Volejbal Ostrava


 

     Volejbalový spolek Ostrava

Abstrakt 

Univerzitní sportovní klub Slávie Ostravská univerzita, z.s.

Abstrakt
Zájemci z řad hráčů - volejte na 776 290 564. Informace o klubu zde
Projekt je realizován s finanční podporou Národní sportovní agentury
Projekt je realizován s finanční podporou Moravskoslezského kraje
Projekt je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy
Projekt je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy, městského obvodu Ostrava-Jih

Výkonnostní vzestup starších žáků v Českém poháru Mládež

Výkonnostní vzestup starších žáků v Českém poháru

aneb pohled na celou soutěž od začátku do konce.

Byť jsem největším fanouškem našeho klubu napříč kategoriemi od mužů po nejmenší žáky, tak není v mých silách navštěvovat úplně všechny soutěže co se letos odehrávají a ve kterých srdnatě bojujeme o co možná nejlepší výsledky. Soutěžní ročník 2023 / 2024 je takřka u samého konce. Na našich stránkách je tak trochu načase, věnovat se restům. Nyní se podíváme na to, jak si letos vedli starší žáci v ČP pod hlavičkou trenérského dua Dan Cap / Honza Kapera.
Na rovinu, je tam oproti loňské sezoně velký výsledkový posun! Loni jsme totiž končili mezi posledními a moc výher jsme nenasbírali. Letos to je o něčem jiném. Mezi čtyřiceti týmy napříč republikou jsme se letos kvalifikovali na finálový turnaj do Hradce Králové pro dvacet čtyři nejlepších. Po sečtení všech výsledků z toho nakonec pro náš tým starších žáků Volejbal Ostrava vyplynul posun na velmi kvalitní 19. místo.

Přehled našich výsledků v ČP

1. Turnaj ( 14.10 ):
Nový Jičín 2:0 ( 24, 22 ) Zlín 2:0 ( 23, 16 ) Velké Meziříčí 2:0 ( 20, 18 ) = 9b a první místo.
VK Ostrava 0:2 ( -20, -25 ) Havlíčkův Brod 0:2 ( -14, -20 ) Zlín 2:0 ( 23, 16 ) = 3.místo 3b.
2. Turnaj ( 18 -19.11 ):
Svitavy 0:2 ( -20, -12 ) VK Ostrava 0:2 ( -13, -15 ) Zlín 0:2 ( -13, -10 ) Kladno 2:1 ( 23, -20, 6 ) Letovice 0:2 ( -25, -9 ) Brno 0:2 ( -12, -19 ) Havlíčkův Brod 0:2 ( -16, -23 ) = 7. místo 2b.
3. Turnaj ( 2 -3.12 ):
Kladno 0:2 ( -17, -18 ) Velké Meziříčí 2:0 ( 21, 23 ) Znojmo 1:2 ( 24, -20, -11 ) BVO 2:0 ( 20, 14 ) Český Krumlov 2:0 ( 12, 16 ) Kojetín 1:2 ( 20, -10, -6 ) Beach Zlín 2:0 ( 9, 10 ) = V osmičlenné skupině stačilo čtrnáct získaných bodů na čtvrté místo.
4. Turnaj ( 20-21.1 ):
Ústí 0:2 ( -12, -18 ) Meteor 2:0 ( 15, 19 ) FM 0:2 ( -22, -19 ) Karlovarsko 2:0 ( 17, 18 ) Příbram B 2:0 ( 20, 17 ) Soturnajv 2:1 ( -16, 22, 13 ) Kladno 0:2 ( -20, -23 ) =11b nakonec stačilo na třetí místo.
5. Turnaj ( 10-11.2 ):
Meteor 2:0 ( 17, 19 ) Sokolov 0:2 ( -17, -24 ) NJ 0:2 ( -15, -11 ) Kojetín 0:2 ( -12, -7 ) Ústí 2:1 ( 22, -20, 12 ) Hradec Králové 0:2 ( -13, -18 ) Odolena Voda 2:1 ( 21, -18, 8 ) . Sedm uhraných bodů tentokrát stačilo na šesté místo v této skupině.6. Turnaj Finálový turnaj ( 15-17.3 ) Hradec Králové:
Základní skupina: Kojetín 0:2 ( -24, -20 ) Liberec 0:2 ( -23, -22 ) Letovice 0:2 ( -23, -18 )Play off: Ústí 2:0 ( 25, 20 ) Liberec 1:2 ( -23, 24, -13).
O umístění 19 – 20. místo:  Odolena Voda 2:1 ( -18, 22, 8 ). Finálový turnaj vyhrálo mužstvo: VK České Budějovice A.Po sečtení všech výsledků ze šesti odehraných turnajů vypadá konečné pořadí následovně:
Konečná tabulka ČP U16 chlapci:
1.Havlíčkův Brod 115b. 2. Jirkov 113b. 3. České Budějovice 112b. 19. VS Ostrava 63b.Na závěrečný turnaj přijeli povzbuzovat i rodiče.Jak viděl celou sezonu jeden z trenérů Daniel Cap? Napoví vám následující řádky 😊.

