Náš volejbalový klub děkuje za finanční podporu Moravskoslezskému kraji.
Náš volejbalový klub děkuje za finanční podporu Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.

V NJ jsme splnili papírové předpoklady Muži

V NJ jsme splnili papírové předpoklady

Druhá liga mužů se rychle blíží ke svému konci. V sobotu 23.2.2019 bylo na programu v pořadí již 29. a 30. kolo. Nás tentokrát čekala cesta do Nového Jičína, kde jsme chtěli získat všech šest bodů do tabulky a potvrdit tak celkově druhé místo v soutěži.

Kolem deváté hodiny se všichni potkáváme tradičně v místní hale ABC, kde v dnešní den panuje překvapivě prázdno a ticho. Ze svých předchozích návštěv jsem totiž byl zvyklý i na to, že se hrálo na všech třech kurtech zároveň a třeba i na přeskáčku mezi různými soutěžemi.

Co říci k domácímu týmu. Team z Nového Jičína bojuje s Jihočeskou dvojicí (Lanškroun / Česká Třebová) o vyhnutí se sestupu a baráži. Já osobně jim záchranu přeji a dolů bych za sebe poslal jednoznačně Českou Třebovou. Jak to nakonec dopadne, se dozvíme cca za měsíc.

Pojďme k jednotlivým zápasům.

Sestavy pro sobotní dvojzápas byly následující:
Nový Jičín: Boček, Galčan, Horný, Karásek, Kramoliš, Krejsa, Kuboš, Rovenský, Rýc, Slováček, Vohanka.
Volejbal Ostrava s.r.o.: Holiš, Holiš, Gramel, Rodek, Zvolenský, Štefko – Rohel.

TJ Nový Jičín – Volejbal Ostrava s.r.o. 0:3 ( -21, -24, -20)

Esa: 4:7 Chybné servisy: 6:14 Bloky: 6:8.

Do sobotního dvojutkání vstupujeme na útoku na jedničku. Brzy si vybuduje menší náskok po smečích Holiše a Rodka 3:6. Domácí sice uhrají následující dvě rozehry ve svůj prospěch 5:6. My ale náskok postupně navyšujeme a po přímém bodu ze servisu nahrávače Holiše si berou domácí za stavu 7:13 první oddechový čas dne. Pro mě překvapením bylo, že do domácí základní sestavy se nenominoval Kuba Karásek. Aspoň jsem tak mohl o jednotlivých pauzách naslouchat to, jak vede svůj tým. Po bloku dvojice Gramel / Štefko to máme dokonce 7:14. Následně se nám pak nedaří otočit jedno postavení. Novojičínští tak uhrajou při servisu hráče číslo osm Kuboše šest rozeher 13:14. My však odpovíme blokem Štefka. Útoky dobře hrajícího Rodka či nechytatelnými servisy Holiše 13:18. Po zbytek setu udržujeme pohodový náskok 4-6 bodů. Holiš vytlouká domácí bloky 21:25 = 0:1 na sety.

Set druhý je ze začátku vyrovnaný a domácí dokonce na chvíli vedou 7:5. My odpovíme třeba pěknou souhrou Holiše se Zvolenským 5:9. Jičín však náš náskok maže bod po bodu a otáčí skoré ve svůj prospěch na 11:10. Oba týmy se tahají o každý míč a náskok jednoho týmu o více než jeden bod vidíme až za stavu 17:19 v náš prospěch. Perfektním zákrokem v poli se blýskne účko Štefko. O pár sekund později tuto dlouhou rozehru zakončí Holiš. Po útoku Štefka dokonce vedeme o tři a už to vypadá, že koncovku v poklidu dohrajeme 19:22. Do zápasu nastupuje Karásek a domácí jako by ožili 22:22. Jičínští mají dokonce setball 24:23. Jenže kazí servis a následuje blok zřejmě Zvolenského 24:25. Útok Slováčka mimo 24:26 = vedeme 0:2 na sety.

Domácí tým vede i ve třetím setu a to 6:3. Ze 7:4 na 7:9 odpovíme při podání Zvolenského. Náskok postupně navyšujeme a jdeme si za třemi body! Štefko kvalitně odútočí i po našem špatném příjmu a následuje pipe Holiše 12:17 time out NJ. Trenér Karásek: Nevypustíme to. Berme to jako kvalitní přípravu na poslední tři kola soutěže. Pětibodový náskok si pohlídáme a po bloku Gramela ukončujeme dnešní první zápas 20:25 = 0:3 na sety a první tři body tak směřují podle očekávání do Ostravy.yes

Následuje možná hodinová pauza a my jako již tradičně míříme vedle haly na polévku. Osobně si dám vývar a oproti Šlapanickému je asi tak 10x lepší.devil

No ale už je tady druhý odpolední zápas dne.

