Volejbal Ostrava


 

     Volejbalový spolek Ostrava

Abstrakt 

Univerzitní sportovní klub Slávie Ostravská univerzita, z.s.

Abstrakt
Zájemci z řad hráčů - volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde
Projekt je realizován s finanční podporou Národní sportovní agentury
Projekt je realizován s finanční podporou Moravskoslezského kraje
Projekt je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy
Projekt je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy, městského obvodu Ostrava-Jih

Informace o vzniku nového volejbalového klubu v Ostravě Muži

Informace o vzniku nového volejbalového klubu v Ostravě

Tento projekt – vytvořit nový ambiciózní volejbalový klub v Ostravě pod jednoduchým názvem „Volejbal Ostrava, s.r.o.“ - vznikl na popud hráčů, realizačního týmu a fanoušků mužského extraligového volejbalu v Ostravě a úzce navazuje na tradici Vítkovického volejbalu.

V tomto klubu se sešla stále se rozrůstající řada volejbalových hráčů a volejbalových odborníků, kteří si vytkli za cíl probojovat se během krátké doby 3-4 let do české volejbalové extraligy mužů a vytvořit tak alternativní platformu pro špičkový mužský volejbal v Ostravě.

Kdo jsme

Začínáme letos s týmem mužů, žáků a kadetů a během příštího roku bychom chtěli mít již kompletní mládežnickou základnu, tj. včetně juniorů. Naše týmy začínají v sezóně 2016/17 krajskou soutěží, kterou máme za cíl vyhrát a postoupit do vyšší soutěže! K tomuto optimismu nás vede fakt, že v mužích disponujeme velmi dobrými hráči (základem je bývalé „B“ družstvo VK Ostrava posílené o několik bývalých hráčů DHL) a výborné trenérské a realizační zázemí. Hlavním trenérem klubu je bývalý hráč DHL Marek Tomáš (syn známého ostravského trenéra a legendy volejbalové Ostravy, nedávno zesnulého Jardy Tomáše), který závěr své hráčské kariéry strávil v nejvyšší soutěži ve Švýcarsku a loni začal kaučovat extraligovou Ostravu. Manažerem klubu je Martin Procházka, který je současně nahrávačem v týmu mužů (mimochodem jeho otec významně historicky pomohl k záchraně ostravského mužského volejbalu při zániku volejbalového oddílu TJ Vítkovice a byl zakládajícím členem nové správní rady). Při postupu do vyšších soutěží nám již přislíbili pomoc další odchovanci bývalého extraligového týmu Ostravy, kteří všudypřítomným „škarohlídům“ chtějí ukázat, že vynikající volejbalový klub se dá vybudovat i teď, třeba i na „zelené louce“! Hlavním kondičním trenérem klubu je Mgr. David Zahradník, Ph.D., který odvedl loni velmi kvalitní práci při přípravě extraligových hráčů. David Zahradník jako pedagog na Katedře studií lidského pohybu (Pedagogická fakulta OU) se bude starat i o kondiční stránku naší mládeže a bude garantem naší spolupráce s tímto významným ostravským vysokoškolským subjektem, s kterým navazujeme úzkou spolupráci. Hlavním trenérem mládeže je Jaroslav Nekola (zároveň hráč týmu mužů), který patří mezi nejobětavější a nejférovější mládežnické trenéry u této kategorie, které znám. Druhým trenérem u mládeže bude v letošní sezóně Ing. Jiří Haškovec, který má mnohaleté trenérské zkušenosti (začínal ve Vítkovicích jako hráč ve středisku vrcholového sportu). Masérem, ale i důležitou zdravotní a psychickou oporou našich hráčů je Milan Szczurek, který rovněž disponuje zkušenostmi z loňské extraligové sezóny u A-týmu mužů. Fyzioterapeutkou klubu v této sezóně bude Lucie Capová, která čerpá zkušenosti z působení u reprezentačního týmu ve světovém poháru (sjezdové lyžování). Lékařem klubu je MUDr. Radomír Hranický, který se staral o ostravské extraligové hráče v loňském roce a byla s ním u hráčů velká spokojenost. O náš web se bude starat osvědčený správce webu Ing. Jan Gerža. Hlavním autorem článků bude osvědčený nadšený reportér a nejvytrvalejší fanoušek ostravského mužského extraligového volejbalu Ondra Rádek, který prakticky nevynechal za posledních 15 let jediný extraligový zápas (jak sám přiznává, jednou byl ale nemocen a chyběl) – často pomáhal fandit i jako bubeník.
Ve vedení našeho klubu zasedá Správní rada ve složení: Ing. Ivan Cap – předseda , Ing. Roman Krákora - místopředseda , Ing. Richard Mauler, Ing. Jan Kozina a Ing. Jan Heidrich (jejich představení si můžete přečíst v sekci Vedení klubu na tomto webu). Toto složení je pro klub důležitou zárukou finanční stability a garantem transparentního nakládání s finančními prostředky sponzorů!

