda na období březen – květen 2020. Můžeš teda čtenářům nastínit: Jak vlastně tato situace vznikla a jak také tato jednání o inovaci první ligy vlastně probíhala?

Vzniklo to všechno docela rychle. Kvůli nedohráni soutěže ČVS rozhodla, že kvalifikační turnaje se hrát nebudou a vítězové 2. ligy postoupí automaticky o soutěž výše. Holubice odmítly přihlášku do 1. ligy, tak nám na stole ležela nabídka a šance se do ní dostat snadněji. Na přihlášení jsme měli docela málo času a museli jsme zvážit všechna pro a proti.

Prezident klubu musel zvážovat finanční a organizační náročnost účasti v domácí druhé nejvyšší soutěži a taky v této nelehké době šanci posílit náš tým o kvalitní hráče. Navíc dosavadní herní systém pro 1. ligu byl celkem časově náročný, ale věděli jsme o šanci, že pokud se přihlásí 15 týmů, bude vedení volejbalového svazu muset řešit herní systém (původně byl připraven pro 14 týmů) a třeba dojde konečně k rozdělení úvodu této soutěže do logických oblastí.

Šli jsme do těchto rizik a po mnoha telefonátech, e-mailech a jednáních, která proběhla, vedení ČVS rozhodlo, že se bude o herním systému pro 1. ligu hlasovat a to za účasti všech 15-ti týmů 1. ligy.

Jít do rizika se nám vyplatilo a s jasnou převahou byl zvolen herní systém, který jsme prosazovali, a vyhovoval nejenom nám nejvíce.

Za vše kolem toho bych poděkoval Zbyňovi Čížkovi (Bučovice), se kterým jsme celou tuhle akci iniciovali a dotáhli do zdárného konce! yes

Jsme teda před novou výzvou. Jak vlastně probíhá příprava (kde, kdo jí vede, jak často).

Formát přípravu jsme letos trochu pozměnili a začali jsme až od 10. 8.. Kondiční a atletickou přípravu vede náš hráč a zkušený kondiční trenér Dalibor Pudich a v prvním měsíci převažovali jeho náročné kondiční tréninky. V prvním týdnu přípravy jsme jeden trénink věnovali beachi, v druhém týdnu před turnajem jsme věnovali jeden trénink na hře na antuce. Od září se již začneme naplno věnovat volejbalu v hale.Jak vypadá aktuální soupiska celku Volejbal Ostrava s.r.o.?

V týmu pokračují v minulé sezóně výborně hrající Dan HolišPetr HolišJenda RodekMichal Urban a Dalibor Pudich.

Věděli jsme ale, že pro kvalitní výsledky v 1. lize bude nutno naši sestavu posílit, navíc již před koncem sezóny jsme věděli, že naše družstvo z různých důvodů opustí několik hráčů, takže jednáním s potencionálními posilami jsem byl pověřen hned po skončení sezóny. Aby kádr byl kvalitní, potřebovali jsme družstvo doplnit o 5-6 zkušených volejbalistů, ať máme tým, který v 1. lize sehraje důstojnou roli.Jsem rád, že se nám podařilo dohodnout se na post nahrávače s Honzou Štefkem, Radek Šoltys určitě pomůže na univerzálu, Michal Borski je bezesporu výborný blokař a novou zahraniční posilou je mladý běloruský přijímající smečař Kiryl Yunitsky. Ještě máme vyhlídnutého jednoho zajímavého hráče, ale jméno ještě nemohu prozradit angel. Do přípravy se letos opět zapojili i Richard Mauler a Vojta Malínek a pokud jim zdraví vydrží a budou nastupovat i v zápasech, tak to by byl rovněž zajímavý návrat posil do našeho týmu! winkV nadcházejícím ročníku budeme mít již třetí zahraniční posilu v historii klubu a to mladého Běloruského hráče. Můžeš nám jej trochu představit – post, věk, předchozí působiště a jak se tento přestup k nám do klubu vůbec zrodil?

Už nějakou dobu spolupracujeme se zahraničním agentem, který nám letos nabídl Kiryla - mladého přijímajícího smečaře z běloruského Minsku (ročník 2000). Bohužel v této době jsme nemohli hráče přizvat na zkoušku a museli jsme využít pouze několik jeho videí, a tak jsme s trenérem Kubou Zvolánkem museli spolehout na videa, na kterých Kiryl hrál v běloruské soutěži.

Když, už se bavíme o změnách na soupisce. Kdo naopak v týmu již nepůsobí a jaká bude tvoje role v týmu? Je tvá kariera v soutěžním šestkovém volejbale definitivně ukončena nebo plánuješ ještě někde nastupovat?

Družstvo z různých důvodů opustili: Patrik Matzke, Filip Zvolenský, Jakub Štefko, David Kolář a Václav Kotas.

Co se mé osoby týče, tak určitě mě už na hřišti jako hráče neuvidíte devil (i když jsem to říkal i poslední 2 sezóny...). Opravdu se už do hraní neženu, jsou zde mladí a perspektivní hráči a ti ukáží v 1. lize své kvality. Moje funkce už je v pozici asistenta trenéra, vedoucího družstva a nadále jsem manažerem našeho klubu.

