Volejbal Ostrava


 

     Volejbalový spolek Ostrava

Abstrakt 

Univerzitní sportovní klub Slávie Ostravská univerzita, z.s.

Abstrakt
Zájemci z řad hráčů - volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde
Projekt je realizován s finanční podporou Národní sportovní agentury
Projekt je realizován s finanční podporou Moravskoslezského kraje
Projekt je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy
Projekt je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy, městského obvodu Ostrava-Jih

Adam Záhorský – jak jsem tvořil logo klubu Muži

Adam Záhorský – jak jsem tvořil logo klubu

Popis

Z počátku jsem chtěl vytvořit něco, co zapadne mezi loga českých volejbalových klubů, ale pak jsem si řekl, proč vytvářet něco, co už je více jak 20 let staré. Vyhnout se logům ve tvaru erbů či názvu klubů obíhající volejbalový míč.

Mým záměrem bylo vymyslet ladné a elegantní logo. Začal jsem nad logem přemýšlet jako nad značkou, která se bude používat na dalších propagačních materiálech, a co se sportu týče - pracovat s myšlenkou pěkné fashion značky, kterou bude mít mužstvo vždy na sobě. Hlavní důvod, proč jsem nepoužil siluetu Vysokých pecí, která je tak typická pro vyobrazení Ostravy po grafické stránce, byla snaha vymanit se ze stereotypu a obehraného klišé.

Výběr barevného ztvárnění byl inspirován barvami Ostravy.

Stavba logotypu

 


Logo Volejbal Ostrava je tvořeno dvěma jednoduchými prvky a to smečující siluetou, díky které logo vypadá pružně a zapadá do sportovního prostředí a také velkým písmenem O, které jsem zvolil jako prvek prezentující město Ostravu.
 

 


Písmo
 


Jako písmo bylo zvoleno Phenomena Bold a Phenomena ExtraBold. Jde o písmo s příjemným, čitelným charakterem. Je všestranné, poutavé a velmi vhodné pro nadpisy, citace a krátké texty, jako jsou jmenovky apod.
 


Adam Záhorský