Kadetky s Polankou dosáhly jen na bod Mládež

Kadetky s Polankou dosáhly jen na bod

Až na třetí pokus se odehrály zápasy 17. a 18. kola moravskoslezského přeboru kadetek. Ty hostila SŠSS Krakovská v Ostravě – Hrabůvce netradičně v pátek 26.1.2024 od 16:00 hod. Po necelém týdnu jste tak měli možnost vidět naše svěřenkyně znovu na živo. Naše děvčata tentokrát přivítala tabulkové sousedy a to: VK Polanka nad Odrou. Jinými slovy se tentokráte potkali sedmý a šestý tým tabulky skupiny B. V prvním vzájemném dvojutkání v listopadu jsme prohráli 0:3. Co se týká počtu uhraných míčů, byl to tehdy nejslabší zápas v sezoně. Ani ve druhém zápase posléze to na body po prohře 1:3 nestačilo.

Naše kadetky poprvé ve své krátké kariéře vyzkouší klasický herní systém s vbíhající nahrávačkou, liberem a univerzálkou. Na nahrávce dostala šanci tentokrát Katka Šimková. V základní sestavě se objevila i Magda Vaštylová, kterou jsem viděl hrát delší časový úsek snad poprvé. Po premiéře v druhém zápase proti Havířovu dostala další šance na liberu Tereza Hrbáčová, která je benjamínek v týmu. Ve svých jedenácti letech může být velkým příslibem do budoucna na tomto postu 😊.

Volejbalový spolek Ostrava – VK Polanka nad Odrou 2:3 ( -17, -15, 21, 18, -2 )

Esa: 15:30 Chybné servisy: 24:16  Bloky: 0:2 – statistika je pouze orientační.
Rozhodčí: p. Vrkoč  Čas: 100. minut.

Začátek utkání není pro příchozí diváky příliš atraktivní. Zkažené servisy + nedorozumění v poli = první oddechový čas hned při stavu 3:5. Hráčka hostů č. 12 Himlárová pokračuje za podávací čarou i nadále 3:12. Příjem vázna a když už jej holky vezmou, tak z toho pak pramení nepřesné nahrávky. Prvními záblesky na lepší časy jsou dva útoky středem dvojice Golová / Teichmanová 5:12. Při podáních první jmenované se dostaneme zpět do hry 10:12. Pěkná kombinace Hrbáčová – Šimková – Kuldánová a je to pouze o bod 12:13. Ognjanová a znovu Golová sníží z 13:16 na 15:16 ! Příjem nás však znovu zklame. Dostat pět bodů v koncovce při jednom postavení je prostě špatný 16:21. Himlárová znovu na podání 17:22  a už to dopadává do samotného konce 17:25 !

Oproti základní sestavě vstupujeme do druhého setu už se třemi změnami. Trenérka hostujícího mužstva změnila vítěznou sestavu dokonce o čtyři jména (pokud koukám správně).
Vstup se nám docela vydařil a po esu Hlaváčové a útoku Polanky mimo to vypadá hned příjemněji 5:1. Brzy je však stav srovnán 6:6. Set se odvíjí i nadále v bodových vlnách. Po podáních Golové to znovu vypadá lépe pro naše barvy 10:7. Pouze však na chvilku 12:12. Při jednom z dalších postavení si nejsme opět schopní vůbec přihrát a Golová odztrátuje po razantním útoku až na popáté 14:17. To samé +- při servisech Káňové až na 14:23. Set ukončí hostující Cibulcová středem 15:25.

Ta zahájí esem i třetí set 0:2.  Je to potřetí v řadě, kdy se tato hráčka po protočení všech postavení připomene minimálně jedním nechytatelným servisem. Stejnou zbrání ji kontruje nahrávačka Šimková + Teichmanová z velké výšky či znovu esem při němž Ognjanové pomůže páska 5:3. Mezi jejími esy se ještě připomene na útoku Bohušíková 7:3. Hned se na to dá koukat. Šimková pěkně vybere v poli takřka ztracený balon – následuje chyba hostujících hráček 9:3  oddechový čas. Ten jako tlumící efekt našeho náporu zafunguje 11:4  - 11:8. Dvěma body v řadě nám pomůže Vaštylová 13:8 ! Servisy na soupeřovu stranu lítají od Bohušíkové velmi pěkně až Hlaváčová ztrestá na síti soupeřův špatný příjem 16:8. Náš náskok se však soupeři daří ukrajovat bod po bodu 19:12 / 20:17. Následuje zbytečné eso (občas totiž na některých našich děvčatech bylo vidět, že se soustředí spíše na něco jiného než na samotnou hru – patrně fotky na Instagram) 20:18. Naštěstí hostující hráčky nám pomáhají nevynucenými chybami + sice napodruhé, ale úspěšně Teichmanová 23:19. První naše setbally zařídí Golová – ten první složí po dobé obraně Vaštylová 25:21 !

I ve čtvrtém setu si na útoku dobře nadále vede Vaštylová 6:6. Ale zase ten náš příjem… 6:9. Na 10:10 vyrovnáme po kombinaci Šimková – Ognjanová ( nahrávky se zlepšily ). Následně opět Vaštylová překlápí vedení na naši stranu 11:10. Pokud to Teichmanové sedne tak je to nechytatelný na útoku + útok mimo + strop = 14:11 ! Po bloku hostí na 16:14 jsme nuceni střídat. Ognjanová patrně při srážce dostala loktem a vypadá to na vyražený dech. Na smeč jde tak obvyklá blokařka Golová. Její servisy set rozhodnou eso 19:16 eso 21:16 eso 22:16! Vaštylová teď na útoku nechytatelně do rohu + Hlaváčová jde se do tiebreaku 25:18 !