Kde budeme hrát a trénovat

Příprava mládeže začala prvním tréninkem 1. srpna a naplno se rozjede společně s muži v pondělí 15. srpna 2016 ve sportovním areálu TJ Ostrava na ulici Varenské v Ostravě.
V letošní sezóně budou muži a kadeti hrát v tělocvičně gymnázia Hladnov, na ulici Hladnovská 35, Slezská Ostrava. Mládežnické kategorie budou působit v tělocvičně SZŠ na ulici 1. máje 11 v Ostravě-Mariánských Horách (přesný časový rozpis tréninků najdete do konce srpna na tomto webu v sekci Aktuality!).
Perspektivně ale pracujeme na výběru nové lokality, kde bude náš klub dlouhodobě působit – uvažujeme ať už o zakoupení vlastní haly nebo o možnosti vstupu do projektu výstavby nového sportoviště ve spolupráci s Ostravskou univerzitou!

S kým budeme spolupracovat

Vzhledem k extraligovým ambicím našeho klubu je naše vlastní mládež naší hlavní budoucností a proto budeme spolupracovat se školami a sportovními volejbalovými kluby v regionu. Budeme spolupracovat se základními školami v Ostravě a důležitým článkem spolupráce je samozřejmě i Sportovní gymnázium v Ostravě. Naším zásadním dlouhodobým partnerem pro odbornou spolupráci bude pro náš klub Ostravská univerzita a to zejména Katedra studií lidského pohybu (Pedagogická fakulta OU). Ve spolupráci s odborníky této katedry konečně budou realizovány projekty pro mládež, v rámci kterých budou naši hráči dlouhodobě testováni (vývoj tanity – složení těla, sledování sportovní výkonnosti atd.). Budeme tak schopni dříve reagovat na zdravotní problémy mladých hráčů a přizpůsobovat tak tréninkovou zátěž individuálně možnostem a schopnostem jednotlivých mladých hráčů (jednostranné zatěžování nese svá rizika a řada mladých hráčů, jejich rodičů a bohužel i mládežnických trenérů v honbě za rychlým růstem výkonnosti podceňují toto riziko!). Naším cílem je pomoci talentovaným hráčům, aby dosáhli mužské kategorie co nejlépe technicky připraveni a v plném zdraví!
Již dnes jsme navázali spolupráci s volejbalovými kluby. Dohodli jsme se na úzké spolupráci s volejbalovým klubem ve Frenštátu (pod vedením Rosti Slováka a Standy Sykaly) a s ambiciózním volejbalovým klubem v Olomouci (pod vedením bývalého reprezentanta a extraligového nahrávače Petra Zapletala). Na úvod budeme organizovat pro naše mladé hráče týdenní soustředění v Brušperku koncem srpna (bližší informace najdete v samostatném článku).

Kdy a kde nás uvidíte hrát

Náš tým se prozatím zúčastnil přípravných turnajů (Hodslavice, Morávka) a plánuje účast na turnaji v Raškovicích (postavíme 2 družstva). Skutečným „křestem ohněm“ pak bude koncem září série přátelských utkání. Nejdříve se utkáme v krásné sportovní hale v Brušperku ve čtvrtek 29. září v 18 hod s běloruským týmem Šachťor Soligorsk - 3. tým běloruské extraligy, (odveta v pátek 30. září v 9,30 hod). Následně 3. a 4. října odehrajeme sérii přátelských utkání v polským Gliwicích s Bate Borysov (2. tým běloruské extraligy). O všech přípravných utkáních budete předem informováni na těchto stránkách.

Závěrečné informace

Krásné dresy máme objednány, logo klubu už se rodí, míče a sítě už máme zakoupeny, dopravu hráčů máme zajištěnou. Hrát a trénovat máme kde, trenérské posty máme obsazeny kvalitními trenéry, finančních prostředků máme dostatek a hráči k nám začínají přestupovat (potěšující je příchod zejména mladých hráčů), takže pokud i vás myšlenka vzniku tohoto nového abiciozního klubu oslovila, tak neváhejte a kontaktujte náš klub a my vám s přestupem k nám pomůžeme! (nejlépe kontaktujte manažera klubu Martina Procházku: tel.:776 290 564 nebo pište na mail: volejbalostrava@post.cz )
 
Na setkání v rámci prvního soustředění v Brušperku se s vámi těší

Ing. Ivan Cap
prezident a hlavní sponzor klubu