Volejbal Ostrava


 

     Volejbalový spolek Ostrava

Abstrakt 

Univerzitní sportovní klub Slávie Ostravská univerzita, z.s.

Abstrakt
Zájemci z řad hráčů - volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde
Projekt je realizován s finanční podporou Národní sportovní agentury
Projekt je realizován s finanční podporou Moravskoslezského kraje
Projekt je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy
Projekt je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy, městského obvodu Ostrava-Jih

Speciální / vítězné zápasy pro naše duo H + H ! Muži

Speciální / vítězné zápasy pro naše duo H + H !

Den před první adventní nedělí jsme se vydali k dalšímu utkání letošního ročníku moravskoslezského přeboru mužů ve volejbale. Tentokrát jsme se vydali směr Odry.

Město Odry leží na horním toku řeky Odry a je obklopeno výběžky Oderských vrchů. Samotné město má cca pět a půl tisíce obyvatel.

Je sobota 26.11.2022 chvilku prší a chvilkama je pod mrakem. Teplota v aplikaci ukazuje čtyři stupně a já pomalu mířím na sraz do Avionu, kde se lehce kolem půl deváté potkávám zhruba s polovinou týmu. Rozdělíme se do dvou aut a pomalu vyrážíme vzhůru k dalším šesti bodům. Cestou absolvujeme jednu menší café – svačinovou pauzu a po 45 minutách jsme na samotném místě, kde se potkáváme se zbytkem týmu. Zápasy hostí tělocvična ZŠ Pohořská 1010 a já už vlastně dopředu věděl, že už sem na daném místě minimálně jednou byl. Psal se rok 2016 – přesněji 24.9. a my tam odehráli historicky první soutěžní dvojutkání v historii našeho klubu. Pokud se podívám pečlivě na tehdejší soupisku tak jediným pamětníkem je (krom mě) už jenom náš Prochy. Tehdy jsme 2x vyhráli lehce 3:0 a poté stejným dvoj výsledkem i doma. Dalo se tak očekávat, že s pravděpodobností na 99 procent skončí i dnešní zápasy stejným výsledkem. Vzhledem i k aktuálnímu pohledu na tabulku, samotnou soupisku či ambicím, kdy aspoň u nás se očekává jednoznačně postup do druhé ligy a cokoliv jiného by bylo zklamáním.

Mezi nejznámější odchovance domácího klubu patří i naše dvojice Holišů. Mladší Petr začínal podle stránek svazu v Odrách v roce 2007, starší Dan dokonce v roce 2004. Ted už jsou ale několik let oporami našeho týmu.

Pojďme už ale k samotným zápasům.

TJ Odry – USK Slávie OU – Volejbal Ostrava 0:3 ( -11, -18, -14 )

TJ Odry – USK Slávie OU – Volejbal Ostrava 0:3 ( -13, -15, -20 )

Esa: 7:13 / 4:13.  Chybné servisy: 7:10 / 7:10. Bloky: 2:6 / 4:6 – Statistika je pouze orientační.
Čas zápasu: 47.minut / 51. minut.
TJ Odry: Boček, Holiš, Kubínek, Kučerka, Meduna, Molnár, Pobořil, Šenk – Pavelek.
Ostrava 1. zápas: Borski ( smeč ) Drozd ( smeč ) Holan ( blok ) Holiš D ( blok ) Holiš P ( nahrávač ) Štefko ( univerzál ) – Urban  ( Cap ).

První náš bod dnešního dne uhrajeme netradiční kombinací, kdy Holiš D nahrával za hlavu na Štefka 1:1. Domácí dost chybují na rozdíl od nás v útočné fázi. Navíc k tomu připočteme dělové servisy Štefka a první set je rozehrán tak, jak by měl být dle kvality obou mužstev 3:8. Náskok se dál navyšuje až na 3:10, kdy Holáň trestá špatný příjem domácích. Oderští se přiblíží max na rozdíl čtyř bodů 9:13. Potom, ale následuje série devíti servisů P. Holiše, které jsou pro protivníka povětšinou naprosto nechytatelné 9:22. Set končí jednoznačně 11:25.