Nástup do něho se našim kadetkám vůbec nevydařil - dostáváme jedno eso za druhým 2:4 – 2:8 po ani ne dvou minutách je tak patrně rozhodnuto. To pokračuje i nadále až do finálního stavu 2:15. Dostat osm es za zkrácenou sadu je prostě neřešitelný problém. Odcházíme tak bohužel jen s jedním bodem z tohoto zápasu.
Oba týmy se dohodli na zhruba 25. minutové pauze. V sestavě nově s Viki Foltýnovou a Viki Zapletalovou.

Volejbalový spolek Ostrava – VK Polanka nad Odrou 0:3 ( -22, -21, -23 )

Esa: 12:16 Chybné servisy: 16:11 Bloky: 2:0 – statistika je pouze orientační.
Rozhodčí: p. Vrkoč Čas: 72. minut.

První set začíná drobným náskokem našich kadetek. Daří se nám úspěšně kombinovat na útoku. První eso Teichmanová + Golová na Ognjanovou 12:7. Po oddechovém čase Polanky ale naprosto vypadneme z rytmu 14:8 – 14:17 ! I ze stavu 16:22  to ještě zvrátit můžeme. Po třech esech Hlaváčové jsme ve hře 22:24. Set končí po chybě Teichmanové 22:25.

Ve druhém setu vidí přítomní diváci v hale málo vídanou desetibodovou sérii 5:5 – 5:15. Děláme jednu chybu za druhou 9:22. Náskok se nám daří postupně umazávat až po dvou nevynucených chybách Polanky a esu Zapletalové ten stav nevypadá zas tak úplně beznadějně 21:24. Sada končí úspěšným útokem Navrátilové a my tak i po druhé se budeme muset vypořádat s dvousetovým mankem 21:25.

Ve třetím setu se pěkným útokem blýskne Foltýnová 5:4 či po obraně Hlaváčová 7:5. Hostující tým, je však pár kroků vždy před námi z 9:12 na 12:12 dorovnáváme po esu Zapletalové. Z 15:20 srovnáme po dvou útocích Polanky mimo. Útoku + bloku Teichmanové a bodovce Foltýnové a je to náhle 20:20 ! Teichmanová znovu kontruje na 22:22. Zkažený servis + špatný příjem 22:24. Káňová do sítě 23:24. Vzápětí je však bohužel využitý pořadový matchpoint číslo dvě po útoku Majerkové  23:25.
Pro dnešek je tak dobojováno a za tmy a vydatného deště můžeme krátce po půl osmé vyrazit směr domov.

Sestavy:
Ostrava: Bohušíková Michaela, Foltýnová Viktorie, Golová Jana, Hlaváčová Valentýna, Hrbáčová Tereza, Kuldánová Lea, Ognjanová Viktoria, Procházková Veronika, Šimková Kateřina, Teichmanová Kateřina, Vaštylová Magdaléna, Zapletalová Viktorie.
Polanka: Bystroňová Eliška, Chrápková Adéla, Cibulcová Klára, Himlárová Eliška, Kašparcová Hana, Kánová Kateřina, Majerková Anna, Matějová Linda, Navrátilová Emma, Nerudová Ela, Pustějovská Barbora, Richterová Kristýna.

Zhodnocení dvojzápasu trenérem a prezidentem klubu Ing. Ivanem Capem:
Náš tým kadetek je mladší než soupeřky a herně má za sebou jen jednu celou sezónu. Vzhledem k výraznému zlepšení volejbalové techniky holek v poslední době jsem se ale rozhodl již hrát další zápasy se vbíhající nahrávačkou, což se samozřejmě hned v prvním zápase muselo projevit, protože ne všechny holky mají z tréninků tento systém už zažitý. Jiná cesta ale už nevede a tak hned v prvním utkání jsem ani ideální souhru nečekal. Holky (a hlavně naše čtyři nahrávačky) se s novým postavením porvaly docela slušně. Na liberu se velmi slušně zabydluje mladá Terezka Hrbáčová, na postu univerzála Míša Bohušíková a překvapivě i Viki Foltýnová (další nahrávačka) a tentokrát na postu smečařky výborně zahrála nachlazená Valentýna Hlaváčová. Potěšily mě i solidní výkony našich dalších dvou blokařek – Jany Golové a Katky Teichmanové, které se stávají oporou tohoto týmu. Chválím velmi solidní servis holek. Kromě ještě nesehranosti dnes ale dnes hlavně rozhodl katastrofální příjem v některých pasážích obou utkání. Prostě máme co trénovat!

Výsledky 23. a 24. kola ( 27.1.2024 ):
Havířov – Kylešovice 3:2 ( 23, -24, -12, 16, 10 ) a 2:3 ( 21, -22, 20, -11, -14 )
Opava – TJ Ostrava 3:0 ( 12, 15, 14 ) a 3:2 ( -22, 18, -20, 16, 7 )
Polanka – Slezská Orlice 1:3 ( 17, -17, -15, -16 ) a 1:3 ( -17, 20, -18, -23 )

Tabulka KP U18 B:
1.Kylešovice 56b. 2. TJ Ostrava 38b. 3. Havířov 34. 7. VS Ostrava 11b.

Následující program: Následují dvě dvojkola odehrajeme proti aktuálně dvěma nejlepšími týmům v soutěži. Příští sobotu 3.2.2024 zajíždíme do Slezské Opavy, kde sportovní hala místního gymnázia hostí domácí zápasy jednoznačného leadra soutěže: VK Kylešovice. Začátek přesně o desáté. O týden později 10.2 v 10:00 na domácím hřišti SŠSS Krakovská v Ostravě – Hrabůvce přivítáme druhý ostravský tým v této soutěži a to: TJ Ostrava. Budeme rádi, pokud přijede povzbudit holky přímo do samotných hal! 😊