Volejbal Ostrava


 

     Volejbalový spolek Ostrava

Abstrakt 

Univerzitní sportovní klub Slávie Ostravská univerzita, z.s.

Abstrakt
Zájemci z řad hráčů - volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde
Náš volejbalový klub děkuje za finanční podporu Statutárnímu městu Ostrava.
Náš volejbalový klub děkuje za finanční podporu Moravskoslezskému kraji.
Náš volejbalový klub děkuje za finanční podporu Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.

Zapojujeme se do projektu Vysokoškolské volejbalové ligy! Blog

Zapojujeme se do projektu Vysokoškolské volejbalové ligy!

Jsme po Českých Budějovicích oficiálně druhým centrem nového projektu Vysokoškolská volejbalová liga! U zrodu této soutěže v Ostravě stáli - viz úvodní foto: zprava: David Zahradník - předseda USK Slávie OU, Tomáš Jamara - proděkan Pedagogické fakulty Ostravské univerzity, Jiří Popelka - všem známá osobnost českého volejbalu, Ivan Cap - místopředseda USK Slávie OU a předseda volejbalového oddílu na Ostravské univerzitě.

Některé projekty se rodí těžce a některé, jako například tento, se rodí zcela spontánně. A protože je to logická vazba na činnost našeho vysokoškolského sportovního klubu na Ostravské univerzitě (a jeho volejbalového oddílu), rádi přiložíme  ruku k dílu a zapojíme se do této soutěže.

Bližší představu o tomto volejbalovém projektu si uděláte, když si přečtete, co o této události napsal asi nejvíce sledovaný volejbalový web v České reupblice volleycountry.com:
 

Ostrava se po Českých Budějovicích stane druhým městem, kde se v nadcházejícím roce rozehraje rozrůstající se projekt s názvem Vysokoškolská volejbalová liga. Do celého projektu, jehož cílem je rozšířit hru pod vysokou sítí na akademické půdě, se zapojí Ostravská univerzita.

Turnaje Vysokoškolské volejbalové ligy již probíhají v Českých Budějovicích. Celkem se jedná o čtyři turnaje pro studenty univerzit a vysokých i vyšších škol. Vysokoškolskou ligu hrají smíšené týmy (muži a ženy dohromady), kdy jsou na hřišti minimálně 2 studentky.

Ostravská univerzita nabízí svým studentům prostřednictvím programu TEP široké spektrum sportovních aktivit. Zapojením do Vysokoškolské volejbalové ligy se tak nabízí další sportovní aktivita a příležitost porovnat své kvality v turnajích s akademickými týmy českých vysokých škol, vždyť sport a sportovní klání patří k neodmyslitelné součásti univerzitního života,“ hodnotí Tomáš Jarmara, děkan Pedagogické fakulty Ostravské univerzity.

Jsem moc rád, že jsme uzavřeli spolupráci s Ostravskou univerzitou. Vážím si toho, jelikož Ostrava byla vždy volejbalovým městem a nyní bude i vysokoškolské volejbalové město. Věřím, že studenti ocení nejen možnost zahrát si volejbal v mixech, ale i celkový projekt Vysokoškolské ligy, který má velké ambice a vnese na akademickou půdu sportovního ducha,” říká za organizátory Vysokoškolské volejbalové ligy Jiří Popelka.

Projekt Vysokoškolské volejbalové ligy přichází v pravý čas a je pro nás zajímavou výzvou. Náš nově zrekonstruovaný Univerzitní sportovní klub Slávie Ostravská univerzita se nebojí výzev a jeho oddíl volejbalu vidí tento projekt jako oboustranně výhodný ‑ pro studenty Ostravské univerzity nabídne atraktivní soutěž s možností porovnání výkonnosti mezi zapojenými vysokými školami v ČR a náš klub se dozví o potencionálních nových volejbalových hráčích a trenérech. Proto rádi pomůžeme při organizaci této vysokoškolské soutěže, která výrazně přesahuje rámec našeho kraje,“ komentuje Ivan Cap, místopředseda klubu Slávie Ostravská univerzita.

Vice informací o Vysokoškolské volejbalové lize naleznete na stránkách vysokoskolskaliga.cz , kde je i informační video. smiley

Zdroj: https://volleycountry.com/cz/novinky/vysokoskolska-volejbalova-liga-se-rozrusta-pripoji-se-ostrava