​Plný bodový zisk proti Pstruží nepřekvapil Muži

​Plný bodový zisk proti Pstruží nepřekvapil

Třetí sobotní dopoledne po sobě bylo opět ve znamení sportu zpoza vysoké sítě. Tentokrát ho hostila SŠSS Krakovská v Ostravě – Hrabůvce, kdy jsme v rámci 23. a 24. kola přivítali mužstvo z obce ve Frýdku – Místku neboli Pstruží.

Obě družstva nastoupila pro první zápas v počtu 6+1 teda bez možnosti střídání. U nás ta sedmička byla (když nepočítám libero) z poloviny odlišná než před týdnem v Hlučíně. V sestavě se objevil tentokrát na svém původním postu smečař Dan Holiš. Na bloku po delší době Honza Holáň a post univerzála tentokrát obsadil Kuba Štefko. Ti vyměnili Dáju Pudicha, Dana Capa (který asistoval svoji sestře na lyžařském světáku ve Špindlu) či Pepu Drozda, který se snaží pomoci k záchraně Palkovicím v druhé lize.

Obě mužstva se poprvé v soutěžním dvojutkání (před mými zraky) potkala 15.10.2022 a tehdy jsme byly úspěšní v poměru 3:0 a po obědovém zápase 3:1. Ani tentokrát asi nebylo pochyb otom, kdo asi vyhraje – ale spíš jakým bodovým rozdílem.

Slávie OU – Volejbal Ostrava – TJ Sokol Pstruží 3:0 ( 16, 21, 16)

Esa: 7:2 Chybné podání: 11:9 Bloky: 9:1 ( Statistika je pouze orientační )
Čas zápasu: 64. minut.
Ostrava: Borski, Gramel, Holan, Holiš D, Procházka, Štefko – Urban.
Pstruží: Kotek L, Kotek M, Motús, Říhošek, Šablatura, Večeřa – Dostál.

Nástup do zápasu byl zcela v režii domácího modro-bílého celku 4:0. Po nepříjemně plachtícím servise Holáně udržujeme náskok 7:4. I my se však nevyvarujeme zbytečných chyb a začíná se od nuly 10:10. Následuje série podání Procházky, kterou ukončí až oddechový čas hostujícího mužstva 15:10. Pokud jsem zmiňoval výše blokaře našeho celku, tak složí útok + zablokuje a dá eso během snad minuty 18:12. Set ukončí zkaženým servisem Pstruží 25:16.

Většina setu druhého je vyrovnaná a jsme to spíše my, kdo musí dorovnávat naposledy esem o pásku Holišem 17:17, když se k němu přidá v koncovce tradičně spolehlivý Štefko a naopak hosté jsou neefektivní není ani o vítězi v tomto setu pochyb 😊 25:20.

Rozdíl několika tříd se ukazuje i v pořadovém setu číslo tři. Domácí nahrávač Procházka kombinuje se všemi útočícími hráči. Ti se na hladkém vítězství v této sadě podílí konzistentně mezi 3 – 5 body = 25:16 !
Po cca hodinové pauze nastoupí obě mužstva k druhému zápasu tentokrát v počtu šest na šest. Zápas se tak odehrál netradičně bez liber na obou stranách hřiště. Naše obvyklé libero Michal Urban se netradičně mihnul na pozici smečaře a nevedl si vůbec špatně. Druhý zápas jsme měli zcela pod kontrolou a po hladké výhře 3:0 ( 18, 20, 15 ) držíme nejen domácí, ale celosoutěžní neporazitelnost! devil

Nejvíce bodující hráči TOP 3 😊.
Štefko Jakub 14b / Holiš Daniel 13b / Borski Michal a Holan Michal 10b.
Nejvíce bodujícím hráčem hostů byl s číslem dvě Řihošek.

Ostatní výsledky ( 28.1. 2023 ):
VŠB Ostrava – Hlučín 3:0 ( 16, 22, 17 ) a 3:0 ( 24, 18, 20 )
Odry – Štramberk 0:3 ( -12, -16, -21 ) a 3:0 ( 15, 19, 23 )
VK Ostrava B – Kozlovice 3:0 ( 14, 19, 20 ) a 3:0 ( 21, 14, 20 )

Aktuální tabulka k ( 29.1. 2023 ):
1. Volejbal Ostrava 71b. 2. VK Ostrava B 50b ( o dva zápasy méně ). 3. VŠB Ostrava 46b ( o čtyři zápasy méně ).

Následující program:
Poslední naše čtyři dvojzápasy budou roztaženy skoro do dvou měsíců. Netradičně v pátek 17.2.2023 od 16:30 přivítáme v domácí tělocvičně  na Krakovské aktuálně nejslabší celek soutěže - Volejbal Kozlovice. O týden a jeden den později nás čeká první z dvou z Ostravských derby aneb 25.2. od 10:00 VK Ostrava B – Slávie OU – Volejbal. V březnu pak hostíme Odry a naši účast v KP mužů ukončíme 25.3.2023 na VŠB. Vítězství je na 99 procent jisté – pojďme to dohrát bez porážky!