Stále neporaženi! Muži

Stále neporaženi!

První listopadovou sobotu jsme v rámci devátého a desátého kola usilovali o prodloužení 100% zisku bodů, ze všech odehraných zápasů.

Vzhledem k tomu, že jsme se tentokrát po půl osmé ráno vydali za týmem, který zatím v soutěži neuhrál ani set, tak to asi neměl být těžký úkol. I přesto, že jsme vyjeli bez prvního nahrávače Petra Holiše, kapitána Dana Holiše, smečaře Drozda či blokařské stálice Gramela. Naopak do našeho mužstva se opět po delší časové odmlce kdy pauzíroval (i kvůli ne stoprocentnímu zdravotnímu stavu), vrátil David Kolář. Pokud jsem správně hledal, tak poslední soutěžní zápas odehrál za naše barvy 7.3.2020 na Morávce. Tentokrát nastoupil nezvykle na bloku a rozhodně nezklamal. O to více zamrzí to, že druhý zápas opět pro zranění nedohrál.

Kozlovice jsou obec v Moravskoslezském kraji cca sedm kilometrů severovýchodně od Frenštátu a patnáct kilometrů jihozápadně od Frýdku – Místku v údolí řeky Ostravice. Počet obyvatel lehce převyšuje tři tisíce. Součástí této obce je i moderně vytvořené Sportovně rekreační centrum. Jehož součástí je i velmi prostorná a čistá tělocvična i nezvykle velké šatny.

Domácí na nás nastoupili nakonec v osmi lidech, byť ještě sedmnáct minut před samotným začátkem dnešního dvojzápasu se rozcvičovali pouze v pěti. Jejich tým dnes nakonec tvořili následující pánové: Machala Zbyněk, Němec Jiří, Němec Radovan, Peloušek Jakub, Pustka Martin, Červenka Jan, Červenka Jakub a Šnajdr Jiří.

Volejbal Kozlovice – USK Slávie OU Volejbal Ostrava 0:3 ( - 20, - 15, -17)

Volejbal Kozlovice – USK Slávie OU Volejbal Ostrava 0:3 ( - 17, -18, -7 )

Esa: 5:10 a 4:15. Chybné servisy: 13:14 a 11:13. Bloky: 2:7 a 5:7.
 Rozhodčí: p. Šrámek. Čas zápasu: 54. minut / 58. minut.

Stejně jaká je teplota v hale ( chladná ) tak to samé se dá říct v úvodních rozehrách i o našem výkonu 5:1. To přetrvává až do stavu 14:9. Nastartujeme se prvním bodem Koláře na útoku (prakticky středem vůbec nehrajeme). David poté přidá i sérii na servisu 14:13. Domácím trochu hapruje příjem a my otáčíme přes spolehlivého Štefka, jenž má v úvodních dvou setech průměr 6,5 bodu na set = 16:18. Náskok postupně navyšujeme – set ukončí čisté eso Borského 20:25.

Druhý set máme zcela pod kontrolou od první po poslední rozehru 15:25.

Naopak začátek setu třetího působí jako hodně nepovedený vtip 7:0 !!!. Děje se to prakticky v každém zápase, kdy na chvilku ztratíme koncentraci a přizpůsobíme se herní kvalitě našeho protivníka. Naštěstí díky našemu zlepšenému výkonu ještě před půlkou setu převážíme stav na naši stranu a tak se při servisech Holáně dostaneme bodovou šňůrou z negativního stavu 11:9 na 11:15. Už je rozhodnuto a můžeme si odškrtnout první povinné tři body do tabulky 17:25.

Druhý zápas začíná cca za půlhodinu a to rovnou nešťastným zraněním Koláře. Ten tak vydržel na hřišti pouze tři rozehry. V sestavě je už i Dan Cap a ten oproti některým zkušenějším kolegům předvádí odvážný výkon, který aspoň mě jako pozorovatele rozhodně nezklame. Stav se otáčí z jedné strany na druhou až do stavu 13:13. Poté se naštěstí prokáže výkonnostní rozdíl 17:25.

Následující set je přesná kopie setu předchozího. Chvilku vedou domácí – chvilku my. Jediným rozdílem je zisk jednoho bodu u domácích navíc 18:25.

Poslední šestý set sobotního dopoledne skončil jasným debaklem 7:25 = 0:3 na sety! Rekord tohoto ročníku KP mužů to však nebyl. VŠB vyhrála 15.10 v Hlučíně set dokonce set ku šesti.

Nakonec jsme to zvládli a kolem 13 hodiny jsme už v Ostravě.

Ostatní výsledky 05.11 – 06.11 2022
Štramberk – VŠB Ostrava 2:3 ( 21, -20, -17, 20, -7) a 0:3 ( -16, -17, -21)
VK Ostrava B – Odry 3:0 ( 12, 19, 22 ) a 3:0 ( 19, 18, 14)

Aktuální tabulka k 6.11.2022
1. Volejbal Ostrava 30b. 2. VK Ostrava B 24b. 3. VŠB Ostrava 21b.
Rezerva extraligové Ostravy má oproti nám odehrány o dva zápasy méně. V soutěži zatím neprohráli ani set – my naopak už dva ano.

Pozvánka:
Šlágr podzimu (Ostravské derby) v krajském přeboru mužů odehrajeme již tuto sobotu 12.11.2022 od 10:30. V souboji jasně dvou dominantních týmů této soutěže hostíme: VK Ostrava „B“ a to v hale SŠSS Krakovská v Ostravě – Hrabůvce. Přijďte nás povzbudit 😊. Uvidíme, jakou zvolí hostující tým strategii. Hráči Mazoch, Tříska a Vašíček totiž figurují na soupisce i extraligového celku. Ten však hraje v ten samý den od 18:00 hodin v Benátkách.