​Rozloučení s krajským přeborem mužů Muži

​Rozloučení s krajským přeborem mužů

Snad už navždy poslední zápasy v krajském přeboru mužů jsme odehráli 25.3.2023 od 10h v pěkné tělocvičně na VŠB v Ostravě – Porubě.

Soupeřem nám byl aktuálně druhý tým tabulky. Tabulka ale trochu zkreslovala, protože VK Ostrava B nenastupuje vždy v plné sestavě s extraligovými posilami. Nakonec na poslední chvíli VK Ostrava přeskočilo v konečné tabulce VŠB o jeden bodík.

Domácí jsou za mě o dost slabší. Mají dva solidní blokaře – kapitána Pastorka a Kišu, jenž dneska absentoval. Zbytek je pro mě nevýrazný – nezajímavý. Na naší straně tentokrát chyběly dvě stálice, a to smečař Drozd a „volejbalový Jágr“ Prochy devil, který si dal výjimečně volno. Po dlouhé době tak nastoupil v základní sestavě nahrávač Petr Holiš.

Pokud už jsem zmínil halu, tak má jednu velkou nevýhodu. Během dnešního dvojutkání se často měnili světelné podmínky, kdy chvilku byly žaluzie zatažené a chvilku vytažené, a to se co dvě minuty měnilo. Jelikož se to nějak mechanicky po úpravě domácích vždy samo nějak předělalo. Na tribuně měl dneska největší podporu nejvíce bodující hráč dne náš univerzál Kuba Štefko, kdy krom staršího pána (dědečka?), který vždy chodí pravidelně na první zápas dne yes, jej dnes hnali k nejlepšímu výkonu i dvě ratolesti, a tak se mnohokrát z tribuny ozývalo „tati do toho“! 😊

Co mě dnes dva půl setu vytáčelo, byl zapisovatel domácích, který otáčel skoré a minimálně 4x body připsal špatně na domácí stranu. Po upozornění bylo však dáno vše do pořádku… Potom, co se toho uchopili dvě místní děvčata, už vše probíhalo do konce dne tak jak mělo.

VSK VŠB – TU Ostrava – Slávie OU-Volejbal Ostrava 1:3 ( 24, -13, -23, -18 )

Esa: 5:11 Chybné servisy: 11:13 Bloky: 8:6 ( Orientační statistika )
Čas: 85 minut.
Volejbal Ostrava: Borski, Cap, Gramel, Holiš D, Holiš P, Štefko – Urban ( Pudich )

V prvním setu odskočíme při nepříjemných servisech Štefka 4:8. Konzistentně ztrátujeme, třeba při odbytí bagrem takřka v sedu v podání Borského 6:10.  Brzdy je stav dorovnán 11:11. Následně znovu odskočíme. Domácí dost chybují + složí Štefko 11:14. Hra se odvíjí od stejného scénáře a vidíme tentokrát tříbodovou šnůru na straně VŠB 14:14. Dobře bráníme a po útoku Borského vedeme opět stejným rozdílem jako před chvílí 16:19.  Do koncovky se jde za vyrovnaného stavu a rozhodne každá jednotlivá chyba 20:20. Vypadá to dobře – v poli se blýskne pěkným zákrokem Urban, a nakonec je z toho bod Štefka. Následně tu máme kompaktní dvojblok Holiš D + Štefko 21:23. Po dalším bodu Štefka je tu první setbol pro bílo-modré 23:24! To je však pro tyto chvíle z naší strany vše. Špatný servis + 2x nesložený bodový balon a ve výsledku se to bohužel rovná ztrátě první sady 26:24.

V úvodu druhého setu proběhne střídáni, kdy Dana Capa, jenž se nedostal do správného tempa, vystřídal zkušenější Dalibor Pudich. Do druhé sady jsme vlétli při servisech Petra Holiše jako uragán 0:7! Soupeř teď nekouše a působí odevzdaným dojmem – nepomůže ani oddechový čas při stavu 3:12. V závěru ještě máme problém set dokončit a VŠB tak ještě stav kosmeticky upraví. Místo výhry 8:25 je z toho pouze třináctka 13:25.

Třetí set připomíná přesýpací hodiny, kdy se vedení točí ze strany na stranu až po pajpu Štefka a následném bloku Borského trochu odskočíme 12:16. Postupně jdeme do trháku, Gramel nekompromisně dá perdu středem a o servisu Pudicha víme, že když mu sedne tak je skoro nechytatelný 13:19. V jednom následném postavení máme problémy, a tak z toho bude ještě drama 15:21 – 19:21. Bod od zisku setu jsme po útoku Štefka 21:24. V koncovce přijdou na řadu dva útoky Holiše ten první se nepovede. Následně však si svou chuť spraví a set je náš 23:25.

