Volejbal Ostrava


 

     Volejbalový spolek Ostrava

Abstrakt 

Univerzitní sportovní klub Slávie Ostravská univerzita, z.s.

Abstrakt
Zájemci z řad hráčů - volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde
Náš volejbalový klub děkuje za finanční podporu Statutárnímu městu Ostrava.
Náš volejbalový klub děkuje za finanční podporu Moravskoslezskému kraji.
Náš volejbalový klub děkuje za finanční podporu Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.

Zajímavá a poučná konfrontace s kvalitním soupeřem Muži

Zajímavá a poučná konfrontace s kvalitním soupeřem

Ve středu 1.2.2017 se v hale Sportovního gymnázia uskutečnila zajímavá volejbalová konfrontace mezi celky, které od sebe dělí aktuálně dvě výkonnostní skupiny: Volejbal Ostrava s.r.o. (vítěz základní skupiny KP mužů) a Black Volley Beskydy (vítěz základní části první ligy mužů).

Volejbal Ostrava – Black Volley Beskydy 0:4 , na dohrávky 2:2 (hráno od stavu 20:19)

Esa: 8:11 Chybné servisy: 10:17 Bloky: 4:17.
1. set = Procházka, Tomáš, Pudich, Brus, Holý, Štika -  Dohnal.
2. set = Chachua, Rodek, Záhorský, Pudich, Holý, Štika – Dohnal (Brus).
3. set = Procházka, Pudich, Brus, Rodek, Holý, Štika – Dohnal.
4. set = Chachua, Záhorský, Bartůněk, Pudich, Holý, Janošec – Dohnal.Zhodnocení utkání:

V prvních dvou setech jsme se výsledkově drželi do stavu 7:7. Poté však vždy následovala série našich špatných příjmů a bodová série Beskyd. V obou setech pak následoval herní výpadek, který vyústil až na stav 8:20. Třetí set jsme nezachytili již v úvodu 3:9. Nicméně jsme dosáhli alespoň patnácti bodů. Čtvrtý set jsme prohráli, ale nejsem si jistý kolik. Každopádně to byla zajímavá herní prověrka, která nám snad pomůže v další fázi soutěže.

Na čem se shodla většina z přítomných členů vedení našeho klubu:
V tomto utkání se potvrdilo, že konfrontaci s kvalitními soupeři potřebuje náš tým Volejbal Ostrava jako sůl! Ještě nejsme tak kompaktní a sehraný tým, který by mohl sehrát vyrovnané utkání s čelními týmy I. národní ligy. Řada našich hráčů ještě není schopna podat tak kvalitní a sebevědomý výkon po většinu utkání (na některých byl vidět i tréninkový deficit). Za soupeři jsme zaostávali zejména v souhře s nahrávači, měli jsme výrazně horší příjem a i kvalita nahrávek zejména od gruzínského nahrávače zůstala daleko za očekáváním … – i z toho logicky pramenila pak velká úspěšnost soupeřových bloků. Na druhé straně bylo ale vidět, že náš tým má velký potenciál a utkání nabídlo i velmi kvalitní volejbalové okamžiky (z naší strany jich ale nebylo tolik, kolik bychom si přáli…).Zajímavosti z utkání:

Tuto zajímavou podívanou sledovalo v době, kdy venku probíhala sněhová vánice, na tři desítky fanoušků sportu pod vysokou sítí. Zápas si nenechala ujít ani legenda ostravského volejbalu Petr Štika. Premiéru si dneska v týmu mužů odbyl mladý blokař Jindřich Janošec a poprvé také nastoupil po zapsaní na soupisku Adam Záhorský. Většinu zápasu odehrál v našem tričku Volejbal Ostrava výborně hrající nahrávač Beskyd Tomáš Jambor (před zápasem převzal tričko pro vítěze naší tipovací soutěže).


 
Pozvánka:  Již tuto sobotu 4.2.2017 se od 10:00 na Hladnově utkáme s týmem z Kylešovic. Jedná se o souboj prvního a druhého týmu tabulky! Všechny srdečně zveme. smiley