Volejbal Ostrava


 

     Volejbalový spolek Ostrava

Abstrakt 

Univerzitní sportovní klub Slávie Ostravská univerzita, z.s.

Abstrakt
Zájemci z řad hráčů - volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde
Náš volejbalový klub děkuje za finanční podporu Statutárnímu městu Ostrava.
Náš volejbalový klub děkuje za finanční podporu Moravskoslezskému kraji.
Náš volejbalový klub děkuje za finanční podporu Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.

V NJ jsme splnili papírové předpoklady Muži

V NJ jsme splnili papírové předpoklady

Druhá liga mužů se rychle blíží ke svému konci. V sobotu 23.2.2019 bylo na programu v pořadí již 29. a 30. kolo. Nás tentokrát čekala cesta do Nového Jičína, kde jsme chtěli získat všech šest bodů do tabulky a potvrdit tak celkově druhé místo v soutěži.

Kolem deváté hodiny se všichni potkáváme tradičně v místní hale ABC, kde v dnešní den panuje překvapivě prázdno a ticho. Ze svých předchozích návštěv jsem totiž byl zvyklý i na to, že se hrálo na všech třech kurtech zároveň a třeba i na přeskáčku mezi různými soutěžemi.

Co říci k domácímu týmu. Team z Nového Jičína bojuje s Jihočeskou dvojicí (Lanškroun / Česká Třebová) o vyhnutí se sestupu a baráži. Já osobně jim záchranu přeji a dolů bych za sebe poslal jednoznačně Českou Třebovou. Jak to nakonec dopadne, se dozvíme cca za měsíc.

Pojďme k jednotlivým zápasům.

Sestavy pro sobotní dvojzápas byly následující:
Nový Jičín: Boček, Galčan, Horný, Karásek, Kramoliš, Krejsa, Kuboš, Rovenský, Rýc, Slováček, Vohanka.
Volejbal Ostrava s.r.o.: Holiš, Holiš, Gramel, Rodek, Zvolenský, Štefko – Rohel.

TJ Nový Jičín – Volejbal Ostrava s.r.o. 0:3 ( -21, -24, -20)

Esa: 4:7 Chybné servisy: 6:14 Bloky: 6:8.

Do sobotního dvojutkání vstupujeme na útoku na jedničku. Brzy si vybuduje menší náskok po smečích Holiše a Rodka 3:6. Domácí sice uhrají následující dvě rozehry ve svůj prospěch 5:6. My ale náskok postupně navyšujeme a po přímém bodu ze servisu nahrávače Holiše si berou domácí za stavu 7:13 první oddechový čas dne. Pro mě překvapením bylo, že do domácí základní sestavy se nenominoval Kuba Karásek. Aspoň jsem tak mohl o jednotlivých pauzách naslouchat to, jak vede svůj tým. Po bloku dvojice Gramel / Štefko to máme dokonce 7:14. Následně se nám pak nedaří otočit jedno postavení. Novojičínští tak uhrajou při servisu hráče číslo osm Kuboše šest rozeher 13:14. My však odpovíme blokem Štefka. Útoky dobře hrajícího Rodka či nechytatelnými servisy Holiše 13:18. Po zbytek setu udržujeme pohodový náskok 4-6 bodů. Holiš vytlouká domácí bloky 21:25 = 0:1 na sety.

Set druhý je ze začátku vyrovnaný a domácí dokonce na chvíli vedou 7:5. My odpovíme třeba pěknou souhrou Holiše se Zvolenským 5:9. Jičín však náš náskok maže bod po bodu a otáčí skoré ve svůj prospěch na 11:10. Oba týmy se tahají o každý míč a náskok jednoho týmu o více než jeden bod vidíme až za stavu 17:19 v náš prospěch. Perfektním zákrokem v poli se blýskne účko Štefko. O pár sekund později tuto dlouhou rozehru zakončí Holiš. Po útoku Štefka dokonce vedeme o tři a už to vypadá, že koncovku v poklidu dohrajeme 19:22. Do zápasu nastupuje Karásek a domácí jako by ožili 22:22. Jičínští mají dokonce setball 24:23. Jenže kazí servis a následuje blok zřejmě Zvolenského 24:25. Útok Slováčka mimo 24:26 = vedeme 0:2 na sety.

Domácí tým vede i ve třetím setu a to 6:3. Ze 7:4 na 7:9 odpovíme při podání Zvolenského. Náskok postupně navyšujeme a jdeme si za třemi body! Štefko kvalitně odútočí i po našem špatném příjmu a následuje pipe Holiše 12:17 time out NJ. Trenér Karásek: Nevypustíme to. Berme to jako kvalitní přípravu na poslední tři kola soutěže. Pětibodový náskok si pohlídáme a po bloku Gramela ukončujeme dnešní první zápas 20:25 = 0:3 na sety a první tři body tak směřují podle očekávání do Ostravy.yes

Následuje možná hodinová pauza a my jako již tradičně míříme vedle haly na polévku. Osobně si dám vývar a oproti Šlapanickému je asi tak 10x lepší.devilNo ale už je tady druhý odpolední zápas dne.

