​Spravedlivá dělba bodů Muži

​Spravedlivá dělba bodů

Netradičně v neděli 19.3.2023 jsme nastoupili po vzájemné dohodě jako hosté, ale na domácí palubovce SŠSS Krakovská v Ostravě – Hrabůvce. Tentokrát nás chtěla obrat o co nejvíce bodů a zároveň nám zkazit sérii neporazitelnosti rezerva extraligové Ostravy.

Oproti našemu předešlému dvojutkání dle očekávání dorazily i posily z extraligy, a tak jsme mohli sledovat hru nahrávače Vašíčka, univerzála Mazocha a libero Jelena. Na naší straně naopak pořád schází nahrávač Holiš, a tak náš 44letý Prochy si musel odkroutit na palubovce plných deset setů = cca tři a čtvrt hodiny! yes
Při absenci blokařů musel na tomto postu zaskočit Kuba Štefko. Vzhledem k těmto okolnostem jsem to viděl 50 / 50, a tak po dlouhé době bylo na čase vytáhnout z kumbálu buben. Původně jsem to totiž k neatraktivitě soutěže plánoval až na baráž 😊. Na to, že venku panovalo slunečné počasí a teplota už se pomalu blíží dvacítce, došlo hlavně na první utkání dne překvapivě dost fandů obou zúčastněných mužstev.

VK Ostrava B – Slávie OU-Volejbal Ostrava) 2:3 ( 24, -18, -21, 17, -11)

Esa: 3:6 / 4:12 Chybné servisy: 34:20 / 23:19 Bloky: 12:5 / 12:6 ( Orientační statistika - druhé hodnoty jsou z 2. utkání pro porovnání)

Rozhodčí: p. Sokol Čas: 103 / 88. minut.
VK Ostrava B: Březina, Evják, Mazoch, Siuda, Travinský, Vašíček – Jelen ( Matzke )
VOL Ostrava: Borski, Drozd, Holiš, Procházka, Pudich, Štefko – Urban ( Cap )

V dnešním duelu ostravských rivalů jdeme poprvé do vedení po esu Holiše 3:4. Stejnou mincí odpoví 2x Mazoch s tím, že jeho servisy končí od nás na stropě 6:4. Po celou dobu prvního zápasu nás zlobí neefektivní servis, když počet es ku zkaženým servisům je doslova šílený. Domácí si udržují dvou a poté až pětibodový náskok, kdy Mazoch je prakticky neubránitelný – za první set si připíše na své konto málo vídaných deset bodů 17:12. My to však nebalíme a třeba po blocích Borského a Procházky či technickém úderu Holiše jsme prakticky na začátku 18:18. Následně tu máme opakující situaci, kdy jsme mínus dva 21:19/ na 21:21 dorovnáme Drozdem. Poté to máme 23:21 / na 23:23 zablokuje Štefko! Koncovku bohužel rozhodnou dvě nevynucené chyby našeho univerzála 24:26.

Po 2/3 setu druhého tu máme přetahovanou o každý bodík. Ani jeden tým se nedostane do většího náskoku 5:5 / 10:10 / 15:15 / 17:17. Zlomovou situací jsou servisy Drozda. Ano i mistr se někdy sekne, ale třikrát za sebou v koncovce je až moc a tak Mazoch střídá 17:20 ! Koncovku si už pohlídáme a set ukončí středem Holiš 18:25 !

V začátku třetího setu vlétneme na soupeře jako uragán. Po útoku Procházky na druhou přes je to 3:7. Už jsem tu jednou nakousl servis 7:11 (z toho šest bodů jsme jim darovali zkaženými servisy ). Zbytek setu máme pod kontrolou, a nakonec využijeme třetí setbol Štefkem 21:25.

O nasazení z obou stran nebylo pochyb a jak je vidět: "když to nejde rukama ani nohama, tak hrej hlavou!" wink

Ve čtvrtém setu se herně trápíme a od samého začátku není pochyby, že se půjde do zkrácené páté sady 25:17.

Začínáme dobře. Složí Holiš a po něm dvakrát zaboduje Pudich 0:3. Poctivě ztrátujeme a strany měníme za stavu 4:8. V dobré atmosféře si už vítězství vzít nenecháme – poslední balon, první bitvy složí Drozd 11:15 = 2:3 na sety !

Po zhruba čtyřiceti minutách začíná už pouze za zraku symbolické návštěvy druhý zápas dne.

VK Ostrava B – Slávie OU-Volejbal Ostrava ) 3:2 ( -18, 16, 18, -16, 13 )

Čtyři sety se dají zjednodušeně popsat následovně. O našem vítězství v setu číslo jedna a čtyři není od prvního míče pochyby. To samé můžeme říct i o našem soupeři ten ovládne stejným stylem sety prostřední. Jde se na tiebreak.

Ten se vyvíjí lépe pro domácí, ale pořád jsme na dostřel i když se prosadí náš bývalý hráč Matzke 4:2. Srovnáme Drozdem na 10:10. Následně však chybujeme bohužel na útoku 14:11. Jiskřičku naděje nám ještě na malou chvilku dá dvěma body Procházka 14:13. Pomyslnou tečku za dnešním volejbalovým maratonem zapíše nejlepší hráč dne Mazoch 15:13.  Tento dvojzápas tak končí nakonec remízou a my tak až v třicátém zápase sezony ochutnáme pocit prohry.

Nejvíce bodující hráči TOP 3 😊
Drozd Josef 16b / Borski Michal a Holiš Daniel 15b.
Štefko Jakub 15b / Borski Michal a Holiš Daniel 13b.
(u domácích podle očekávání Mazoch Lubomír 28 + 27b)
Všech pět našich útočících hráčů obstálo rovnoměrně, kdy nikdo nevynikal ani nikdo nepropadl. U domácích perfektně fungovalo kombinace Vašíček – Mazoch. Jelen si své na liberu odehrál. Jeden výborný set odehrál Matzke. Zbylá čtyřka hráčů VKO působila nevýrazně.

Hodnocení prezidenta klubu Ing. Ivana Capa
Bylo to určitě volejbalově nejkvalitnější a nejvyrovnanější dvojutkání sezóny a úroveň hry by snesla určitě cedulku vyšších soutěží!