​Jsme jasným vítězem KP mužů 2022/2023!!! Muži

​Jsme jasným vítězem KP mužů 2022/2023!!!

Od samého začátku jsme byli jasným favoritem soutěže, a tak dnes 11.3.2023 mohu definitivně oznámit, že jsme tento jasně vytyčený úkol naplno splnili! Do konce soutěže sice zbývají pro naše chlapy dvě dvojkola (neboli čtyři zápasy), ale bodový rozdíl je již takový, že na pozici číslo jedna se už měnit nic nebude.

Pojďme, ale trochu do minulosti po domácích výhrách nad Pstružím, jsme přivítali netradičně v pátek 17.2.2023 v podvečer Kozlovice a zápasy skončili podle očekávání – bez ztráty setu 3:0 ( 17, 13, 5 ) a 3:0 ( 13, 20 , 17 ). Článek z tohoto utkán (které se zapsalo i do klubové historie) výjimečně nebyl, protože tři hodiny před samotným začátkem na mě dolehla viróza. O čem teda bude řeč? O číslovce pět 😊.
A)  Výhra v setu 25:5 je největší rozdíl (+20) v dosavadním průběhu soutěžního ročníku 2022 / 23.
B ) Mělo by se jednat o set, který jsme vyhráli největším rozdílem od založení našeho klubu.

Následné dvojutkání s rezervou VK Ostrava bylo přeloženo na 19.3. Nezbývalo tak nic jiného a v mezičase sledovat i ostatní výsledky v soutěži. Před zápasem s týmem Oder tak bylo jasné, že pět bodů = vítězství v soutěži a zároveň i právo zahrát si baráž o druhou ligu. O soupeřích a místu konání vás budeme informovat. Teoreticky by se mohla odehrát stejně jako před pár lety u nás v Ostravě 😊. Každopádně, ať se utkáme s kýmkoliv, tak budeme mít nálepku favorita na postup. Nakonec se v průběhu dne vykrystalizovalo jedno překvapení, jenž by mě ani ve snu nenapadlo. O tom, ale až trochu níže.
Za mě bylo dnes důležité soupeře smáznout 2 x 3:0, abych měl potom čas si něco v centu vyřídit a potom se přemístit na Městský stadion do Vítkovic, kde jsem nakonec v chladu a sněžení těžce střepával prohru 0:3. Poděkování tak patří soupeři který (na rozdíl od jiných) nepotřeboval někdy až zbytečnou hodinu a půl na nabrání sil na druhý duel dne.

Slávie OU – Volejbal Ostrava x TJ Odry 3:0 ( 11, 21, 15 ) a 3:0 ( 15, 10, 19 )

Esa: 14:3 / 11:3 Chybné servisy: 8:9 / 10:10 Bloky: 9:5 / 8:3 (Statistika je pouze orientační)
Rozhodčí: p. Klívar Čas: 54 / 54 minut.
Ostrava: Drozd, Gramel, Holiš D, Procházka, Pudich, Štefko – Urban (Hrbáč alias Javal na úvodní fotce s č.19 devil)
Odry: Holiš P, Kučerka, Malý, Meduna, Molnár, Pavelek, Ronge.

Od samotného začátku se na palubovce v Hrabůvce ukazuje herní rozdíl několika tříd. Ve všech herních činnostech jsme daleko lepší – efektivnější 7:2. Náš servis je prakticky nechytatelný a za pouhých patnáct minut máme hotovo 25:11.

Ve druhém dějství se obraz výrazně mění – po dvou blocích Oderských to máme 0:4. Do půlky setu pouze dotahujeme náskok soupeře, kdy po dobrém zákroku Urbana v poli následně boduje Štefko + hosté se vyhodí na útoku 14:13. Drama, ale bude pokračovat i nadále. V koncovce to nevypadá dobře 18:21. Naštěstí na servis přichází Drozd a máme tu sérii sedmi bodů v řadě, kdy bud soupeř nesloží a my naopak po dobré obraně ano 25:21!

Třetí set začala na podtrženou jedničku domácí Ostrava 7:1 a vypadá to, že je po zápase. Hosté se ještě na malou chvilku pokoušejí o nemožný zvrat 12:9. Následuje útok Pudicha a Štefka – hosté se naopak neprosadí 15:9. Zápas ukončí přímým bodem Drozd, kdy jeho razantní servis, se odrazí od hráče oder zpět na naší půlku, ale do autu 25:15 ! = 3:0 !

Je přesně půl dvanácté – je dohrán první zápas, který skončil dle papírových předpokladů. Probíhá menší pauza. To už se však v modro – bílé kombinaci rozcvičuje hráč, který za nás nastoupil vlastně… To už si snad ani odhadem nevybavuji. Jedná se o blokaře Michala Javala Hrbáče. Ten nastoupil na celý druhý a třetí set druhého duelu. Jeho celková bilance by měla být – tři body na útoku + dva bloky. Rovnou mu pro tento zápas byla přidělena funkce kapitána.

Po přestávce se rozložení sil na palubovce nezměnilo aneb jak první zápas končil tak druhý začal. Na úvod sice sledujeme tři zkažené servisy. Potom se však blokem připomene Holiš + zaúřaduje servisem Štefko 10:1 ! Ve zkratce: náš náskok se nedostane pod + 7. Set ukončí tvrdým útokem z velké výšky (tak jak ho známe) Dalibor Pudich 25:15 !

Druhý a třetí set je ve své podstatě jen o tom, o kolik to vlastně skončí 😊. Druhý set ukončuje Drozd ku 10 a třetí symbolicky Hrbáč ku 11 = 3:0. Tento výsledek tak přímo potvrzuje nadpis samotného článku.

Nejvíce bodující hráči TOP 3😊.
Pudich Dalibor 17b / Drozd Josef 12b / Štefko Jakub 11b.
Drozd Josef 16b / Pudich Dalibor 14b / Štefko Jakub 13b.

Ostatní výsledky ( 11.3.2022 ):
Hlučín – Štramberk 1:3 ( -18, -14, 17, -23 ) a 0:3 ( -16, -20, -22, )
Kylešovice – Kozlovice 3:0 ( 14, 25, 14 ) a 3:1 ( 14, -17, 15, 13 )
VŠB Ostrava – VK Ostrava B 0:3 ( -10, -26, -17 ) a 3:1 ( 23, 20, -28, 22 )

Aktuální tabulka (k 11.3.2022):
1. Volejbal Ostrava 83b. 2. VŠB Ostrava 66b. 3. VK Ostrava B 58b (o dva zápasy méně)

Následující program:
Moravskoslezský přebor pro soutěžní ročník 2022/23 už zná svého vítěze a je to náš univerzitní tým Slávie OU - Volejbal Ostrava! Nicméně předposlední dvojkolo slibuje možná nejatraktivnější zápas probíhajícího klání osmi družstev. Tentokrát se utkají mezi sebou mužstva, jejichž haly od sebe dělí něco málo nad šest kilometrů. Naši kluci budou bojovat o udržení neporazitelnosti netradičně v neděli 19.3.2023 od 10:15 na Krakovské proti VK Ostrava B. Dočkáme se tentokrát na soupisce domácích akvizic z extraligy jako jsou: Mazoch / Tříska či Vašíček ? Osobně by mě tato konfrontace zajímala více, protože tito hráči na rozdíl od jiných už svoji kvalitu mají.