TJ Nový Jičín – Volejbal Ostrava s.r.o. 1:3 (25, -15, -15, -16)

Esa: 6:11 Chybné servisy: 10:16 Bloky: 4:10.

Stejně jako v předchozím zápase tak i začátek prvního setu je ve znamení domácího manšaftu 5:2. Po smeči Rodka to máme 7:7. Zápas se odehrává v různých bodových vlnách 11:8 / 11:11/14:11 a 14:13. Přítomní diváci sledují vyrovnanou hru. V koncovce jsou na tom lépe domácí 23:21. My se nevzdáme a po „polo-esu“ Gramela srovnáme na 23:23 - time NJ. Útok Štefka 23:24 a druhý time NJ. Koncovku odútočí Karásek naopak Rodek pošle svůj útok mimo 27:25 = 1:0 na sety.

V ostatních třech setech jsme jasně lepším týmem na hřišti. Ve druhém setu si vybudujeme náskok 10:13 z toho plyne naše výhra 15:25 = 1:1 na sety. Ve třetím setu z 6:9 na konečných 15:25 = 1:2 na sety. Ve čtvrtém setu dokonce z 4:13 na konečných 16:25 = 1:3.
Cíl je tak pro dnešek splněn. Na svém kontě máme nyní 70 bodů! (18 je jich ještě ve hře.)

Jelikož se skončilo brzo (cca v 13:40) a na tradiční závod City Cross Sprint se plánuji jít podívat až někdy kolem páté hodiny, tak s Prochym sedneme rychle do auta a jedeme se podívat, jak to vypadá volejbalově na Krakovské. Do haly dorážíme v průběhu druhého zápasu KP mužů mezi našim univerzitním týmem a Třanovicemi za stavu 1:1 na sety a 13:15. Po pár výměnách si řeknu, že nenechám buben bez použití jenom tak ležet a zbytek zápasu naplno odfandím. A jak to všechno dopadlo si přečtete na konci tohoto článku.

Ostatní výsledky 29 / 30. kola (23.2.2019)
Holubice – Šlapanice 3:0 a 3:0.
Drásov – Lanškroun 3:0 a 3:0.
Olomoucko – BV Ostrava 3:1 a 0:3
Česká Třebová II – Morávka 3:2 a 3:2.

Tabulka:
1. Holubice 93 b 2. Volejbal Ostrava s.r.o. 70 b 3. Drásov 58 b.

Tipovací soutěž:
Byla tentokrát trochu jiná, než na co je běžný návštěvník našeho webu či facebooku zvyklý. Před zápasy Nový Jičín – Volejbal Ostrava s.r.o. bylo tentokrát nutné napsat komu z těchto dvou týmu fandíte + připojit fotku, jak fandíte. Nápad to byl originální, ale oproti klasickému tipování výsledků se setkal s menší odezvou. Proto jsme se rozhodli odměnit všechny účastníky, kteří splnily obě podmínky 😊. Těmi jsou: Milan Krčmář, Michaela Pavelková, Hanka Zvolenská, Michal Salač a Kateřina Hanáková. Gratulujeme 😊. Pozor, pozor od příště máme novou cenu 😊!!!
Pozvánka:
Druhá liga má teď týdenní pauzu. Naši kluci nastoupí k dalším zápasům až tuto sobotu 9.3.2019 od 10:30 v domácím prostředí v Ostravě – Hrabůvce proti týmu, jenž uzavírá tabulkově naši skupinu a tím je: TJ Sokol Česká Třebová II.

Krajský přebor mužůNáš univerzitní tým má za sebou další dvojzápas nadstavbové skupiny krajského přeboru mužů ve skupině o 7–13 místo. Tentokrát jsme přivítali na Krakovské v sobotu 23.2.2019 tým z Třanovic. Třanovice je obec ležící v Moravskoslezském kraji na historickém území Těšínského Slezska, kde žije přibližně tisíc obyvatel. Náš tým nastoupil v plné zbroji i s hráči, kteří tento tým doplnili v průběhu soutěžního ročníku. Naopak hosté přijeli pouze v šesti lidech. Každý zápas této skupiny při vyrovnanosti tabulky je opravdu důležitý. Pokud se nepletu, tak prvních šest týmů z první skupiny + dva nejlepší z naší skupiny by měli sehrát play off! (aspoň si myslím, že tomu tak je, protože  co si tak vybavuji, tak tomu bylo i loni).

USK OSU Ostrava – Třanovice 3:0 (17, 24, 21)
USK OSU Ostrava – Třanovice 3:1 (17, 19, -21, 22)
Šest zápasů = šest výher!!! Bude série nadále pokračovat ?smiley