Chyběl jeden bod Muži

Chyběl jeden bod

Aneb reportáž psaná z izolace – díl druhý.

Před posledním dvojutkáním první národní ligy mužů jsme měli osud, dá se říci, ve svých rukou. Pokud jsme chtěli postoupit, museli jsme vytěžit se zápasů proti Bučovicím a Starému Městu šest či pět bodů. Nakonec by stačili i body čtyři. To se však bohužel nestalo a my tak budeme bojovat o vyhnutí se přímému sestupu či účasti v baráži ve skupině o 9. – 15. místo.

USK Slávie OU – Volejbal Ostrava – TJ Sokol Bučovice 1:3 ( -23, 14, -20, -19)

Bučovice v tomto zápase představili poprvé novou posilu – hráče extraligového Zlína Jakuba Varouse. My jsme nastoupili v základní sestavě: Štefko / Borski / Zamazal / Drozd / Holiš / Pudich – Rodek.

Zhodnocení manažera / asistenta trenéra Martina Procházky: Páteční zápas byl rozehrán dobře. Drželi jsme s Bučovicemi v prvním setu krok. Rozhodly ale dvě chyby v koncovce, kdy jsme vyhodili dva útoky do autu. V prvním setu jsme zaostávali hlavně na servisu. Ve druhém setu jsme Bučovice přehráli ve všech herních činnostech, a naopak my jsme výborně podávali. V setu číslo tři soupeř změnil sestavu a tlačil servisem a dařilo se jejich univerzálovi. V koncovce prohráváme o sedm bodů a střídáme Dáju za Kubu Balona. Jeho odvážnou hrou se dostáváme na max rozdíl tří bodů, ale otočit nepříznivý stav se nám už nepovede. Čtvrtý set je vyrovnaný do stavu 16:16. Přijdou ale bohužel tři chyby na příjmu – soupeř nás dvakrát zablokuje a my už nedokážeme vzdorovat.

USK Slávie OU – Volejbal Ostrava – VSK Staré Město 3:0 ( 19, 20, 21)

Zhodnocení manažera / asistenta trenéra Martina Procházky:
V zápase proti Starému Městu už o nic podstatného nešlo. Šance na finálovou účast po pátku už nebyla. V zápase jsme soupeře nepustili do žádného tlaku a zápas jsme měli pod kontrolou. Mohli jsme tak zapojit všechny hráče z lavičky a za + - hodinu jsme jasně vyhráli. Hladká výhra 3:0 nám aspoň trochu spravila chuť na pivo a na dobrou večeři v restauraci Stodola v Ostravě – Hrabové.
Co byl náš největší problém v dosavadním průběhu soutěže?
Nejvíce nás trápil asi servis. Na ostatních herních činnostech pracujeme a zlepšujeme se v nich.
Při letmém pohledu na stránky svazu jsem narazil na naší soupisce na jedno nové jméno.
Ano máš pravdu, Mates Štika se vrací ze zahraničí zpátky do Česka. Od ledna by se měl zapojit jako staronová posila k družstvu 😊.

Konečné tabulky (tmavě vyznačené týmy postupují do skupiny 1 – 8):

Skupina A:
1. Dobřichovice 22b. 2. Budějovice 14b. 3. Plzeň 12b. 4. Lvi B 9b. 5.MFF Praha 3b.
Skupina B:
1. Benátky 21b. 2. Hradec Králové 14. 3. ČZU Praha 11b. 4. Česká Lípa 11b. 5. Liberec 3b.
Skupina C:
1. Bučovice 18b. 2. Tesla 17b. 3. Velké Meziříčí 11b. 4. Ostrava 10b. 5. Staré Město 4b.
(Velké Meziříčí postoupilo díky lepšímu poměru setů -1. ČZU Praha -2)

Pozvánka:
Skupina o 9. – 15. místo začíná již tento týden domácím dvojutkáním, na které jste všichni srdečně zváni. V pátek 26.11.2021 v Nové Bělé v Ostravě hostíme ČZU Praha. V sobotu 27.11. MFF Praha.  Přesné časy těchto utkání budou doplněny bud přímo zde nebo na přední stránku do sekce Program týdne.