Do druhého setu nastoupí místo smečaře Drozda Daniel Cap a jeho celkových šest bodů za dva sety je slušným příspěvkem k prvnímu vítězství. Jeden z nich si připíše na stav 5:9. Hra se však postupně vyrovnává 9:10. Teda naštěstí jenom na chvilku. Potom už se naplno začne projevovat naše lepší obrana v poli, po které si povětšinou dobře přihrajeme a nemáme problém složit bodovky 14:18.  Poslední bod v setu uhraje Borski 18:25.

Ani ve třetím setu to od začátku nevypadá na žádné překvapené, kdy by se mohl zápas aspoň trochu zdramatizovat. Servisy D. Holiše 2:2 na 2:8 a je prakticky po zápase. I když je ještě malou komplikací by teoreticky mohli být čtyři body domácích při jednom postavení 6:8. Nám se povede série o bod delších při podáních Štefka 6:13. Následuje oddechový čas domácích, ale ten krom toho, že se zápas prodlouží o jednu minutu nemá žádný efekt. Nakonec vítězíme rozdílem několika tříd ku 13!

Následuje cca půlhodinová pauza. Do druhého zápasu jsme prostřídaly univerzály, kdy nastoupil v základní sestavě Pudich – první dva sety nejkvalitnější výkon jaký zatím na podzim předvedl!
První dva sety měli podobný vývoj a to, že už v první části jsme si vybudovali značný náskok, který vyústil v následný debakl.
1. set = 2:8 / 5:15 / 11:22 = 13:25.
2. set = 4:9 / 11:17 / 14:21 = 15:25.
Třetí set začal trochu překvapivě, kdy domácí do půlky setu vedli 13:11. Zápas se naštěstí zlomí hned v zápěti při servisech blokaře Holiše 13:16.  Náskok už pouze navyšujeme až na konečných 20:25 = 0:3 na sety !

Nejvíce bodující hráči našeho celku – TOP 3 😊
1. zápas: Štefko Jakub 18b / Borski Michal 11b / Holiš Daniel 8b.
2. zápas: Pudich Dalibor 17b / Holiš Daniel 12b / Drozd Josef 11b.

Je přesně 12:26 a pro dnešek je dohráno. S pocitem dobře odvedené práce jsme v Ostravě něco kolem čtvrt na dvě s bilancí dvou zasloužených vítězství bez ztráty setu. Jediným negativem dneška tak byl pouze místní zapisovatel, který byl kompletně navlečen do teplákové soupravy fotbalové Sparty…no

Ostatní výsledky 13. – 14. kolo ( 26.11.2022 )
Štramberk – Hlučín 3:0 ( 16, 23, 23 ) a 3:1 ( 17, -22, 15, 21 )
Kozlovice – Kylešovice 1:3 ( -14, -24, 19, -20 ) a 3:1 ( 13, 18, -16, 22)
VK Ostrava B – VŠB Ostrava 2:3 ( -15, 20, -24, 19, -11) a 1:3 ( -23, 22, -21, -19 )

Aktuální tabulka:
1. Volejbal Ostrava 42b. 2. VŠB Ostrava 32b. 3. VK Ostrava B 25b. Týmy na druhém a třetím místě mají odehrány o dva zápasy méně.

Následující program:
Poslední domácí dvojutkání kalendářního roku 2022 odehrajeme v sobotu 10.12.2022 u nás na SŠSS Krakovská v Ostravě – Hrabůvce proti VŠB Ostrava. Předběžný začátek je stanoven na 10:00. To však ještě pro letošek nebude vše. Týden před štědrým dnem - po domluvě s celkem TJ Kotouč Štramberk, odehrajeme u nich na palubovce předehrávku 25. a 26. kola se začátkem v 9:00.
Tak zase příště 😊.