ČP starších žáků se letos účastnilo na čtyři desítky mužstev. Jak hodnotíš herně a výsledkově celou soutěž – je postup na závěrečný turnaj pro nejlepších 24. týmů a po sečtení všech výsledků celková devatenáctá pozice úspěch nebo kluci měli ještě navíc?
Bohužel se nám nepodařilo ani v jednom turnaji letošní sezony sejít v plné sestavě. Na každém turnaji někdo chyběl (nemoci, zranění, lyžáky apod.) a tak jsme pokaždé museli lepit sestavu méně zkušenými hráči. To se samozřejmě podepsalo na naší schopnosti efektivně spolupracovat na hřišti, ale na druhou stranu to pomohlo hráčům, kteří z absence základní šestky těžili cenné zkušenosti. Devatenáctá pozice je rozhodně úctyhodná, avšak v praxi si myslím, že jsme rozhodně měli na lepší umístění.

Vím, že na takovém typu turnaje probíhají i individuální zkoušky. Jak je to časté a z čeho se skládají? Jsou v těchto ukazatelích vidět od začátku nějaké pokroky?
Individuální fyzické zkoušky se skládali z výskoku, výšky, dosahu jedné ruky, skoku snožmo a hodu medicinbalem. Tyto zkoušky probíhají pravidelně a způsob, jakým se rozhoduje, přesně neznám, jelikož my jsme byli na testování jen jednou, a to v závěrečném turnaji v Hradci Králové. Kluci si před posledním turnajem test vyzkoušeli na tréninku doma na Krakovské, takže věděli do čeho jdou.

Poslední finálový turnaj proběhl v Hradci Králové. Nejprve jsme v základní skupině odešli třikrát poraženi (Kojetín, Liberec, Letovice) co se týče uhraných bodů, to však vypadá na vyrovnané zápasy. Jak jsi to teda viděl na místě a co rozhodlo nakonec?
V průběhu setů se často u našich hráčů střídají dva herní mody. Profesionální, kdy jsou schopni konkurovat nejlepším týmům v republice a amatérský, kdy to vypadá, že spolu hrají poprvé. V koncovkách rozhodovaly drobné chyby a často i smůla (např. když nám soupeř dal 5 „prasat“ ze servisu za sebou).

V sobotu jsme v zápasech play off nejprve porazili Ústí a pak smolně 13:15 v tiebreaku podlehli Liberci. Jak jednotlivé zápasy probíhaly a co rozhodlo?
V zápase s Ústím se nám podařilo zatlačit soupeře servisem a pohlídat si dostatečný odstup do koncovek, aby nás nemohl dotáhnout. Liberec vedený zkušeným Alešem Správkou (pozn. autora – jeden z nejpopulárnějších hráčů co, kdy působil v Ostravě) zatlačil naopak nás cíleným skákaným servisem a v tiebreaku rozhodovaly i zbytečné chyby našeho týmu a také štěstí na straně soupeře.

V neděli dopoledne jsme v zápase o celkové umístění v turnaji porazili Odolenu Vodu. Co lze říci k tomuto utkání?
V neděli kluci ukázali opět oba své herní mody. V průběhu prvního setu to vypadalo na rychlý konec a až na koci jsme začali vystrkovat růžky. Do druhého setu jsme najeli už od začátku a kluci předváděli svou nejlepší hru, kterou málo který soupeř ustojí. Tiebreak byl pak zcela v naší režii.

Na takovém typu turnaje jsem nikdy nebyl. Jak vlastně tyto turnaje fungují na bázi ubytování a stravování. Je k tomuto turnaji někdy i doprovodný čas popř. jak kluci tráví jednotlivé dny, když zrovna nehrají?
Obvykle pořadatel předem posílá nabídku ubytování a stravy. Často se bydlí na internátech, které studenti během víkendu opouštějí a vracejí se k rodině. Čas na nějaké doprovodné aktivity obvykle moc není, kvůli zápasům rozházených do celého dne. K večeru je čas na regeneraci 😊.

Jak vlastně vypadal sestava na tomto turnaji – chyběl někdo oproti celkové soupisce?
Do Hradce jsme dorazili v sestavě: Dan Nitsche, Matyáš Bomer, Jan Frydrych, Karel a Vojta Strak, Pepa Adámek a Vojta Maršál. A další nám pomáhali: Jenda Adamus, Šimon Litvík a Štefan Vaško. Bohužel nám ze zdravotních důvodů chyběl Leo Skřišovský, Matěj Kubica, Honza Hegr a Šimon Janák. Takže pro některé kluky byl tento turnaj premiérový.

Můžeš jako trenér říci, v čem se dokážeme vyrovnat lepším týmům a co nám zatím na ty úplně nejlepší zatím chybí.
Oproti týmům, které nás prozatím přehrály, nám chybí stabilita ve všech herních činnostech, která často rozhoduje o důležitých rozhodujících bodech. Momentálně nejvíce hoří pole. Když se kluci dostanou do rytmu, tak se vyrovnáme každému.

Je v týmu nějaký hecíř a kdo si vlastně ujmul nového klubového bubnu?
Role hecíře se ujímá Honza Frydrych, který se jako kapitán vždy snaží kluky udržet v tempu a povzbudit méně zkušené hráče. Bubnu se výborně zhostil Šimon Litvik, s výpomocí Jendy Adamuse. Postupně je slyšet, jak kluci začínají ovládat umění bubnu a je to vidět i na projevu hráčů na hřišti, kterým naše bubnování pomáhá.

Děkujeme Danovi za vyčerpávající odpovědi. Pro dnešek je to vše. Nicméně se naši čtenáři mohou těšit i na další reportáže z místa činu.

Jiný rozhovor  proběhl po turnaji v podání našich hráčů:


Závěrem:
Potvrdily oba dva týmy starších žákyň narůstající formu?
aneb: Městská policie se na volejbale jen tak nevidí... Již brzy na našich stránkách!

Hlavní foto : zonerama autor Karolína Ježová.