Volejbal Ostrava


 

     Volejbalový spolek Ostrava

Abstrakt 

Univerzitní sportovní klub Slávie Ostravská univerzita, z.s.

Abstrakt
Zájemci z řad hráčů - volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde
Projekt je realizován s finanční podporou Národní sportovní agentury
Projekt je realizován s finanční podporou Moravskoslezského kraje
Projekt je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy
Projekt je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy, městského obvodu Ostrava-Jih

​Na kus řeči s Kalym 😊 Muži

​Na kus řeči s Kalym 😊

Mužský tým USK Slávie OU – Volejbal Ostrava se už pilně připravuje v novém prostředí Campusu Ostravské univerzity na svou historicky již osmou klubovou sezonu.

Tento tým prošel přes letní období řadou změn. Ty vám budeme postupně odtajňovat.
První oficiální posilou dle svazových stránek je Tomáš Kaloč. Toho si formou rozhovoru v následujících řádcích tak trochu představíme.

Jaké byly tvoje volejbalové začátky? V kolika letech si začal, kde a proč právě volejbal?
Výborně jsem se adaptoval do týmu, který mě bral jako jednoho z nich. Začal jsem v deseti letech, a to v klubu ŠSK Beskydy nynější Black Volley Beskydy. Vždy jsem byl zaměřený na míčové a kolektivní sporty. Byl to pro mě dobrý pocit, být součásti tohoto klubu a sportu.Mohl bys nám popsat svoji prozatímní volejbalovou kariéru?
Ta se dá popsat dvěma slovy: Horská dráha.
2010 – 2021 Beskydy
2017 – 2018 hostování VŠB Ostrava
2018 – 2019 hostování Bučovice
2019 – 2020 hostování Pstruží
2020 – 2023 Morávka. Nyní Volejbal Ostrava 😊. Takže převážně první a druhá liga.

Dokázal bys sám sebe charakterizovat jako volejbalistu? Co je podle tebe tvá největší přednost?
Jsem psychická / morální a občas i fyzická podpora 😊. Moji největší předností je, že dokážu nahecovat v nejtěžších chvílích jak sebe, tak i tým. Samozřejmě se nebojím vzít věci do vlastních rukou.

Předzápasový rituál / zvyk?
Káva. Bez ní mi to pořádně neskáče😊 Vždy, jak jdu do haly, tak zaklepám na futra pro štěstí.

Přezdívka
Kaly. Dostal jsem ji v žácích od trenéra. Prý se ke mně Tomáš nehodí.

Oblíbené číslo dresu:
Patnáct. Tohle číslo mě pronásledovalo na dresu v Beskydech.Hraješ v létě nějaké turnaje v plážovém volejbale či u nás populární volejbal na antuce?
Snažím se udržovat v kondici a mít kontakt s míčem, takže ano. Beach jsem toto léto zanedbával a objížděl jsem spíše antukové turnaje. Vždy umístění na bedně.

Jak se ti líbí nové prostředí v Campusu Ostravské univerzity?
Je to skvěle vybavené. Horší je to z orientací, ale to se děje každému hráči, když přijde do nového týmu a haly. Vše je, ale o zvyku.

Ted o víkendu se v hale konal mezinárodní basketbalový turnaj žen. Všiml jsem si, že na palubovce je velké množství různých barev pro jednotlivé sporty. Jak moc těžké se z orientovat a jaká to může být výhoda v následujícím soutěžním ročníku, když sem přijedou týmy, které toto prostředí neznají?
Podmínky budou vždy pro oba týmy stejné. Takže to neberu jako výhodu ani jako skalp.

Pokud už jsem nastínil téma: Tělocvičny. Je nějaká, kde se ti hraje dobře či naopak, která ti nesedí?
Každá má svoje pro a proti. Je to různé, ale nejhorší je v Bučovicích, kde jsem rok hostoval. S mými 181 cm jsem škrtal hlavou o strop, když jsem si stoupl na špičky 😊.

Cíl do soutěžního ročníku 2023 / 24. Po přihlášení Holubic do první ligy a konci Morávky se asi můžeme označit jako hlavní favorit soutěže.
Vyhrát druhou ligu a popřípadě bojovat v baráži o ligu první.

Stejně jako Dája Pudich se živíš jako osobní trenér. Jak ses k tomu dostal / co tě na tom naplňuje a na co bys pozval nové potencionální klienty?
Přivedl mě k tomu Instagram, kde nabírali nové trenéry a klaplo to. Naplňuje mě být v odvětví sportu a ukazovat lidem, že je důležité se starat o svoji schránku – tělo. Přijďte si vyzkoušet EMS systém bez váhání. Budu váš trenér, a to je lákadlo už samo o sobě.

Volný čas:
Trávím bud s kamarády nebo rodinou. Zajdu si rád do kavárny anebo podnikám nejrůznější zážitky 😊.

Oblíbená hudba:
Techno / Rap.

Oblíbený film / seriál:
Marwelovky. Peaky Blinders – je britský historický krimi seriál. Inspirovaný pouličním gangem z Birminghamu z 20. let 20. století.

Oblíbené jídlo / pití:
Asijská kuchyně / voda. Vařit umím po domácky- přeberte si to jak chcete.

Kolik druhů drinků jako barman zvládneš namíchat / Máš nějaký svůj vlastní a zvládáš i nějaké triky pro pobavení návštěvníků?
Tak zvládnu jich poměrně dost. Jsem tím vyhlášený. Ano mám vlastní drinky, které doposud figurují v barech jak ve Frýdku tak i na Stodolní. Základní triky jako házení s flaškou samozřejmě zvládám - na větší kouzlení nemám budget na rozbité flašky.

Kniha / Tisk:
Ne / Ne.

Instagram / Facebook:
Instagram ! kaly.

Oblíbené roční období:
Jednoznačně léto. Proč to ani nemusím říkat. To je jak kdybyste jste se ptali, proč jsou ryby ve vodě 😊Přijďte se podívat na dobrý sport a krásnou halu. Podpora fanoušků nám hodně pomůže. Budete náš sedmý hráč 😊 !

To byly závěrečná slova naši nejnovější posily. Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně úspěchů v našich barvách.
Nejen Kalyho, ale i celý tým můžete vidět na živo již 16.9.2023 od 10:00 v Campusu Ostravské univerzity v ranci skupinové fáze domácího poháru. Přijďte nás podpořit 😊.