Jsou v plánu nějaké herní prověrky - ať už na antuce či v hale před začátkem poháru a ligy?

V sobotu 22. 8. jsme výborně odehráli turnaj O pohár Bílých Karpat v Bojkovicích. Tam jsme určitě předvedli velmi kvalitní výkon (1. místo v turnaji a semifinálové vítězství nad favorizovaným extraligovým týmem ze Zlína!).Dále v průběhu září odehrajeme jeden halový turnaj a zahrajeme si i dvě přípravná utkání.

Neznáme sice aktuální soupisky (a tím i kvalitu) našich soupeřů, ale máš nějaké představy o tom, s jakým umístěním bys byl na konci soutěže spokojen?

Celá tato sezóna bude pro nás něco jiného, těžšího, ale věřím, že tým je poskládaný dobře a bude předvádět kvalitní volejbal.

Za úspěch bych rozhodně považoval naši účast v play-off 1. ligy.

V Českém poháru jsme v úvodním kole vždy skončili na druhé = nepostupové pozici. Když se podíváme na soupeře, tak odhaduji, že o postup se zřejmě popereme stejně jako v loni Velkým Meziříčím.  Dalšími soupeři jsou Šlapanice, Kojetín. Jak náročná je podle tebe tato skupina?

Je to skoro stejná skupina jako ta loňská. Loni se vše rozhodlo v prvním utkání, kdy nás porazil 1. ligový Valmez a pak se už vlastně nehrálo „o nic“… Letos to bude zajímavější. Všechna utkání se hrají během jednoho dne a teprve na závěr nás čeká prvoligová prověrka právě s Valmezem.

Pikantní v celém tomto prvním kole je, že vítěz této skupiny se utká o postup s VK OSTRAVA, takže by mohlo dojít na první ostravské derby! devil Naši kluci si to moc přejí, tak uvidíme!

Loni hrál náš A-tým v pěkných červeno – černých dresech. Slyšel jsem ale, že tato kolekce bude letos nějak aktualizována. Řekneš nám k tomu něco nebo to necháme jako překvapení?

Hlavní starost o dresy a další vybavení hráčů mám na starosti já. Připravuji ještě jednu kolekci nových dresů z PZ SPORT, ve výrobě máme nové rozcvičovací trenýrky, nechali jsme si vyrobit ponožky „Volejbal Ostrava“, o které mimochodem budeme i soutěžit v naší již populární Tipovací soutěžil.

Nově jsme začali spolupracovat se španělskou firmou Joma, která náš tým vybaví i dalším zajímavým oblečením.

Tvým nápadem byla i klubová Tipovací soutěž. Bude v nějaké formě pokračovat  i letos?

Jak již jsem naznačil, i letošní sezónu bude pro naše fanoušky Tipovací soutěž opět pokračovat. Je to již oblíbená soutěž a na našem klubovém FB dává šanci široké veřejnosti zapojit se do volejbalového dění kolem našeho klubu.

Ve spolupráci se sponzory máme opět připraveny i zajímavé ceny.

Univerzitní tým letos bude hrát na městský přebor mužů. Co k tomuto rozhodnutí klub vedlo a jak by měl tento tým vypadat? Bude se jednat pouze o naše mládežnické hráče nebo bude tým stejně jako v loni doplněn i o zkušené harcovníky let minulých ?

Tuto soutěž budou letos hrát hlavně naši mladí hráči. Proto jsme se rozhodli, že jim nejvíce dá účast v městské soutěži mužů v Ostravě.

Závěrem, je něco, co bys chtěl tady našim fanouškům říci?

Jen bych připomenul, že domácí utkání začneme hrát do konce roku ve Sportovní hale v Brušperku (viz rozpis níže).

Určitě bych rád pozval všechny naše fanoušky na naše domácí zápasy, ať pomohou našemu týmu k co nejlepšímu umístění v 1. lize!

Aktualita:

Tento víkend hostí Opava MČR v plážovém volejbale. Nasazený pár číslo 10 tvoří David Lenc, který si vybral jako spoluhráče pro tento turnaj naší posilu nahrávače Honzu Štefka. Držíme palce! 😊.

 

Začínáme venku ve Starém Městě 16. října 2020.

Nová soutěž / Nový tým / Nová hala = Nové výzvy ! / Sledujte společně s námi jak se nám bude dařit.

Vstupujeme již do pátého roku naši klubové historie . Buďte s námi u toho ať už na živo či online! smiley


A na závěr rozpis domácích zápasů:

Volejbal Ostrava-Tesla Brno

Pátek, 30. října 2020⋅ zápas od 19:00–21:00

hala od 18:00 hod do 21:30

 

Volejbal Ostrava-Velké Meziříčí

Sobota, 31. října 2020⋅ zápas od 12:00–14:00

hala od 11:00 hod do 14:30

 

Volejbal Ostrava-Bučovice

Pátek, 13. listopadu 202019:00–21:00

hala od 18:00 hod do 21:30

 

Volejbal Ostrava-Staré Město

Sobota, 14. listopadu 202015:00–17:00

hala od 14:00 hod do 17:30


,