Nakonec vydřená koncovka nás nabudí i do snad posledního setu prvního zápasu. Holiš si počká na síti na Pastorka – Štefkův rolovaný servis si položí na zem Miklosze (náš bývalý spoluhráč), který na míč nedosáhne atd 1:7. Jak jde set dál a dál, tak to nevypadá na nějaký možný zvrat 11:16 / 13:18. Chlapy z VŠB se ještě na chvilku nadechnou, ale na zvrat to stačit nebude 16:18. Po našem timeout jsou hned v hale viděny vytlučené bloky Štefka 16:19. V další rozehře tu máme útok mimo + blok Štefka je prakticky rozhodnuto 16:21. Zápas je dohrán nakonec do vítězného konce 18:25 = 1:3 na sety.

Po symbolické půlhodině se jde na poslední zápas v soutěži. V sestavě se od první chvíle znovu objeví Daniel Cap a jeho sedm bodů přispěje nakonec k hladkému vítězství.

VSK VŠB – TU Ostrava – Slávie OU-Volejbal Ostrava  0:3 ( - 18, -18, -10 )

Esa: 2:10 Chybné servisy: 8:10 Bloky: 4:11 ( Orientační statistika )
Čas: 62 minut.

Více než polovina setu prvního byla vyrovnaná až do chvíle, kdy přišel na podání Gramel a škodil pořádně 15:15 – 15:20.  V těchto rozehrách jsme mohli např. vidět smeč nahrávače Holiše či monster blok Dana Capa (jak by se řeklo na světovce v plážovém volejbale). 😊 Je z toho v poklidném tempu vítězství v setu 18:25.
Druhý set vyhrajeme stejným poměrem 18:25.
Ten třetí už je takový exhibiční a ukazuje se rozdíl kvalit několika tříd mezi oběma mužstvy 10:25 = 0:3!

Tím máme dokončenou misi, která přinesla celkově 92 bodů za 31 výher a 1 porážku. Při poměru setů + 83 a poměru míčů + 732 !!! Co se týká osobní bilance, tak to mám letos 24 shlédnutých utkání z 32, což vhledem k úrovni dané soutěže považuji za cekem dobrý počin. Dva víkendy jsem trávil na tenise. U jednoho dvojutkání jsem upřednostnil jinou sportovní událost a jedno jsem promarodil…

Nejvíce bodující hráči TOP 3 😊
Štefko Jakub 26b / Borski Michal 16b / Pudich Dalibor 15b.
Holiš Daniel 17b / Štefko Jakub 14b / Borski Michal 9b.

Ostatní výsledky 25.3.2023:
Pstruží – Kozlovice 3:0 ( 21, 16, 22 ) a 3:1 ( 17, 22, -24, 21 )
Kylešovice – Odry 1:3 ( -25, -24, 22, -18 ) a 3:0 ( 19, 21, 22 )
Hlučín – VK Ostrava B 0:3 ( -14, -27, -23 ) a 0:3 ( -20, -25, -12 )

Konečná tabulka moravskoslezského přeboru mužů 2022 / 2023.
1. Volejbal Ostrava 92b. 2. VK Ostrava B 73b. 3.VŠB Ostrava 72b.

Následující program - baráž o 2. ligu:
Baráž o druhou volejbalovou ligu by se měla odehrát o víkendu 22. – 23. 4. 2023. Proti komu nastoupíme, a kde se případně bude hrát, se dozvíte ihned, jak to budeme sami vědět 😊.
Potencionální soupeři:
Zlínský KP vítěz: SKP Holešov. Olomoucký KP vítěz: SKUP Olomouc nebo Kojetín B – dohrává se 1.4. Jihomoravský KP vítěz: TJ Sokol Letovice. Pardubický KP vítěz: SK Rybnik. Vysočina KP vítěz: TJ Sokol Hrotovice. Královohradecký KP Vítěz: ? Jihočeský KP vítěz: TJ Lokomotiva. Plzeňský KP vítěz: USK Slavia Plzeň B. Karlovarský KP vítěz: Tabulka nenalezena. Ústecký KP vítěz: TJ Slovan Chabařovice. Liberecký KP vítěz: Ve hře jsou čtyři týmy – dohrává se 1.4. Středočeský KP vítěz: Roztoky. Praha vítěz: TJ Sokol Hostivař. 2.liga:  Prosek Praha – nejlepší tým z deváté pozice.