Projekt je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy
Projekt je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy, městského obvodu Ostrava-Jih

Výsledky našich žáků 2022 / 2 díl. Mládež

Výsledky našich žáků 2022 / 2 díl.

Dva měsíce uběhly a my se opět podíváme na to, jak si vedli naši starší a mladší žáci v Moravskoslezském přeboru. Ty mladší navíc čekal nejdůležitější turnaj jejich prozatímní kariéry 😊.

Foto starší žáci)

Starší žáci

Odehráli svůj poslední letošní turnaj skupiny „D“ ve Frýdku Místku. Nejprve podlehli Palkovicím 0:2 ( - 23, -21). Poté vyhráli nad Havířovem v tiebreaku 2:1 ( -21, 21, 7 ). V Posledním zápase roku porazili Frýdek C 2:0 ( 23, 25 ). Pět bodů na tomto turnaji stačilo na druhé místo.
Konečné pořadí Moravskoslezského přeboru 2021 / 2022:
1. Frýdek 102b. 2. Nový Jičín 92b. 3. Kojetín 89b……13. VS Ostrava 24b.
Naše barvy po celou sezonu hájili:
Adámek Josef, Bomer Matyáš, Frydrych Jan, Karban Daniel, Krákora Antonín, Kána Vojtěch, Maršál Matěj, Maršál Vojtěch, Skřišovský Lev, Strak Karel, Strak Vojtěch, Tvarůžka Tomáš, Výchopen Matěj a Zakariya Ismail.

(Foto mladší žáci).

Mladší žáci

Čekal poslední turnaj 20. 3. 2022 na palubovce suverénní Opavy. Postupně jsme prohráli 0:2 s domácím mužstvem, a pak i z VK Ostrava a Novým Jičínem B.
1.Opava 70b. 2. NJ B 58b. 3. BVO Hlučín 51b……..5. Volejbalový spolek Ostrava 37b.
Adamus Jan, Adámek Josef, Bomer Matyáš, Frydrych Jan, Hudeček Václav, Krákora Antonín, Kána Vojtěch, Maršál Vojtěch, Nitsche Daniel, Skřišovský Lev, Strak Karel a Strak Vojtěch.

(Foto mladší žáci v Kojetíně)

Kvalifikace na MČR mladších žáků

Třicet šest týmů bojovalo o víkendu 9. – 10. 4. 2022 na šesti místech po celé republice o postup na republikový šampionát. Naši kluci bojovali v Kojetíně a patřili k těm nejmladším a nejmenším. S vydatnou porcí pěti zápasů za jeden den se vypořádali na podtrženou jedničku 😊!

(foto diváci v Kojetíně)

VS Ostrava – Frýdek Místek 2:1 ( - 22, 11, 4) – Po prvním prohraném setu, jsme soupeři nedali šanci.
VS Ostrava – SK Kometa Praha 2:0 ( 17, 17 ) – Soupeř se snažil, ale byly jsme lepší.
VS Ostrava – BV Ostrava 2:1 ( -22, 22, 10) – Herně jsme byly lepší. V prvním setu šel soupeři servis. Druhý set a tiebreak byl náš.
VS Ostrava – Kojetín 1:2 ( 23, -18, -12 ) – V prvním setu jsme dostali soupeře pod tlak a vyhráli jsme. Druhý set naopak domácí. Ve třetím jsme neudrželi nadějná vedení 8:4 a 11:8 a prohráli 12:15.
VS Ostrava – TJ Spartak Velké Meziříčí 0:2 ( - 25, -15 ) – V prvním setu jsme měli dokonce setball 25:24 a nevyužili ho.

(Foto spravedlivé dělení cen)

Ve všech zápasech kluci podali velmi kvalitní a bojovný výkon. Poděkování patří rodičům za podporu 😊.
Zajímavostí je, že dle zveřejněného postupového klíče jsme postoupili z 3. místa díky nejlepším výsledkům (např. Karlovarsko skončilo až za námi). O den později ale byl tento postupový klíč změněn a postupovali všichni ze 3. míst – takže „v poho“.devil

Tabulka:
1. Kojetín 14b. 2. Velké Meziříčí 12b. 3. Ostrava 8b. 4. Frýdek – Místek 7b. 5. Praha 2b. 6. BV Ostrava 2b.

(Foto mladší žáci v kvaldě na MČR mladších žáků v Kojetíně)

MČR mladších žáků

MČR mladších žáků se uskuteční již tento víkend 6. – 8. 5. 2022 v Hradci Králové! Dvacet kvalifikovaných družstev bylo rozděleno do čtyř skupin po pěti. Naši chlapci budou bojovat o co nejlepší umístění ve skupině „C“ a to:

6.5 v 15:30 proti: TJ Sokol Mnichovo Hradiště – Kvalifikace skupina F – první místo.
7.5 v 09:00 proti: VK České Budějovice – Kvalifikace skupina C – první místo.
7.5 v 12:20 proti: Volejbal Sokolov – Kvalifikace skupina F – třetí místo.
7.5 v 13:20 proti: SK Volejbal Kolín – Kvalifikace skupina B – druhé místo.