Držíme důležitou pozici! Muži

Držíme důležitou pozici!

V pátek 25.2.2022 v 19:30 jsme odehráli netradičně ve Sportovní hale v Brušperku první kolo první národní volejbalové ligy mužů ve skupině o 11. – 15. místo.

Pokud se nepletu, tak za šest let existence našeho klubu jsme v této pěkné moderní hale nastoupili teprve počtvrté. Po dvojutkání proti Běloruskému Soligorsku a přátelskému zápasu proti Morávce přivítala tato hala soupeře tentokrát z hlavního města, a to MFF Praha. Pokud už jsem zmínil tuto halu, tak má pro mě dobrou akustiku. 😊 Pro hráče je však nepříjemná na orientaci, jelikož na palubovce je vykreslena spousta různých barevných čár na různorodé druhy sportů.

My jsme do této skupiny šli se ziskem důležitých devatenácti bodů z předchozí fáze soutěže. Naopak náš protivník pouze ze sedmi a pokud se tak nestane něco nepravděpodobného tak na 99 % skončí tento tým na poslední pozici. Oproti předchozím zápasům, které jsme vyhráli v poměru 3:1 a 3:2 na sety, tento klub posílil (byl dopsán na soupisku poslední lednový den) kmenový hráč a spoluhráč Adama Shakera z Odoleny Vody Matyáš Jachnicki. My jsme krom tradiční absence Matěje Zamazala tentokrát nemohli spoléhat ani na dvojici Pudich / Štika. I na naší zápasové soupisce se objevilo poprvé nové jméno, a to blokař Jan Holáň. Ten snámi absolvoval a tehdy nám svým výkonem dopomohl v roce 2020 na antukovém turnaji v Bojkovicích (alias poháru Bílých Karpat) k celkovému vítězství. Do tohoto zápasu ještě přímo herně nezasáhl, ale kluky podporoval aspoň z rozcvičovacího prostoru.

USK Slávie OU – Volejbal Ostrava x VSK MFF UK Praha 3:0 ( 17, 20, 23)

Esa: 8:2 Chybné servisy: 11:10 Bloky: 8:4 (statistika je pouze orientační)
Rozhodčí: p. Bohačík / p. Topolánek Čas: 71. minut.
Ostrava: Štefko, Borski, Gramel, Holiš D, Balon, Drozd – Urban (Holiš P, Rodek).
MFF Praha: Jachnicki, Vítek, Fikar, Shaker, Drahokoupil, Waber – Horák (Pokorný, Nekvinda, Kotal).

​Do tohoto zápasu jsme šli jako favorité a cokoliv než zisk všech třech bodů, by nejen pro mě bylo osobně zklamání.
V úvodu prvního setu odskočíme soupeři při plachtících servisech blokaře Gramela. Po dvojbloku dvojice Borski / Drozd tu máme první oddechový čas za stavu 7:3. Ten se však nejeví příliš jako efektivní 😊 a Dan přidá i další přímý bod ze servisu 10:3 ! Pražský celek se k nám nepřiblíží méně než na čtyři body 11:7. Další série se nám povede hned vzápětí a po dobré smeči Holiše jsou hosté doslova na ručník 16:7. Set už dohrává bez jakéhokoliv napětí a souhra Balon – P. Holiš – Balon se = 25:17 !

Úvod druhého dějství je vyrovnaný i po dvanácti rozehrách 6:6. Následně začínají diktovat tempo hry naši kluci a následné body jdou jenom na naši stranu i třeba po neobvyklé kombinaci Gramel / Drozd 10:6. Náš tým je daleko efektivnější na převážně na útoku 14:12 – 18:12. Set ukončí druhým využitým setbolem blokař Borski 25:20 a úvodní bod je doma!

Do možná posledního setu zápasu vstoupíme vlažně 4:7 a 10:13. Po promluvě trenéra Zvolánka uhrajeme následných pět rozeher. Tu poslední po bloku Balona 15:13. Oba týmy se doslova přetahují o každý bod a vítěz může být kdokoliv 23:23. Následnou rozehru uhrajeme s kouskem štěstí přes Balona 24:23. Následuje Time out Prahy. Dobrá obrana na síti dvojice Balon / Drozd se = bodový blok 25:23 a celkově tak 3:0 na sety !!!. Třetí zápas v řadě = třetí výhra !!!.

O čtrnáct dní později…

ČZU Praha vs. USK Slávie OU – Volejbal Ostrava 3:2 ( 17, 26, -21, -20, 8 )

Česká Lípa vs USK Slávie OU – Volejbal Ostrava 2:3 ( 33, 23, -18, -19, -11 )

Více informací o těchto dvou důležitých zápasech v příštím článku 😊.

Ostatní výsledky: (25. – 26. 2. 2022) a (11. – 12. 3. 2022)
Česká Lípa – Staré Město 3:1 (26, -19, 21, 20)
Česká Lípa – ČZU Praha 1:3 (-25, -25, 27, -14)
Staré Město – MFF Praha 3:1 (-21, 24, 29, 19)
MFF Praha – Česká Lípa 1:3 (20, -14, -18, -23)
ČZU Praha – Staré Město 3:0 (22, 13, 24)

V semifinálových sériích to vypadá následovně:
Benátky nad Jizerou x Hradec Králové 2:2 (1:3, 3:2, 2:3, 3:2) a Dobřichovice – Bučovice Konečný stav: 1:3 ( x:3, 3:2, 2:3, 1:3)

Tabulka (skupina o 11. – 15. místo):
1. ČZU Praha 30b. 2. Ostrava 25b. 3. Česká Lípa 25b. 4. Staré Město 15b. 5. MFF Praha 7b. Družstva na 3. ( 13. ) a 4. ( 14. ) čeká baráž o udržení v první národní lize. Pátý tým ( 15. ) automaticky sestupuje směr druhá liga.

Program: O víkendu 18. a 19.3.2022 nás čeká důležité dvojutkání proti VSK Staré Město. První zápas začíná úderem 18. hodiny ve SH Širůch. Doma se představíme v sobotu od 11:00 ve SH Krmelínská Ostrava – Nová Bělá.