TJ Nový Jičín – Volejbal Ostrava s.r.o. 1:3 (25, -15, -15, -16)

Esa: 6:11 Chybné servisy: 10:16 Bloky: 4:10.

Stejně jako v předchozím zápase tak i začátek prvního setu je ve znamení domácího manšaftu 5:2. Po smeči Rodka to máme 7:7. Zápas se odehrává v různých bodových vlnách 11:8 / 11:11/14:11 a 14:13. Přítomní diváci sledují vyrovnanou hru. V koncovce jsou na tom lépe domácí 23:21. My se nevzdáme a po „polo-esu“ Gramela srovnáme na 23:23 - time NJ. Útok Štefka 23:24 a druhý time NJ. Koncovku odútočí Karásek naopak Rodek pošle svůj útok mimo 27:25 = 1:0 na sety.

V ostatních třech setech jsme jasně lepším týmem na hřišti. Ve druhém setu si vybudujeme náskok 10:13 z toho plyne naše výhra 15:25 = 1:1 na sety. Ve třetím setu z 6:9 na konečných 15:25 = 1:2 na sety. Ve čtvrtém setu dokonce z 4:13 na konečných 16:25 = 1:3.
Cíl je tak pro dnešek splněn. Na svém kontě máme nyní 70 bodů! (18 je jich ještě ve hře.)

Jelikož se skončilo brzo (cca v 13:40) a na tradiční závod City Cross Sprint se plánuji jít podívat až někdy kolem páté hodiny, tak s Prochym sedneme rychle do auta a jedeme se podívat, jak to vypadá volejbalově na Krakovské. Do haly dorážíme v průběhu druhého zápasu KP mužů mezi našim univerzitním týmem a Třanovicemi za stavu 1:1 na sety a 13:15. Po pár výměnách si řeknu, že nenechám buben bez použití jenom tak ležet a zbytek zápasu naplno odfandím. A jak to všechno dopadlo si přečtete na konci tohoto článku.

Ostatní výsledky 29 / 30. kola (23.2.2019)
Holubice – Šlapanice 3:0 a 3:0.
Drásov – Lanškroun 3:0 a 3:0.
Olomoucko – BV Ostrava 3:1 a 0:3
Česká Třebová II – Morávka 3:2 a 3:2.

Tabulka:
1. Holubice 93 b 2. Volejbal Ostrava s.r.o. 70 b 3. Drásov 58 b.

Tipovací soutěž:
Byla tentokrát trochu jiná, než na co je běžný návštěvník našeho webu či facebooku zvyklý. Před zápasy Nový Jičín – Volejbal Ostrava s.r.o. bylo tentokrát nutné napsat komu z těchto dvou týmu fandíte + připojit fotku, jak fandíte. Nápad to byl originální, ale oproti klasickému tipování výsledků se setkal s menší odezvou. Proto jsme se rozhodli odměnit všechny účastníky, kteří splnily obě podmínky 😊. Těmi jsou: Milan Krčmář, Michaela Pavelková, Hanka Zvolenská, Michal Salač a Kateřina Hanáková. Gratulujeme 😊. Pozor, pozor od příště máme novou cenu 😊!!!
Pozvánka:
Druhá liga má teď týdenní pauzu. Naši kluci nastoupí k dalším zápasům až tuto sobotu 9.3.2019 od 10:30 v domácím prostředí v Ostravě – Hrabůvce proti týmu, jenž uzavírá tabulkově naši skupinu a tím je: TJ Sokol Česká Třebová II.

Krajský přebor mužů

Náš univerzitní tým má za sebou další dvojzápas nadstavbové skupiny krajského přeboru mužů ve skupině o 7–13 místo. Tentokrát jsme přivítali na Krakovské v sobotu 23.2.2019 tým z Třanovic. Třanovice je obec ležící v Moravskoslezském kraji na historickém území Těšínského Slezska, kde žije přibližně tisíc obyvatel. Náš tým nastoupil v plné zbroji i s hráči, kteří tento tým doplnili v průběhu soutěžního ročníku. Naopak hosté přijeli pouze v šesti lidech. Každý zápas této skupiny při vyrovnanosti tabulky je opravdu důležitý. Pokud se nepletu, tak prvních šest týmů z první skupiny + dva nejlepší z naší skupiny by měli sehrát play off! (aspoň si myslím, že tomu tak je, protože  co si tak vybavuji, tak tomu bylo i loni).

USK OSU Ostrava – Třanovice 3:0 (17, 24, 21)
USK OSU Ostrava – Třanovice 3:1 (17, 19, -21, 22)